Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mivel lehet helyettesíteni a...

Mivel lehet helyettesíteni a péksüteményeket?

Figyelt kérdés

22 éves srác vagyok, 173 centire 85 kiló, aminek nagy része bizony zsír. Annak ellenére is, hogy túlzottan sokat nem eszek, és amikor normális, kiszámítható idő van, akkor rendszerint biciklizéssel telik a napom. Azt hallottam, hogy péksüteményeket kellene mellőzni (kenyér, zsömle, bármi, ami tésztából van), és tekintvén, hogy mennyiségre nem eszek túl sokat, lehet is benne valami.


De akkor mégis mivel lehet helyettesíteni a kenyeret, ami egész Európában minden étkezés legalapvetőbb kelléke? Mit egyen az ember, ha megéhezik a vonaton? Mit lehet venni a boltban abban az esetben, ha csak be akar kapni valamit munkába/iskolába/egyetemre/bárhova menet? Az ugye nyilvánvaló, hogy az állandóan szajkózott gyümölcsök nem alternatívák már csak azért sem, mert a sósat édessel helyettesíteni lehetetlen, a főtt étel meg nem alkalmas ilyen helyzetekre.


2015. máj. 17. 20:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Én például megértem,hogy kevés az iőd/ energiád/kedved főzni magadra. Viszont enélkül nem fog menni .

Reggel felkelsz kemény 20 perccel előbb ,sütsz magadnak vagy 4-5 tojásból zsíron rántottát,zöldségekkel . Megeszed és még sz@rni is van időd .

Én is kóros időhiányban szenvedek ,napi 14 órát dolgozom,és nincs anyuci a közelben aki főzzön rám,tehát nem a levegőbe beszélek . A legeslegjobb megoldás,ha veszel egy jó adag húst ,bepácolod ,lefeded,igy eláll a hütőben.És napi adagokat kisütsz magadnak ,ezt eheted az iskolában. Mellé zöldség,és csá! Vagy amit még én szoktam,veszek egy másfél kilós egybekarajt ,beirdalom,bekenem zsírral,füszerekkel ,néha mustárral,és betolom a sütőbe. Ez szintén eláll több napig hűtőben,és mindig leszeletek annyit magamnak,amennyi kell .


Másik hasonló rapid megoldás: zöldségeket (gomba,brokkoli,karfiol,spárga,répa amit akarsz) felszeletelsz nagyobb darabokra ,bedobod a sütőzacsiba,és betolod a sütőbe a hús mellé. Tádá.

Akkor cukkinit,padlizsánt,tököt meg lehet tölteni fűszeres darálthússal,hagymával és megsütni . A menet közben bekapnék valamit arra mindenképp a gyümölcsöt ajánlom,de ha normálisan étkeznél nem akarnál folyton nassolni ,tudom ,mert amióta jó zsírosan eszek én sem akarok (amit előtte elképzelhetetlennek találtam) .Én 2* eszek egy nap,nagyon maximum 3* ,le is fogytam,és soha nincs farkaséhségem .


Tehát ha szeretnél fogyni mindenképp változtatni kell . De ezt csak úgy lehet,ha elfelejted a kenyeret meg mindent amiben liszt van . Egy idő után egyáltalán nem fog hiányozni . Ha mégis,havonta egyszer betolsz egy jó pizzát . De a mindennapos fogyasztásától nem fogsz fogyni ,ne is hidd el a parasztvakítást,hogy ilyen olyan lowcarb kenyér aranyáron majd lefogyaszt téged .


Napi ezer forintból kihozható egy normális ,teljesértékű étrend. Ennyit meglátásom szerint mindenki elkölt ételre aki nem otthon termel (aki nem,annak minden elismerésem ) ,csak az nem mindegy,hogy mit veszel belőle .

2015. máj. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja igen,a halat én is külön írtam ,tudom ,hogy ugyanolyan hús,de itt sok ember szerint nem XD ne kérdezd,hogy akkor mi,ha nem az :)
2015. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kb. fél-egy óra alatt meg tudsz magadnak sütni húst/halat és párolni zöldséget 2-3 napra. Ja, hogy nincs kedved hozzá? Akkor sok értelme van a kérdésednek.


