Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Életmódváltás, de hogyan?

Életmódváltás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bizonyára rengeteg ehhez hasonló kérdés van, de összetettebb a kérdésem, és nem biztos, hogy mindenre választ kapnék azokból. Az első, és legfontosabb: ne fogyókúrákat ajánljatok, ténylegesen életmódot szeretnék váltani, nem háromnapos csodára vágyom! A helyzetem a következő: 17 éves lány vagyok, 164 cm magas, jelenleg 51 kg, kiskoromban nagyon vékony voltam, de utána következett egy időszak, amikor egészségtelen ételekkel tömtem magamat mértéktelenül, és így duci lettem. Akkor sem voltam olyan igazán duci, de bizony volt pocakom, és sokkal kerekebb volt az arcom. Ez lehetett hatodikos koromban, utána egyre kevesebb egészségtelen ételt ettem (nem teljesen tudatosan), és ha utólag visszanézem, nagyon sokat változott a külsőm, de sajnos eléggé jojózom. Voltam kórházban, ahol két hétig alig ehettem, lement rólam 10 kg, és gondolom sejtitek, hogy nem zsírból... Viszont a leolvadt izmok zsírként jönnek vissza. A leírt súlyom tudom, hogy nem sok, viszont a tükör teljesen mást mutat, nálam nehezebb lányok ezerszer vékonyabbnak tűnnek. Persze ez az alkatom miatt is van, de elég alaktalan vagyok. Most jutottam el oda, hogy szeretnék életmódot váltani. Sportolni eddig nem nagyon tudtam a vágások miatt, de szeretnék valami rendszeres mozgást végezni - ezzel nem lesz gond, nagyon szeretek sétálni, futni (bár porckopásom van mindkét térdemben, és asztmagyanús vagyok, de a kellemetlenségektől függetlenül szeretem csinálni, csak nem megy intenzíven), táncolok is (persze ha van ötletetek, hogy milyen egyedül is végezhető, pénzt nem igénylő mozgásformát végezhetek még, azt megköszönöm). Viszont előbb szeretnék megszabadulni végre a hosszú évek során rámrakódott párnácskáktól, amik megkeserítik az életemet. Ez a rész bonyolultabb, ugyanis anyukám abszolút nem főz egészségesen, gyakran van sültkrumpli, tészta, és egyebek. Vele képtelenség beszélni, nem vagyunk jó viszonyban, viszont én szeretnék egészséges lenni, és csinos. Fogalmam sincs, hogy miket lehetne elhagyni az étrendemből, vagy egyáltalán miket kellene fogyasztanom (minden zöldséget és gyümölcsöt nagyon szeretek, bátran mondhattok ilyeneket is), illetve nagyon sokat segítenétek, ha mondanátok olyan ételeket, amiket egy 17 éves lány bonyolultabb főzőcskézés nélkül is el tud készíteni. (nekem nem okozna gondot, de anyukám személyes sértésnek, és idegesítőnek veszi, ha a konyhában tevékenykedem). Elnézést kérek, amiért ennyire hosszú lett, remélem akad, aki elolvassa, és tud rá érdembeli választ adni. Előre is köszönöm, szép estét!


2010. febr. 28. 18:53
 1/7 A kérdező kommentje:
Na, mostmár a helyére került, köszönöm :)
2010. febr. 28. 18:59
 2/7 anonim válasza:
Ha szereted a gyümölcsöket, akkor mindenképp javaslom az ananászt. A fehér kenyeret és minden hasonló péksüteményt hanyagolj (zsemle, kifli, stb). Helyette a barna- és rozskenyeret ajánlom. Nekem a zöld tea is nagyon bejött, régebben kávéztam, de mostanra teljesen fölváltotta, reggelente és ebéd után is szoktam inni egy csészével (természetesen cukor nélkül). Ezt azért írom, mert állítólag zsírégető hatású, akárcsak az ananász. Naponta egyél 5-ször, de egyszerre csak keveset és este 6 után már semmit se. Testmozgásnak pedig biciklizés. A lényeg nem a sebesség, hanem az, hogy egyszerre hosszú ideig tekerj, 1-2 óra, mert a zsírégetés csak 30 perc után indul be a szervezetedben. Remélem tudtam segíteni.
2010. febr. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megnéztem, hogy mennyi a testtömegindexed. Az eredmény: 19. 10-25-ig ideális. Lehet, hogy egészségtelenül élsz, de nem vagy kövér. Egyszerű ételek... Gyümölcs és zöldség nyersen, csirkemell kis olvia olajban megpirítva, kevés sóval és borssal... De, ha a család többi tagja rántott húst eszik sült krumplival, akkor nehéz lesz életmódot váltani. Viszont a rendszeres testmozgás is rengeteget segít. Egyébként, ha a tükör mást mond, próbáld ki a videokamerát, de úgy, hogy a fent említett lányokkal egy képen legyél. Akkor látszik a legjobban, hogy ki mennyire dundus vagy vékony. Az biztos, hogy az elvesztett izomtömeget csak mozgással fogod tudni visszahozni és megtartani. Az izom egy elég lusta jószág. Ha nem kell, a szervezet lebontja, mert "drága fenntartani".
2010. márc. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Igen, sajnos nehéz amiatt, hogy a többiek mást esznek, de nem fog visszatartani :)
2010. márc. 1. 16:48
 5/7 anonim ***** válasza:

De ismerős. Évek óta azzal küzdök, hogy a 21 éves zsírt, hogyan szedjem le magamról, és építsek helyette izmot, hogy mindenhol fezes legyek.


Maradj a főtt, sült csirkemellnél és a párolt zöldségnél. Azok csak kb 10 percet igényelnek.

2010. márc. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Krisz85 ***** válasza:
nézd én nem mondok semmit, Anita Bean: Modern sporttáplálkozás c. könyve, keress rá neten, abban minden benne van. Az majd segíteni fog neked, nem is kicsit.
2010. márc. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2010. márc. 8. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!