Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek így lehet fogyni?...

Szerintetek így lehet fogyni? Reggelire zab, este saláta, napközben amit megkívánok, este kocogás.

Figyelt kérdés

Reggelire zabot eszem almadarabkákkal, tejjel és mézzel, kóstoltam natúran is, de nekem az ehetetlen.


Kerülöm az édességet, de hogyha nagyon megkívánok valamit akkor megpróbálom mértékkel enni. Pl: nem egy tábla Milka csoki, hanem egy sor.


Ebédre nem kerülöm a krumplit, tészát, bár igyekszem, hogy ne mindennap ezeket egyem, de pl hetente 3-szor főzelék egy fehér zsömlével, 4-szer más.


Estére pedig egy jó adag saláta, kevés öntettel, utána pedig kezdésnek 20-30 perc kocogás.


Még csak most kezdtem ezt el, tehát nincs egyenlőre eredmény. Volt, hogy sanyargattam magam, de az lett a vége, hogy meguntam a visszafogott étrendet és túlzásba estem.


Szerintetek ez lehet hatásos?


Köszönöm!



#fogyás #zab #kocogás #koplalás nélkül
2015. jún. 3. 11:20
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem lesz eredményes így.

Ha ebédre tésztát, lisztes főzelékeket eszel, belefér egy egész sor milka csoki, hát ez így nem túl jó.

A mozgás is kevés szerintem, 20 perc az kb. semmi. Lényegesen kevesebbet éget el a mozgás, mint ami többletként bejön a csokiból, tésztából.

Így szerintem nagyon-nagyon lassan fogsz fogyni, célszerűbb lenne inkább egy átgondolt étenddel és edzéssel gondolkodni, nem sanyargatás, de minőségi ételek fogyasztása sokkal célszerűbb lenne.

2015. jún. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 schocko ***** válasza:
Egy lónak pont megfelelő lenne az étrended és az életviteled...szerinted hány férfi eszik zabot?
2015. jún. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem, így nem lehet. Reggelire telenyomod magad szénhidráttal, ebédre még megtolod. Az öntetben gondolom szintén van. Nagy adag saláta után hogyan akarsz futni menni?
2015. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:

A fogyás nem azon múlik, hogy mit eszel, hanem azon, hogy mennyit. Ha ezekből a cuccokból keveset eszel, akár éhen is halhatsz ezen az étrenden.


Mindenesetre több fehérjét kellene enni, plusz a 20-30 perc kocogás az tényleg elég nyomorúságosan hangzik.


Ha valakinek se visszafogottan étkezni, se normálisan sportolni nincs akaratereje, az soha nem fog lefogyni.

2015. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:

Fehérjét rendes mennyiségben mikor eszel?

Ha nem szereted a zabot, minek eszed? Bár szerintem is ehető, ha elnyomjuk az ízét, nem erőltetem, inkább tápanyagdúsabb és finomabb ételeket eszem helyette, ami nekem nagyságrendekkel jobb is a fogyáshoz, mint a szénhidrátbombák... Nálad azért lenne jobb más, mert az ebéded és a vacsorád is szénhidrát, ne legyen már a reggelid is az... Bár az ebédnél is bedobnék a főzelék mellé pár tojást.


Este jó egy ilyen kis semmit enni? Lehet, hogy igen, akkor edd, persze, semmi baj nincs a salátával. Csak nem jött le, hogy ezt az egészet így élvezed vagy csak ráerőlteted magadra, mert hallottál ezt-azt, hogy hogyan "kell" enni fogyókúrában, a másik felét pedig magad találtad ki, nem elégséges ismeret mellett.

2015. jún. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:

#3:"Nagy adag saláta után hogyan akarsz futni menni?"


Lenyomni nem fogja, saláta, szinte semmi... vagy van, akinek ez nehéz étel? A kevés öntet sem kavarhat be sokat.


Nem kötözködés, tényleg nem értem. Ha nem sok szénhidráttal tömöm tele magam, akkor én elég energikus vagyok evés után, ahogy az illik, futni ugyan nem szoktam, de más fizikai aktivitás menne.

2015. jún. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Andizsuzsi ***** válasza:

Én tele gyomorral nem tudok futni, teljesen mindegy, hogy mi az.

A fél óra futás pedig teljesen rendben van, ha kérdező kezdő ezen a téren, nyilván nem fog intervallum edzést végezni hamarjában. Alapvetően a kajával van probléma (ha megfelelő a mennyisége ahhoz, hogy kérdező ne kóvályogjon, akkor nagyon sok benne a CH, ha ilyen étkezés mellett nem akar túl sokat bevinni, akkor pedig állandóan éhes lesz, aminek az lesz a vége, hogy abbahagyja), nem a mozgással, az örvendetes, hogy belekezdett, ha kitartó, akkor lesz az jobb is. Ahogy az állóképessége fejlődik, lesz igénye komolyabbra is.

