Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért híztam edzőtábor alatt...

Miért híztam edzőtábor alatt 5 kilót?

Figyelt kérdés

Ezen a héten volt edzőtáborom(reggelente kb 8-10 km futás) utána 2 edzés, és az edzések közt is erősítések, formagyakorlatok(karatéról van szó). Eddig 62 kg voltam, most 67 vagyok és nagyon kétségbe vagyok esve!!!!

Húst ettünk, zöldséget, gyümölcsöt, cukros dolgok nem voltak, se alkohol, se semmi üdítő vagy ilyesmi... Az eddigi étrendem is olyan volt, hogy hús, zöldség, gyümölcs, cukros üdítőket évek óta nem iszok,chipset, sósakat a vérnyomás miatt nem, édeseket a fogam miatt nem fogyasztok.... 17 éves lány vagyok, és nagyon beparáztam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A hasamon látszik a felső négy kocka, nagyon jó a lábam, látszanak szépen az izmok, minden szép formás, tónusos, de akkor mi ez a plusz 5 kiló???? Valaki segítene????? Köszönöm.



2015. júl. 19. 13:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Érdekes, fogalmam sincs, de ha jól nézel ki, akkor miért számít a súlyod? Ha izmos vagy, nem is lehetsz túl kevés kiló, ez így működik. Irigylésre méltó vagy a leírás alapján, gratulálok!


Lehet, hogy most tudtad túltölteni a glikogénraktáraidat? De vajon miből? No mindegy, teljesen mindegy, mit mutat a mérleg.

Ha nekem szép izmaim és kockás hasam lenne, felőlem lehetnék 70 kiló is 163 centihez, én tuti nem bánnám :D Csak nézzek ki remekül.

2015. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a tömeged növekedett de izmosodtál. Ha már kockahasad van, nem lehetsz kövér.
2015. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Én 170 cm magas vagyok, és nem nézek ki rosszul, persze, de nagyon meg vagyok ijedve. 67kg az nagyon soknak tűnik, ha kimondom, és mindenki ki fog nevetni az iskolában, mert nálunk van ilyen felmérés, hogy hány kiló vagy stb... az volt a cél, hogy nyár végére 60 alatt legyek, és edzőtábor előttre, kb 2-3 hónappal sikeresen leküzdöttem magam 62 kilóra a 65ről, amit évekig tartottam, és nagyon boldog voltam, de most nem tudom mi van, nagyon félek, és már a sírás kerülget ://////
2015. júl. 19. 14:05
 4/19 anonim ***** válasza:
49%
Ne hisztizz már bzd, az izom súllyal járj, 60 kgsan egy aszott ki semmi lenni, 17 évesen ßaszki attól félni, hogy az iskolában kinevetnek, ráadásul úgy, hogy karatézol, nonszensz, gyenge ember vagy.
2015. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:

Én is voltam táborban egy héttel ezelőtt(szintén karatéról van szó), és az alakomon is látszott, hogy fogytam, viszont megmérni nem mertem magam. Előtte 52 kg voltam, most lehetek 54. Nekem is a felső kockáim látszanak, tehát valszeg izmosodtál, attól nőtt a tömeged.

13/l

2015. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Lipton18 válasza:
Az izomnak is súlya van. Különben sem az számít(legalábbis szerintem) hogy hány kiló vagy, hanem hogy miből áll össze a súlyod. Lehetsz 67 kilósan hájas, de formás, izmos is.
2015. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván nem ugrott fel rá 5 kiló izom egy hét alatt, ahhoz fél év is kevés lenne egy nőnél, de legalább nagyon meggyőző eredmény lenne.


Inkább valamiért pont most tart vissza egy kis vizet, extra glikogén... A glikogén sok vizet köt meg és ettől szebben domborodnak az izmok :)

2015. júl. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Aki kiröhög egy finoman kockahasú lánykát, mert az "sok kiló", az egy szánalmas lény, egyetlen másodpercet nem pazarolnék rá egyetlen agysejtem idejéből :D

Megintcsak magammal példálózva ha kockahasam lenne és jól néznék ki, felőlem egy egész iskolányi tini kórusban üvölthetné, hogy dagadt vagyok és nehéz, én csak annál nagyobb ívben nevetnék rajtuk és igen büszke lennék magamra.

2015. júl. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
12 éves taekwondo versenysporttal a hátam mögött (ehhez mérten kb ugyanennyi táborral is) azt mondhatom, hogy én is mindig híztam. Hetes válaszolónál van a pont, ő írja a tutit.
2015. júl. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi a francért kellene 60kg alá menned?

Minek jársz edzőtáborba, ha ennyire félsz az izmok súlyától?


Az az 5kg simán összejön a nagy megterhelés miatti izomvizesedésből, minimális izomnövekedésből, s ha a ciklusod vége felé jársz, akkor vízvisszatartás is benne van.


A testösszetétel és a kinézet számít nem a kilók, hisz nem bútorokról, lovaglásról vagy gyógyszerezésről van szó.

2015. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!