Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Jól csinálom? (lent)

Jól csinálom? (lent)

Figyelt kérdés

Tehát 2 hónapja életmódot váltottam, hetente 5ször sportolok (elliptikus tréner, 60 perc) és 'radikális' diétába kezdtem..

Na jó, azért nem annyira:

napi 1100 kcal-t kéne ennem heti 0,5kiló súlyvesztéshez, én 850-900-at szoktam naponta... Ez baj lenne? Én EGYÁLTALÁN nem érzem kevésnek!! Mindig tele vagyok, ennyitől is... Sok zöldséget, gyümölcsöt, fehérjét (csirkemell, joghurt) eszek, szénhidrátból meg csak jókat: zabpehely, tk. kenyér/rozskenyér, gyümölcs.


És furcsa módon az anyagcserém beindult?! Nem értem, azelőtt heti jó ha 3-szor voltam 'nagy WC-n' mostmár szinte napi szinten... ??? Azt olvastam, hogy a lecsökkentett kalória bevitel lelassítja az anyagcserét... Vagy lehet, hogy a sport miatt van ez? mindenesetre én nem bánom:D


szóval, lehet abból valami problémám, ha mindössze ennyit eszek egy nap? még egyszer megismétlem, soha nem vagyok éhes ilyenkor.



2012. ápr. 29. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Tudtommal 1200 kcal alatt már önmagad pusztítod.

De a te dolgod.

2012. ápr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én nem érzem pusztításnak..:D ha ez az lenne, akkor élvezem.
2012. ápr. 29. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:
Milyen magassággal és súllyal rendelkezel, hogy ilyen keveset ír ki neked egy kalkulátor heti 0.5 kg súlyvesztéshez? Vagy honnan vetted, hogy ennyire van szükséged? Nem kötekedésből, de kíváncsi vagyok. Én mindenhol azt olvastam, hogy napi 1000kcal alatt csak orvosi felügyelet mellett lehet diétázni. Én 1300kcal-t eszek egy nap és mellette hetente 6 napot biciklizek és így is 1-1.5 kilót fogyok hetente. Nem túl nagy súlyról indultam, 60 kilóról. Most az utolsó mérésnél voltam 55. Hetente egyszer többet szoktam enni, olyan 1500-1600kcal körül, ez általában vasárnap van.
2012. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne hallgass az elsőre. Én is diétáztam 850-900-al (sőőt jóval kevesebbel , egy kg se jött vissza diéta után (de csak azért mert a 900 után FOKOZATOSAN emeltem a kcal számot! persze nem rögtön ettem 1700- 1800 kcalt súlytartón.) Ha fokozatosan emeled majd diéta után a kcal számot, nem jön vissza semmi.


Én is tele voltam! Azért vagy tele mert rengeteg rostot eszel. A zabpehely nagyon eltelít, csakúgy mint a teljes kiőrl. dolgok.


Azért indult be az anyagcseréd mert:

- a gyümikben, zöldségekben rengeteg a rost

- a tk kenyérben, barnarizsben, zabpehelyben is

- joghurt (kefir, stb) segíti a bélműködést

- a mozgás is gyorsítja az anyagcserét.


Ha eddig kevesebbet mozogtál, alig ettél gyümit, zöldséget, teljes kiőrl. dolgokat, akkor persze hogy felgyorsult! Heti 5 sport rengeteg: nekem heti 2-3 sporttal is volt napi székletem.

A sportolóknak nagyobb az anyagcseréjük. Biosztanárom mondta. Meg hogy ugye mikor futsz, mozogsz, akkor "mozog"nak a beleid is, segít a székletürítésben is.

2012. ápr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Utolsó: imádlak:D végre valaki, aki nem kezd el b*szogatni a 8-900-as bevitel miatt.. Dehát ha nekem ennyi elég?! Egyébként én is a rostos dolgokra, meg a sportra gondoltam... Még annyi, hogy sok helyen olvasni, hogy ennyi kcal bevitelnél elkezdi a szervezet lebontani az izmokat? Ezt valahogy megtudom akadályozni? Gondolom, fehérjebevitel, dehát az meg van...


Utolsó előtti: 16 éves, 148 cm vagyok és 43 kiló.

2012. ápr. 29. 15:29
 6/10 anonim ***** válasza:

Jól csinálod!! :)

Én pl. 600-800kcal-ra törekszek naponta, mivel én már 1200 kcal-nál hízok...Tapasztalat..Ajánlom, a futást, ha rendesen és rendszeresen csinálod, hidd el, hogy meg lesz az eredménye!!

2012. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm, utolsó, nagyon rendes vagy, ment a zöld kéz;D

Én is hízok 1200-nál, akármit is ír az orvosilexikon. Hogy az alapanyagcserém 1700 kalória lenne? Kész röhej.

Egyébként futni is járok néha, csak volt egy térdficamom pár hónapja, és nem nagyon szeretném még erőltetni, viszont az elliptikus max. intenzitáson csodálatos:D

2012. ápr. 29. 15:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem akkor jo a dieta ha nagyobb a felesleged es nem csak par kilorol van szo. Amennyiben csak 3- 5 kilo van rajtad akkor legy ovatos nehogy megund es tobbet egyel es visszahizzad. A tul intenziv sport es dieta szerintem nem jo kis feleslegnel, mert nem tarthato hosszutavon fenn. Illetve ezt csak en gondolom igy :-) MIndekinek mas esik jol. Sok sikert!!
2012. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kb 8 kg-t szeretnék fogyni
2012. ápr. 29. 16:57
 10/10 anonim ***** válasza:
16 évesen 35kg? :D Mondjuk elég alacsony vagy.
2012. ápr. 29. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!