2015. jún. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Nézd! Ha fogyni akarsz, akkor az édességet teljesen el kell felejteni, még az 1 sort is, ha nagyon kész vagy akkor max. 1 héten 2 kockányi amire azt mondom oké, legalább is én így csináltam a fogyózás elején és aztán ezt is tovább vittem, hogy 2 hétre 2 kocka, majd 1 hónapban 2 kocka, végül elhagytam a csokit, csak diétás nass volt de abból is nagyon minimális, mivel baromi drága. Szóval édesség sajnálom, de kilőve, ez az alap, semmi cukrot nem kéne bevinni, maximum a gyülölcscukor az is gyümölcsökből! Nekem így bevált, főzeléket is csak nagyon ritkán eszem, 1 hónapban 1szer, mert nagyon kívánom, de akkor azt le kell dolgozni. A fogyás nem egyszerű dolog, hiába hitegetik a nőket a sok mar.hasággal, nem könnyű dolog és nagyon oda is kell figyelni miből mennyi és mit, mivel eszel, és legalább másfél órás mozgás kell, két naponta torna! Akkor hatásos. Én többször fogyóztam már, mert hajlamos vagyok a hízásra és nekem ez így mindig bevált, soha nem éheztettem maga, nem korgott a gyomrom sem és havi 2-3 kg, ok lementek. Van abonett, bufasztott rizs, mértékkel ehetőek felvágottal+ paprikával, vagy paradicsommal. Nem kell hirtelen fogyni, mert a bőr megereszkedik és nincs ideje regenerálódnia, jobb a lassú fogyás, de az történjen meg.


az én étrendem jelenleg, mivel most is diétázom:

-Reggelire 3 db abonett+2 szelet felvágott (tavaszi)+paradicsom, vagy paprika 1 db

-ebédre: leves, vagy kevés főzlék, ami lisztes, vagy párolt zöldség+csirke hús.

-vacsora: 3 db abonet+felvágott+pari vagy paprika


Napközben, ha ehetnékem van eszek: Vagy 1-2 db natúr rizsfelfújtat, vagy egy almát


Persze lehet más gyümiket is keresni. Én a rizst, krumplit, tésztát, tejet hanyagolom. Ha tésztát vagy nokedlit enni is fogok akkor csak úgy natúr, magában, hús, szaft nélkül! Nálam ez bevált többször is, és e mellett 2 naponta edzek 1 órát, ami az egész testemet átmozgatja és erősít is, e mellett séta, vagy bicajozás is belefér.

2015. jún. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Nem férfi vagyok, kedves lovas válaszoló, hanem egy 21 éves lány:)


Lehet az én felfogásommal van baj, de nekem a zab egy kis almával, tejjel és mézzel egyáltalán nem tűnik hízlaló, puffasztó reggelinek, főleg, hogy eddig 2 pofára faltam a fornettiket reggelire... A saláta öntetből pedig nem 12 kg-ot öntök a salátára. A salátából annak ellenére, hogy sokat eszem, egyáltalán nem lakom jól, 3-szor sírtam este, hogy szétszakad a hasam az éhségtől, úgyhogy igen, tudok utána futni (köszönöm ezt kommentelő válaszoló).


Fehérjét sajnos keveset eszem, ugyanis a csirkét csak rántva eszem meg, vagy szétfűszerezve grillezve, a halat és a többi húst pedig nem szeretem.

Nekem az, hogy egész életemben natúr salátán és halon éljek lehetetlen, nekem ez nem élet, ezért is gondoltam, hogy próbálkozom az említett taktikával.


Ha ez nem válik be, akkor sajnos drasztikus edzésre kell váltanom, mert nekem az, hogy ne egyek krumplit, tésztát, rizst, mézet, gyümölcsöt, semmit az nem megy.


8-as válaszoló, köszönöm, ez igazán tartalmas és hasznos válasz volt:)

2015. jún. 3. 14:15
 10/38 A kérdező kommentje:
A kocogásról meg annyit, hogy szerintem le lehetett szűrni a leírásból, hogy nem egy etióp élsportoló vagyok. Eddig a napi mozgásom az volt, hogy felkeltem elgyalogoltam a buszmegállóig, iskolából/munkából eljöttem és elgyalogoltam a buszmegállóig. Persze szeretnék később többet futni (bár gyűlölök), de fokozatosan szeretném növelni a távot és a sebességet is.
2015. jún. 3. 14:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!