Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Falási roham ellen?

Falási roham ellen?

Figyelt kérdés

Egy ideje nagyon odafigyelek az étkezésemre, és máris van látszata. Laposabb lett a hasam, könnyebbnek érzem magam, úgy jobb minden. Viszont ma már rámtört az "úristen, de ennék" érzés. Persze nem akarom elrontani az eddig fenntartott diétát, csak annyira ennék valami finomat.Egyelőre tartom magam, de nem akarok délután neki esni a hűtőnek.:D Volt már rá példa sajnos, hogy jól ment minden, aztán egy nap bekajáltam csokit, pizzát, chipset, mert annyira kívántam már ezeket a párolt csirkemell+zöldség hetek után.:I Ti mit csináltok ilyenkor?

(Amúgy nem vagyok kövér, csak 2-3 kg. feleslegem van, amit nem szeretnék már magamon látni)


2015. jún. 7. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A falásrohamoknak mindig van kiváltó okuk, szóval először meg kéne tudni, hogy mi váltja ki őket. Le tudnád nekem írni, hogy kb. mit s mennyit eszel egy nap? Utána már többet tudok segíteni. :)
2015. jún. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Reggeli: 100 gramm túró gyümölcsökkel vagy tojás zöldségekkel

Tízóraizni nem szoktam, mert erre az időpontra esik a kávém, amiről nem tudok lemondani, és ha azt megiszom, nem kívánok mást.

Ebéd: csirkemell különféle zöldségekkel, párolva, mikor mit kívánok hozzá. Krémlevesek zöldségből szokott még lenni előtte, ha főzök. éppen. De a legtöbb napon csak egytál ételt eszek, levest nem minden nap.

És akkor jön a kritikus időszak, a délután 3-4. Ekkor megéhezem újra és nem tudom, mit egyek.:I Ekkor enném ki a hűtőt.:D

Vacsora: Szintén tojás, zöldség, saláta, könnyebb húsok, gyümölcs, amikből választani szoktam.

Nagyjából ilyen egy napom, persze nem minden nap csirkemell az ebéd, most csak egy napomat írtam, de 70%-ban így néznek ki az ételeim, csak az ebédet váltogatom.:)

2015. jún. 7. 14:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Köszönöm, hogy leírtad. :)

Na már most, azt tudni kell, hogy a falásrohamokat alapvetően két dolog váltja ki. Az egyik lehet az, hogy túl kevés kalóriát viszel be, a másik esetben pedig a szénhidrát lehet a ludas, pontosabban az, hogy megbolygatja a vércukorszintedet, ugyanis hirtelen felnyomja, majd leesik a cukrod, és ilyenkor a szervezeted stabilizálni akarja, vagyis jelentkezik a farkaséhség.

A te esetedben szerintem mindkettő közrejátszhat. Egyrészt szerintem ehetnél többet, a tízórait például ne hagyd ki szerintem. Érdemes legalább nagyjából számolni a kalóriákat, és a beviteled soha ne legyen 1200kcal alatt naponta, különben izmot vesztesz. A másik dolog, hogy a cukros, lisztes dolgokat és a tejtermékeket iktasd ki teljesen, mert ezeknek nagyon nagy az inzulinválasza. A gyümölcsökkel is vigyázni kell, mert sok bennük a cukor. Egyél sok húst, tojást, a ch-t pedig igyekezz csak zöldség formájában bevinni.

Ha így étkezel, akkor hamarosan nem is fogsz vágyni a lisztes, cukros dolgokra, de ha mégis, akkor a legjobb nasi valamilyen olajos mag. Mandula, dió, stb. A mogyoró magában majdnem olyan jó, mint a mogyorós csoki, higgy nekem. :D

2015. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, a csokit semmi nem pótolja, de azt pofonegyszerű szénhidrátszegényen enni :) Mindazonáltal ha szinte csak zöldségből és olajos magból visz be az ember szénhidrátot, s eleget eszik, akkor simán elmúlhat az édességvágya.

Viszont a kérdezőnek ez elég nagy lépés lenne.


Kérdező, én azt csinálom, hogy mindig eleget és jókat eszem. Néha pedig, ha ennek ellenére másra vágyom, tartok egy laza napot, ami nekem inkább segít a fogyásban, mint nem, de hát nem azért csinálom, hanem mert néha valamiért jobban esik úgy. A fogyás a legtöbbünknél egy hosszú folyamat, miért ne élvezzük? Ha nem tenném, hagynám a csudába.

Én is 3-4-kor vagyok éhes, úgyhogy akkor ebédelek. Lehet, hogy más időzítés lenne jobb Neked is. Vagy egy nagyobb ebéd, a csirkemell és a párolt zöldség iszonyúan kalóriaszegény, abból sok kell, vagy mellé valami más vagy hamarosan egy újabb étkezés... Nem tuti, hogy mindenkinek, de Te éhes leszel, Neked enned kell. Úgyhogy iktass be egy uzsonnát (nekem a tojás igazán laktató és finom) vagy egyél nagyobb ebédet.

2015. jún. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én ilyenkor bekapok egy rágót c:
2015. jún. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ilyenkor megyek direkt edzeni, vagy veszek egy forró fürdőt, esetleg elmegyek vásárolni :)

Kicsit kényeztetem magam, meg megjutalmazom magam, hogy tartom az egészséges étrendet.


Én allergiás vagyok az olajos magvakra, és gluténérzékenységem is van, így nasinak én gyümölcsöt szoktam enni vagy valami joghurtot, esetleg picike tejberizst. A legtöbbször kombinálom is ezeket, pl tejberizs eperrel, vagy gyümölcssali. Hozzáteszem, az ilyen jellegű nasikat heti 2x engedem meg magamnak.


Egyébként az is segít nekem, ha nasi helyett megiszok egy csésze teát.

2015. jún. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!