Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy véget vessek...

Mit tegyek, hogy véget vessek ennek?

Figyelt kérdés
178 cm-es és 63 kg-os, 15 éves lány vagyok. Tudom, ez nem számít soknak, sőt, azonban én alapból nem vagyok hajlamos a hízásra és ez a súly nekem sok. Az ideális súlyom 57 kg körül van. Az a helyzet, hogy jelenleg nem sportolok, azonban rengeteget eszem. Már ott tartok, hogy undorodom magamtól, mert pl. a combom zsíros és narancsbőrös, de egyszerűen nem tudok nemet mondani semmilyen kajára. Mindig elhatározom, hogy elkezdek egészségesen táplálkozni, a reggeli még menni is szokott, de aztán nem bírom ki, eszek valami egészségtelent, és utána meg már úgy vagyok vele, hogy nem érdekel és teletömöm magam. Ezt követően pedig bűntudatom lesz. Többször előfordult már azonban, hogy tovább bírtam, ilyenkor 1-2 kg-t "lefogytam", de azt koplalással értem el, tehát nem igazi fogyás volt, és majdnem a duplája jött vissza. Mint említettem, nem sportolok,tehát jóformán nincsenek izmaim, egy kilométert nem tudok lefutni... Mit tegyek, hogy legyőzzem az evési rohamaimat és végre az ideális súlyomat is elérjem?

#fogyás #sport #éhség #súly #evési rohamok
2015. jún. 18. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha inkább izmot szednél fel előbb? Persze akkor feledkezz el az 57 kilóról...

Nem tudom, mit nevezel egészséges táplálkozásnak s akkor mennyit eszel, viszont az egészségtelen étel megevése választás kérdése, aminek a Te fejedben kell eldőlnie. Viszont sokat segít, ha megfelelően eszel, mert ha pl. koplalsz, akkor nem csoda, ha mindenfélét megkívánsz.

2015. jún. 18. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kezdjed el tanulmányozni az ember biológiáját megfelelő szakkönyvekből. Ne önmagadra figyelj, hanem azokra s akiktől származol, hiszen őtőlük örököltél bizonyos tulajdonságokat, amiken még a plasztikai sebészet sem tud változtatni.
2015. jún. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A súlyod alapján egyáltalán nem kell fogynod. Sőt, most is sovány lehetsz.

Attól, hogy fogysz nem lesz szebb a bőröd, nem lesz jobb az alakod. Ugyanilyen lesz, csak még soványabb kiadásban.

Sportolnod kéne, tornázni, hogy feszesebb legyél. És az alap pedig, hogy normálisan étkezel, mert a rossz táplálkozás miatt lettél ilyen.

Nem a súlyod nem ideális, hanem az életmódod. A súlyoddal az égvilágon semmi gond nincsen.

2015. jún. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Annyi érdekes dolog van a világban az evésen kívül.

Foglalkozz mással, más dolgokkal, és ne az evés legyen a központi téma. Úgy érzem nálad minden az evés körül forog...

2015. jún. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom kezdj el sportolni valamit, menj el futni vagy kondizni, tornázz otthon, esetleg beiratkozhatsz valamilyen fitnesz órára is, ha szereted az ilyeneket(én TRX-el rengeteget izmosodtam, formálódtam és még élvezem is, csak ajánlani tudom ezt a mozgásformát).

Ha keményen sportolsz akkor utána kevesebb eséllyel fogsz bezabálni, hiszen nem akarod majd, hogy kárba vesszen az a sok-sok munka, amit beleölsz. Nem mellesleg az önbizalmad is jelentős mértékben meg fog nőni tőle, minden egyes lefutott km vagy egy kemény edzés után érzett kellemes fáradtságérzés közelebb visz a célodhoz és büszke leszel magadra.

2015. jún. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2015. jún. 18. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!