Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nyár végére fogyhatok radikáli...

Nyár végére fogyhatok radikális módon?

Figyelt kérdés

18 éves 187 centi magas és 103kg inkább mackósabb alkatú srác vagyok. Már nyár elején elhatároztam hogy lemegyek 90-re szeptemberig, de 3 hét tulajdonképpen kárba veszett mert nem tartózkodtam itthon és nem tudtam figyelmet szánni a diétának meg az edzésnek (jó tudom ez nem kifogás). Most itt vagyok július közepén, 6 hét maradt szeptemberig és szeretnék lemenni legalább 95-re. Ez sikerülhet látványosabban is? 4 óránként futni járok általában egy órára, a kaját pedig tegnap óta sikerült nagyon radikálisan leszorítanom (2szelet kenyér/nap), ha éhes vagyok akkor iszok 5-6 pohár vizet, akkor elmegy az étvágyam egy picit.

Köszi a válaszokat.



2015. júl. 19. 15:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nagyon nagy,sőt hatalmas tévedésekbe vagy ezzel kapcsolatban.Olyan hosszú regényeket pedig nem fogok írni de,ezt töltsd le: [link] és olvasd el azt a részét ami téged érint.Jelen esetben a szálkásítást.Remélem elfelejted utana a 2szelet kenyeret naponta,mert azzal az egy dolog amit elérhetsz hogy bepánikol a szervezeted és elraktározza ,és megakadályozza a fogyást.Legalább is a zsírból való fogyást biztos,feléli az izmokat mert ahoz könnyebben hozzá tud férni és több energiát is tud kinyerni belőle,mint zsírból.Nem gondolod hogy 103 kilósan 2 szelet kenyérrel egyáltalán a létfentartást is fennt tudod tartani,nem húzom tovább egy szó mint száz olvasd el amit linkeltem remélem segítettem :D
2015. júl. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én inkább azt tanácsolom, hogy a két szelet kenyér helyett inkább répa és uborka szeleteket meg kefírt egyél/nap plusz 1 alma. Ez így is elég radikális. Az ubi és répa szeletekhez egész nap hozzányúlhatsz mikor megéhezel, csupán zöldség, gyakorlatilag semmi rossz nincs bennük.
2015. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
kedves 2. ha még azt a két szelet szerencsétlen kenyeret se eszi meg hanem ubi,és répa szeleteket,és egy almát,akkor miből nyer a szervezete energiát?Aki nem ért ehhez,az ne kommenteljen ekkora ökörségeket,mert egy ebben jártas szemnek ez kínzás.
2015. júl. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Kedves 3-as, már csak a kefír is azok közül, amit írtam többet ér tápanyagilag, mint két szelet kenyér, ami vitaminnélküli szénhidrát. Ezzel szemben a kefír legalább fehérje és jó a bélflórának. A kérdezô radikálisan akar fogyni, nem kioktatást kért.
2015. júl. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor milyen más módon tudnék látványosan fogyni hat hét alatt?
2015. júl. 19. 16:18
 6/13 anonim ***** válasza:
varjunk csak ,minek kell már az az egy kefír? :O nem lehetne azt is kihagyni?Akkor aztán olyan radikálisan fogyna hogy hirtelen melyik sürgösségire menjen rosszullét miatt.Ismétlem magamat 187 cm magas mackósabb srác ,eszik pár szelet uborkát répát meg egy kefírt.az az összes kb legyünk jóindulatuak és számoljunk ugy hogy megeszik 3 kg uborkát egy nap megvan 300 kalória ;) ha csak vegetál egész nap és nem csinál semmit akkor is 2500 kalória kell a FOGYÁSHOZ.Attól hogy nem eszel a szervezetednek szüksége van még arra a 2200 kalóriára is..Tehát azt valahonnan máshonnan nyeri...és itt jön a turpisság,hogy nem a zsírból hanem az IZOMBÓL nyeri végső esetben a szervekhez nyúl hozzá.szóval lehet hogy a kilók mennek lejebb mert 8 dkg zsír 1dkg izomnak felel meg,szóval csak ugy ömlenek le a kilók ,ugye?Meg ha éhes és energia kell neki igyon vizet nem?Ég a házunk öntsünk rá benzint alapon...tovább nem magyarázom úgy is felesleges.kioktatás nekem nem negativ jelleggel megy,hanem segitő szándékkal de ha valaki annyira önfejű hogy a nyilvanvaló egyszerű természetes folyamatokat/dolgokat nem látja be,és másikra ragasztja át a hülyeségeit,már csak nem hagyom.Élj te ebben a hiú ábrándban,de nem vonz be másokat.Köszi
2015. júl. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kefír, a gyümölcs és a kenyér se jó :D Inkább egyen meg 2x2 tojást, 2 deka zsíron sütve, az már alakul, én uborkát is ennék hozzá. Na ez egy étkezéshez jó is... De így is koplalna, ami nem jó.

(Csak egy példa volt, dehogy ajánlom egy szénhidrátfüggőnek a fentit, durva lenne.

Viszont a fehérje és a zsír laktató, esszenciális tápanyag. A szénhidrát a legkevésbé fontos a három közül... A kefír és uborka, répa jobb lenne a kenyérnél, de nem nagy mennyiségek esetén így még jobban koplal a delikvens. A fehérje- és zsírhiány pedig marad, s mindkettő elég nagy gond.)



#1: A test azért a zsírszövetból több energiát tud kinyerni, 7 kcal/g, ezzel az izom nem tud versengeni. Amúgysem szokott a test hipp-hopp rengeteg izmot bontani, persze valamilyen mértékben ez történik kevés evésnél, főleg, ha a fejérjebevitel fontosságának megtanulása nagy ívben kimaradt a fogyni vágyó életéből... Szerintem én se tanultam róla az iskolában, ami elég nagy gond, még jó, hogy szeretek utánaolvasni ilyeneknek, néha túl sokat is.

2015. júl. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek meg annyit,hogy ez már késő:/ 6 hét alatt max 6 kg zsirból(tényleges) fogyás lehetseges!Rövidtávon lehet letudnál fogyni napi 2 szelet kenyérrel (mérleg alapján) de hidd el nekem nem éri meg,meg sínyli a szervezeted.
2015. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A táblázatok alapján 1 kg kefir sem biztosítja senkinek a fehérjeigényét, nemhogy egy mozgást végző magasabb srác esetében ugyanezt. De legalább cukor van benne bőven, az agy már-már megkapná a glükózt s nem izmot kéne bontani ahhoz is.
2015. júl. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#6: Van igazság a mondandódban, de azért túlzol. Nem muszáj 2500 kcal, sőt tuti van, aki ennyivel nem fogyna, akkor se, ha ekkora teste van és fut. Bár szerintem is esélyes, de oly sokféle ember van. Az pedig tuti nem gond, ha kicsit lejjebb megy, nyilván ne koplaljon keményen azért.

S szerinted ha nem eszik semmit, akkor heti több kiló izmot veszt? Nem tudom sajna, mi a rekord e téren, de hogy tipikusan nem ez történik, hanem keményen beindul a zsírbontás, az elég bizonyosnak tűnik. Még kenyér mellett is, bár jobb, ha kevés a szénhidrát.

2015. júl. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!