Amúgy nem azt mondom hogy a vonaton enni káros, ez nyilván hülyeség lenne, azt mondom hogy arról kéne leszoknod hogy hirtelen megéhezel a vonaton/utcán/f.sz tudja hol és akkor eszel. Legyen napirended, egy rendszer ami szerint eszel. Ha össze vissza kajálsz mindenfélét akkor nem csoda hogy problémáid vannak.

2015. máj. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Azért azzal legyél tisztában, hogy erőfeszítés nélkül SEMMI nem fog menni az életben. 2 órás vonatúton nem enni, azért ez nem megugorhatatlan, az ember az életben ennél napi szinten nagyobb problémákkal szembesül.


A graham lisztből készült dolgok nem újdonságok.


Te pedig nem egy egyetemista gyerek vagy, hanem egy 22 éves felnőtt ember. Így egyfelől meg kell tanulnod megemberelned maga, HA el akarsz érni valamilyen eredményt e téren és ez másfelől bizony erőfeszítéssel és időráfordítással jár.


Reggel enni indulás előtt kb. 10, azaz tíz perc. Nem kell órákkal korábban felkelni hozzá. És rögtön nem kell (!) megvenned a fehérlisztescukrot a vonatra.


Hajjaj, lesznek még itt gondok munkába álláskor, az is olyan fááááárasztó meg kellemetlen, meg új... A saját érdekedben érdemes lenne ezen a hozzáálláson változtatni.


Egyébként pedig nem eszik mindig, mindenki, állandóan egész Európában kenyeret. Például én utoljára márciusban ettem.

2015. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Mivel rohadtul nincs most jó kedvem, így erre reagálnék csak.


"Reggel enni indulás előtt kb. 10, azaz tíz perc." +

És mi van, ha nem esik jól félálomban, kómásan enni?...


Meg a túrósbatyut említettétek még. Érdekes, hogy egy hozzászólással később már beállítottátok a túrót egészségesnek. o.O Különben "péksütemény" megnevezés alatt én kenyérre/zsömlére is gondoltam, általában, főleg az ára miatt, nem is szoktam mást venni.

2015. máj. 20. 18:26
 16/18 A kérdező kommentje:
Egyébként alapvetően engem az nem érdekelne, hogy hogy nézek ki, csak azért akarok pár kilóval könnyebb lenni, hogy az ellenkező nem valamivel normálisabb szemmel nézzen. A hasam nem érdekel, a combos se, tokám egyáltalán nincs, egyedül a manboob zavar.
2015. máj. 20. 18:53
 17/18 anonim ***** válasza:

Kaptál egy csomó jó tanácsot, mégis minden válaszban azt keresed hogy hogy lehet kibújni alóla meg hogy miért nem jó.


A túrósbatyu attól gázos hogy tele van b..szva cukorral és tésztában van. A natúr túró nagyon egészséges.


Amúgy az előző válaszoló nem azt mondta hogy egyél otthon, hanem hogy 10 perc alatt készíthetsz magadnak egészséges reggelit, azt magaddal viheted és megeheted a vonaton ha ez a hepped(mert nagyon úgy tűnik).


Amúgy meg ilyen hozzáállással nem fogsz jutni semmire. Ami kicsit is kívül esik a jelenlegi komfortzónádon azt élből elutasítod. Azért van rajtad felesleg mert nem egészséges a jelenlegi életmódod, csak akkor fogsz tudni fogyni ha változtatsz. Ha nem vagy hajlandó rendszeresen tartalmas dolgokat enni mert neked az a kényelmes hogy pékárut eszel amikor éppen eszedbe jut akkor nem fogsz tudni fogyni.


Egy kis ételhordóba tudsz vinni magaddal párolt húst vagy zöldségeket, felkarikázott főtt tojást, egy kis túrot vagy bármilyen egészséges kaját. Persze, kicsit több vesződéssel jár mint venni egy zsemlét és bele..szni valamit szendvics címén, de nem is mondta senki hogy nulla erőfeszítéssel megy a dolog.

2015. máj. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha nem esik jól reggel enni, akkor megfogod az előre elkészített ételt és elviszed magaddal.


Igaz, az is erőfeszítés. Ha a lustaság fájna, üvöltenél egész nap.

2015. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!