Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valakibe...

Mit lehet tenni, ha valakibe beleivódott a kövérség?

Figyelt kérdés
Tehát,ha valakinek annyira ez az életmódjda mármint a fincsi kaják,lustulás tv-zés,hogy motivációja sincs változtatni és nagyon rossz érzés az egész. Kevés a pénz egészségesen étkezni és a környezet még rádob egy lapáttal mert minden családtag szintén kövér és szemetet eszik. Hogyan lehetne úgy változtatni,hogy el is higgyem,hogy meg tudom csinálni és örökre így is maradjon? Mert,ha kell időszakosan fogyózok én de hogy soha többé ne ehessek nehezen tudom elképzelni valami zűr van az agyamban. Segítenétek?
2015. jún. 13. 14:31
 1/1 anonim ***** válasza:
64%

Ez fejben dől el.

Én egész kisgyerek korom óta kövér voltam, tízen évesen amikor kezdtem a középsulit hihetetlen dagadt voltam, végzősként meg utána iszonyatosan brutál kövér ember voltam tehát nagyon sok plusz volt rajtam nem akarok hazudni de voltam vagy 125 kiló legalább is ez volt a legtöbb amit mértem. Aztán egyszer csak jött a gondolat meg néhány kilós fogyás a munkám miatt és eldöntöttem hogy ha ennyi lement akkor még több odafigyeléssel többet is letudok dobni, és ez így lett, elkezdtem odafigyelni a kajálásra, elhagytam a felesleges nassolást meg egyéb kalória bevitelt és többet mozogtam idehaza, kb 8-10 hónap alatt leadtam 25 kilót, utána még 5 kilót dobtam le, igaz már nem mozgok itthon annyit, meg most le is álltam 170 cm magasságomhoz képest 88 kilóra lefogytam és ezt tartom is, igaz többet is dolgozok meg sajnos többet is eszem de +1 kiló ha feljön azt pár nap alatt le is dobom magamról.

Sokak tanácsára leálltam hogy a bőröm is tudjon regenerálódni meg ne hirtelen adjam le a nagy súlyomat nehogy baj legyen, meg persze a ruhatár csere sem olcsó azzal is picit lelassítok mert volt olyan farmerom amit 3 hónap alatt kifogytam szinte. Most tartom a súlyomat persze nem ez a végleges de egyenlőre marad így aztán tovább fogok vele foglalkozni.


Már odafigyelek hogy ne hízzak vissza pedig az én életmódom is a kajálás meg a Tv, Sz.gép előtt ülésről szólt meg persze a felesleges nassolásról. De ez már nincs, és igyekszem tartani.


De a változtatás csak a fejemben dőlt el, persze kellett egy ember aki rábeszélt erre hogy jobban járok ha lefogyok mert így csajom sem lesz az életbe meg a munkámat alig tudom normálisan elvégezni hogy alig tudok mozdulni, és egyre nehezebben találtam ruhát a méretembe. Leginkább ez volt az ami miatt rávettem magam, meg persze kellett motiváció, egy lökés kellett mert láttam hogy fogytam a munkám miatt 3 hónap alatt majdnem 8 kilót dobtam le és ez motivált engem leginkább. De kellett hozzá a komoly elhatározás meg akaraterő hogy csak azért is rávegyem magam 1 óra erejéig hogy mozogjak, ez nehéz volt de képes voltam legyűrni a lustaságom.

2015. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!