Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges hogy izomból fogyok?

Lehetséges hogy izomból fogyok?

Figyelt kérdés
Elkezdtem diétázni, napi 1000 kalóriát vihetek be ami elég kevés. (18/F 179 centi) 88 kilóról indítottam és most 80 vagyok. Kb 1 hónapja csinálom, de úgy, hogy volt olyan napom amikor max időhiány miatt 500-at tudtam bevinni de volt olyan is amikor bizony eléggé elengedtem magamat(mondjuk ez nem olyan sűrűn volt). Kívülről nem igazán tudom hogy 8 kiló nagyon meglátszik-e. One-a-day vitamint szedek és nem olyan sűrűn sportolok (heti 1) de akkor fehérjét is iszok.

2015. júl. 19. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyen kis súlyfeleslegnél heti közel 2 kilóval esélyes. Ha a fehérjebeviteled nem kielégítő, akkor pedig tuti...


De olyan nincs, hogy nem érsz rá enni. Én max. aludnék 1 perccel kevesebbet, hogy betoljak még 500 kcalt, komolyan már, de ha Neked 5 perc kell hozzá, az se nagy ügy. Megfogsz egy darab sajtot, egy marék diót, hamm.

2015. júl. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fehérje bevitellel nincs baj, ha nem lenne elég akkor iszok fehérjét mindig. Esetleg nincs valami jele annak hogy izomból fogynék?
2015. júl. 19. 13:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel ennél sokkal több kalóriára lenne szükséged (kb. 2000-2100), hogy egészségesen fogyjál, így nem is kell feltétlezeni: biztos, hogy fogysz izomból is. Amúgy is, mert normális diéta alatt, de te hatalmas mértékben. Ez az 500-1000 annyira alacsony, hogy hiába puszilsz te be napi 5 fehérjeturmixot, az energia kevés, amit egyedül az izomból tud pótolni a szervezet. Amúgy egyszerűen, pl. összehasonlítod a terheléses teljesítményedet, pl. súlyemelés.
2015. júl. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
2000-2100 az nagyon sok nem? Alapból 2200-at égetek el sport nélkül. De ez az 500-as bevitel max talán 2x fordult elő és olyan 1200-1300at mindig bevittem egy nap. Persze volt olyan amikor többet is.
2015. júl. 19. 14:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Annyira nem vészes a helyzet, mint egyesek gondolják... Az extrém nagy kalóriadeficit kockázatos az izmokra nézve, ez tény (főleg, ha valakinek extra izmai vannak, gondolom, azok ugye könnyebben leépülnek, mint az élethez jobban szükségesek. némelyekhez a test úgy ragaszkodik, hogy még durva fehérjehiánynál és sorvadt izomzatnál is csak a lehető legkevesebbet bontja).

Hogy mennyi kalóriára van szüksége a kérdezőnek, azt nem tudom, de 150 kilós férfiak képesek 1500 kcal-lal látszólag teljesen normálisan fogyni, problémák nélkül... Bár azt én sem értem, nekem kevés lenne annyi 63 kilósan.


Igazából viszont ki kéne indulni minimum 1800 kcal-ból s akkor csökkenteni, ha nem jelenik meg egy egészséges tempójú fogyás.

80 kilósan, kevés mozgással 2000-rel fogytam, igaz, nem gyorsan, de határozottan, 163 centis harmincas nőként. Lehet, hogy a kérdező anyagcseréje lassabb, az adatok ellenére, de azért 1000-1200 kcal... Max. egy 50 kilós, alacsony lánynak, extra lassú anyagcserével lehet ajálható, de nehogy sokat mozogjon mellé. (Aztán lehetnek érdekes szervezetű emberek, akiknek ilyen picike kell a fogyáshoz, túl sokféle szervezet van, nemigen lehet azt állítani, hogy 1000 kcal mindenkinek mindenképp koplalás... Bármennyire is szeretik az emberek az ilyen tetszetős, határozott, mindenkire ráhúzott kijelentéseket.)

2015. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#4: Tapasztald ki. A kalkulátorok csak becsülnek, sok embernél NAGYON félremennek (én pl. jóval "súlytartó szint" fölött ettem és egész jól fogytam :D).

A párom 36F, 176/63-65, enyhe fizikai munka (szerelés), kis bicaj, házimunka, semmi extra edzés mellett úgy 2800 kcalt biztos igényel. Amikor nem dolgozott, 2500-at vitt be, aztán ezt folytatta, amikor munkát kapott. Úgy leugrott róla pár kiló, mint a sicc. Mondjuk ő könnyen fogy és könnyen hízik, ha nem pontos a kalóriaegyensúly. De talán mutatja, hogy lehet, hogy nem sok Neked 2200 kcal... Jóval súlyosabb vagy, ez még egy picit lassabb anyagcserét is kiegyensúlyoz...

De nem tudhatjuk. Akárhogyan is, egyél valamivel többet, nem kell 2000 kcal fölött, csak mégse annyit, mint most.

2015. júl. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!