Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tud a stevia, amiért...

Mit tud a stevia, amiért közel 1500 Ft belőle 10 dkg?

Figyelt kérdés
Illetve melyik az az édesítő, ami nektek bevált és miért? Stevia, xilit, eritrit?
2015. júl. 18. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hol 1500 ft 10 dkg? :OO
2015. júl. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vidéken lakom, Borsod megyében, és ma láttam egy Herbáriában, hogy 100 gramm 1400 valamennyi volt... Én is eléggé elképedtem...
2015. júl. 18. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:
26%
Biztos? A xilit 3000 ft egy kiló, pedig az sokkal jobb.
2015. júl. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én is bízom benne, hogy rosszul láttam... :D

Egyébként melyik a legjobb? Melyiket ajánlanátok?

2015. júl. 18. 15:55
 5/10 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy annyi, mert egyébként nagyon kevéske kell belőle, ezért nem is nagyon szokták por formájában árulni, mert nehéz az adagolása, esetleg sütikbe szokták amibe nagyobb mennyiség kell (egy késhegyni :D), és bőven édes is lesz. :D Tehát megéri, mert biztosan sokáig elég, de elvileg van egy jellegzetes utóíze.

Én xilitet használtam régebben, csak van benne szénhidrát, ezért váltottam az eritritre, amit nagyon szeretek, nullkalóriás, egyetlen hátránya, hogy a cukor édességének kb. 70%-a,ami érezhető is, tehát több kell belőle,mint mondjuk a xilitből, ami pedig kb. ugyanolyan édes, mint a cukor. :)

2015. júl. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem az eritrit vált be a legjobban, mert az nullakalóriás.

1 kg 2000 Ft, de én amúgy is kevesebbet használok cukorból.

2015. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon nem jött be a stevia utóíze, nem használnám. Gyümölcsös üdítőben kóstoltam meg, kicsit romlottnak érződött tőle.
2015. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
A stevia speciel olcsó, mivel kevés kell belőle, de speciel én nem bírom a mellékízét. A xillitet és az eritritet 1600 ft/kg körül veszem, de igazából luxus midkettő, nem szükségesek egyáltalán. Azért nekünk idő, míg lejövünk az édességekről, a párom pláne nem is tervezi...
2015. júl. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Illetve az eritrit inkább 1700... Bár nem emlékszem pontosan.

Az édesség roppant relatív, van, aki a stevia édességét nem érzi. A páromnak a steviás xillit alig édesebb, mint a sima, pedig elvben négyszer olyan édes. Nekem az eritrit jóval édesebb, mint a méz (bár ez minden cukorfélére igaz, fene tudja, a mézből nekem sok kell), s lehet, hogy a xillit még édesebb, de kb. egálban lehetnek. De sokat tud csökkenni az ember édesigénye, a párom nem is igyekszik, hogy leépítse, mégis felére csökkent az övé.

2015. júl. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

#3, én elhiszem neked hogy számodra a xilit jobb, de azért szeretném megemlíteni hogy nálunk az egész családnak hasmenése volt tőle, mindegy volt hogy süteménybe vagy teába raktuk, aztán odaadtuk ismerősöméknek a maradékot hátha csak a mi családunk nem bírja valamiért, de ott is az volt a helyzet mint nálunk, szervezetbe be, aztán 1-2 óra múlva ki :D


azóta nem próbáltam, persze nem azt mondom hogy rossz, akinek bevált annak egészségére váljon, csak szerettem volna megosztani az ezzel kapcsolatos negatív tapasztalatomat. :)


Stevia-t meg úgy szoktam hogy pl teába beledobok egy a cserepes növényről szakított frissebb hajtást és hagyom beleázni vagy együtt főzöm, azzal nem volt gondunk :)


itt szeretném hozzátenni, én a saját termesztésre esküszöm, menta és kamilla is jobb szeretem ha az ablakban van nem boltból vásárolt zacskóban a polcon, ezt én nevelem, tudom hogy az ami :)

2016. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!