Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti milyen pozitív változásokat...

Ti milyen pozitív változásokat tapasztaltatok magatokon, mióta elhagytátok a cukrot?

Figyelt kérdés
Mit ajánlanátok helyette édesítésre? Szeretnék végleg lemondani róla.
2015. jún. 9. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Semmi különös nem történt, de azt észrevettem, hogy a szénhidrátszegény táplálkozás jobb nekem.


Eritritet használok, de a hétköznapokon el akarom hagyni, elvégre nincs szükségünk még ilyen cukorra sem. Egyelőre nem megy jól, most nincs itt itthon, úgyhogy banánt és mézet eszem, édességesebb korszakom van, jégkrémkísérletekkel.

2015. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: A párom xillitet használ s szerintem is OK, csak éppen feleslegesen szénhidrátos nekem, az én normál szénhidrátlimitemnél azért nem mindegy 5-10g xillit ideoda...
2015. jún. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azt tapasztaltam, hogy nincsenek evési rohamaim :)

Nyírfacukrot szoktam néha használni, de elég drága, szóval csak ha nagyon szükséges.

Kb. 4 hónapja nem igazán ettem, és fel se tűnik, hogy nem eszek cukrot.

80%.os csokit szoktam venni, és abból szoktam egy-egy kockát megenni néhanapján.

2015. jún. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

miben pótolnád a cukrot? 1-1 kávé, tea mééég rendben DE! :) ne felejtsd el hogy hiába csinálod édesitőszerrel a piskótát meg a lekvárt nem vagy előrébb.. :)

Főleg, hogy a bevitt édesitőszer olyan reakciót vált ki a gyomorban mintha cukrot ettél volna, a gyomor beindul emésztene, de nem találja a cukrot.. igy a tulzott édesitőszer fogyasztással csak azt éred el hogy sokkal többszőr vagy éhes..

én 10 év után hagytam abba a kávét (napi 2-3 kávé mindbe 3 pöttyel ittam) ennek 1,5 hete és az étvágyam felére csökkent, a 4 órás "vacsorám" után a 11 órás fekvésig egyáltalán nem vagyok éhes :)

2015. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4: Bizonyára ilyen is van, én is hallottam már sokakról, akiknél bekavar az édesítő, de azért nem mindenki ilyen.

Napi szinten eszem valamilyen cukrot vagy cukoralkoholt (nem tartom ideálisnak, de nem tudok mindent tökéletesen csinálni evés terén, elég nehéz más dolgokra figyelnem) és szinte sosem vagyok éhes, akkor is nagyon gyengén (s akkor azonnal eszem egy csomót). A szénhidrátszegény étrend sokakkal ezt teszi, sok édes étel és édesítő mellett is (semmilyen különbséget nem vettem észre, amikor elmaradt az eritrit). Másoknak ezeket kerülniük kell, sokfélék vagyunk.

Azt nem tudom, hogy mennyire rossz, hogy a test édesítőszert kap durván szénhidrátszegény ételben, én is hallottam már, hogy ez így nem korrekt, de utána kellene olvasnom, mennyire tuti, hogy ezzel rosszat teszek magamnak. Édeset édesítőszer nélkül is eszem szénhidrátszegényen, s fura lenne, ha pár gramm eritritet nem tudna lekezelni a testem, amikor annyi rosszabbat elintéz, ha kell. Nagy mennyiségben pedig nem eszem, elég sokat teszek azért, hogy minimalizáljam, kávéba már rég nem kell nekem ilyesmi (de nem üresen iszom, úgy keserű és unalmas, valami jóféle tejpótlék kell bele).

2015. jún. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!