Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Alaptalan a félelmem? Tudna...

Alaptalan a félelmem? Tudna segíteni olyan, aki tényleg ért a fogyáshoz?

Figyelt kérdés
Szóval 182 cm vagyok és 86.7 kg, szeretnék leadni 6-8 kg-ot, a fogyókúrát már egy ideje elkezdtem, próbálok minél kevesebb szénhidrátot enni, persze egy-egy zsömle mindig becsúszik, de általában a reggelim: natúr joghurt, valamilyen felvágott és zöldség, aztán 10 óra körül megéhezek és eszek egy zsömlét amibe vaj van, felvágottal vagy natúrcsirkemellel és rengeteg zöldséggel, az ebéd általában natúrhús salátával. Vacsorázni nem szoktam, legfeljebb itthon eszek egy kis gyümölcsöt egy banánt, almát vagy cseresznyét. Rendszeresen sportolok, mindennap 3 km futás. Emellett nyári diákmunkán vagyok, ami leginkább fizikai munkát jelent, tehát mozgok, nem otthon ülök. Próbálok mindennap edzeni, ez sajnos nem mindig jön össze, ez általában hasprés, felülés és különböző változataik. (Amint megkapom a fizetésem veszek súlyzót és kibővítem az edzéstervem). Mindennap iszok zöld vagy mályva teát. Szeptember elejére szeretnék megszabadulni ettől a 6-8 kg-tól, de félek, hogy ahogy csinálom a fogyót, izomból fogok leadni és nem zsírból. Valaki tudna tanácsot adni? Jól csinálom amit csinálok? Akár itt kommentben vagy privátban is szívesen beszélgetek a témáról. 17/F
2015. jún. 24. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kb. jól csinálod. Ha aggódsz az izomveszteség miatt, este ennék a helyedben a gyümölcs helyett valami fehérjét - hús, túró stb. -, hogy legyen mit használni a szervezetednek az izmok éjszakai regenerációjához.
2015. jún. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Izmot akkor bontasz, ha elégtelen a fehérjebeviteled, illetve esélyes akkor is, ha túl nagy a kalóriadeficited, illetve ha vannak nem annyira alap izmaid és nem edzed őket.

Ha valóban kevés szénhidrátot akarsz enni, akkor ne egyél zsömlét és kevés legyen a gyümölcs, viszont akkor enned kell zsírt is, különben koplalás lesz belőle. Így is könnyen lehet, hogy nem eszel eleget, ezt nem tudhatom.

2015. jún. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az izom két dolog miatt bomlik le:

1. a szervezet katabolizmus során energiát akar teremteni magának, és mivel nem kapja meg más forrásból, a felesleges izomzathoz nyúl hozzá - ezért nem kell koplalni

2. egyszerűen nincsenek használva, azért használódnak fel


Ha normálisan eszel, edzel mellette, nem kell tartanod ettől. Egy testépítőnél még megérteném a félelmet, mert az a normálihoz képest +10-15, esetleg 20 kiló izomtömeg az már tényleg a felesleges kategória, "jaj istenem, mi lesz, most egy hétig nem tudok majd edzeni!!".


Nem 3 hét alatt bomlik le az izom, ne aggódj attól, hogy borzasztóan el fogod veszíteni őket. Ne koplalj, egyél legalább 1g/tskg proteint és rendben leszel.

2015. jún. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Zsírt akkor bont a szervezeted hogyha folyamatos energiára van szükséged de nem hirtelen vagy sok energiára. Nem tudom hogy ez igy mennyire érthető a lényeg az hogy aerob mozgást végezz pl.nagyon lassú futás de tényleg nagyon lassan/hosszú gyors tempójú séta vagy úszás, biciklizés vagy még a lépcsőzés is aerob ha van kedved egy óra hosszig lépcsőzgetni. Kb 45-60 perc aerobozás naponta mindenképp jót tesz. Vagy kezdj el küzdősportolni. Az egy napig edzés után is folyamatosan égeti a zsírt.
2015. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!