Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki kövér és egészséges...

Aki kövér és egészséges életmódot folytat, hogyan fogyhat le?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Világéletemben súlyfelesleggel rendelkeztem. Főleg a hasamon és a hátamon látszik meg. Igen kellemetlen. Ugyanakkor egész életemben sportoltam. Úsztam, atlétizáltam. Figyelek arra, hogy mit eszek, őszintén nem is szeretek nagyokat enni, ugyanis nagyon zavar, ahogy utána felpuffad a hasam. Jelenleg heti rendszerességgel futok, 2 naponta kb 30-40 percig felüléseket és egyéb szálkásító gyakorlatokat végzek. Étkezési szokásaim: reggelente gyümölcsöket eszek. Ebédnél csak leves vagy 1 szendvics. Vacsorára (6 előtt) egy joghurtot vagy kakaót iszok vagy valamilyen tejterméket. Valaki tudja hogyan fogyjak le? Amikor versenyszerűen sportoltam, akkor is kövér voltam (hason kb 10 kilo plusz), pedig heti 4x 5x edzettem 1,5-2órát. Valakinek valami ötlet?

2015. máj. 28. 09:47
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja! És 21 éves lány vagyok! :)

Illetve egy másik problémám, hogy ha leülök a combomon kis területen narancsbőrszerű képződmény látható. Úgy hallottam, hogy annak eltűntetésére a sport a legmegfelelőbb eszköz. De ez akkor is jelentkezett, amikor atlétizáltam. Van valakinek egy jó tanácsa?

2015. máj. 28. 09:50
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha csak nem vagy 80 centi magas, akkor kizárt, hogy ezzel a kajával és napi sporttal 10 kiló legyen rajtad.

az étkezésed (mármint amit leírtál, mert szerintem hiányzik az étkezések közti nasi) katasztrofális.

se zöldség, se hús..

Szerintem magad se tudod hogy mit és mennyit eszel, azzal kéne kezdeni, hogy egy héten keresztül felírsz minden falatot amit megettél és utána újra át lehet gondolni a dolgot

2015. máj. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ne haragudj, de ez az étrend minden, csak nem egészséges
2015. máj. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehetetlen amit írsz!
2015. máj. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Gondold át az étkezésed, egyél többször keveset.

Ha úgy érzed, hogy a súlyod nincs arányban a táplálkozásoddal és a mozgás mennyiségével, akkor pedig menj orvoshoz. Sajnos egyre gyakoribb, hogy hormonális oka van az ilyen jelenségeknek, akkor pedig gyógyszeres kezelésre is szükség lesz, hogy eredményt érj el.

2015. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Rossz az étrended, de ha jó lenne, akkor sem ehetnél akármennyit. De pont hogy alig eszel a leírásod alapján...


Rendes ételt nem szoktál enni? Tojás, hús, zöldség... Megfelelő mennyiségben.

2015. máj. 28. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló típus vagyok, rengeteg sport mellett is van rajtam felesleg. Kezdd el PONTOSAN írni a kalóriákat, valószínűleg többet fogyasztasz, mint gondolnád.


Lőjél be magadnak egy 1500 kalóriás étrendet (bár ez magasság-, ill. súlyfüggő is), és sportolj, de a szálkásítás meg a felülések nem égetnek el túl sok energiát, úgyhogy inkább futni fuss heti egy helyett heti négyszer-ötször.

2015. máj. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Dokin már egy ideje én is gondolkodtam! úgy látszik kellett egy kis megerősítés :) A rossz étrend eszembe se jutott :D Már féléve írogatom mikor mennyit eszek, valahogy az elmúlt hónapokban nagyon leveses lettem, szóval ezen keresztül élem ki a hús és zöldség igényeimet, így eszembe se jutott, hogy rosszul táplálkoznék. A többször keveset evés eddig hihetetlennek hatott. Azt hittem ez egy tipikus olyan szlogen, mint a kalóriamentes cola és társai :) A lényeg: Köszönöm a hasznos tippeket! :)
2015. máj. 28. 18:43
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólókkal, szerintem érdemes lenne egyszer dietetikussal beszélgetned, sokat lehet tőlük tanulni, vagy olvasgass tematikus oldalakat. Teljesen hasonló helyzetben voltam én is mint te, versenyszerű sport mellett nem úgy néztem ki ahogy szerettem volna, most már tudom, hogy helytelenül étkeztem, és sajnálom, hogy hiányos volt az akkori tudásom.


Mellesleg szerintem a helyes táplálkozást oktatni kellene az iskolákban, nem az erkölcstan meg a vallás lenne a fontos..

2015. máj. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!