Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy lakjak jól egészséges...

Hogy lakjak jól egészséges ételekkel, ha nincs rá pénz?

Figyelt kérdés
Életmódot szeretnék váltani.Nem holnaptól,nem hétfőtől,nem elsejétől,hanem azonnal.Viszont nincs mindig pénz csirkemellre.Tudom,ehetek mindent,a lényeg a kalóriadeficit,de nálam az alapokkal van gond.Sok tésztás,krumplis ételt eszek,meg kenyeret,mert ezek laktatnak.Nassolok is sajnos.Pont emiatt főleg hasra hízok,ami ellen a kevés szénhidrát a gyógyír.De mégis milyen ételeket egyek heti 10 ezer forintból?A normális túró 400 forint,egy doboz tojás szintén,a csirkehúsról nem is beszélve.És ez a pénz 2 személyre van beosztva.A páromnak ezek nem ételek.Mit ajánlotok?Mit vegyek/egyek?

2015. júl. 28. 18:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ha ez számít,160 centi vagyok,63 kiló,a méreteim 100/80/100.A hasam,karom nagyon zsíros formátlan.
2015. júl. 28. 18:15
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nassolsz, akkor nem értem miről beszélsz.Egy tábla csoki 300 ft, egy kiló répa meg 200 ft...
2015. júl. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csokit nem veszek,de most nyáron pl.jégkrém,vagy itthon sütök palacsintát.Páromnak veszem inkább a nasit,és én is elcsábulok sajnos.Meg mikor anyukámék áthívnak ebédre,ő is mindig ad valami desszertet.
2015. júl. 28. 18:27
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A jégkrém is drága...

Fejben kell helyretenni, hogy az nem kell és leállni a kifogásokkal.

2015. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

A csirkemell NEM egészséges, csak a baromfiipart gazdagítja.

Egxél változatosan mindent, de mértékkel és mozogj sokat.

2015. júl. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Durván szénhidrátszegényen eszem és nagyon fontos számomra az egészség. Napi 5-600 forintból jóllakom, ha muszáj, bár itt már lehet, hogy 1-2 ásványi anyagot nem árt megsegíteni...

Tojás, kókuszzsír, szezonális zöldség, némi olajos mag. Sosem ettem ilyen olcsón.

A párom pluszban rizst és mazsolát eszik, olcsó az is (a xillit drágít, ez van, de a kókusz és némi gyümölcs segít az édesítésben. s nem mindenkinek muszáj napi több tál édesség).

2015. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen voltam ma én is kiakadva... Én 18/L vagyok, és nincs külön zsebpénzem arra, hogy saját magamnak vásároljak és főzzek, egy egész család "ellen". Neked még lehet hogy egy kicsit könnyebb dolgod van... Keress olcsó recepteket, amiben kevés a kalóri, mégis megeszi a párod is. A rántottát biztos szereti, néha egyetek azt (kevés olajjal), ő tehet bele esetleg egy kis szalonnát. Néha főzzetek tojást, ő egye vajas kenyérrel, te meg edd 1 paradicsommal és 1 paprikával. Vagy néha legyen saláta mix ebédre, max. neki sütsz pár db bundás kenyeret. Egyetek teljes kiörlésű kenyeret. Csinálj sok levest, ami nem olyan magas kalória tartalmú. Te pedig kerüld a nasit, ahogy csak tudod. Ésppróbálj meg minél többet tornázni :) Akkor a fogyásod is lendületesebb lesz. (YouTube : Walk 3 miles videók egyszerűek és jók)
2015. júl. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És a palacsinta,jégkrém,nasi nem drága?
2015. júl. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen,a nasit teljesen ki kell zárni,ez világos.Egyébként liszt,tojás,tej mindig van itthon,ebből csinálom a palacsintát,a jégkrém meg heti 3x,4x a tescós 99ft-os pálcikás.Chipset meg ilyeneket nem szoktam venni,csak vizet iszom,cukrot évek óta nem használok,minden édesítővel készül.De mondjuk legyen heti 700-800Ft a nasi,ami szerintetek drága.A kérdés viszont nem ez,mert ha ezt hozzáteszem a kajapénzhez,előrébb akkor sem vagyok.A kérdésem az,hogy milyen módon készítsek ételeket,egyáltalán miket vegyek,hogy jól lakjak és fogyjak?Én már elterveztem,hogy kb.milyen étrendet követnék,de az nem jön ki mindig kettőnknek 1500ból egy napra.
2015. júl. 29. 08:10
 10/11 anonim ***** válasza:

Kevés pénz, de megoldható, ha nem eszik sokat a párod (én 5000kcal fölött már-már bajban lennék ennyiből). Írtam már: tojás, zsír, szezonális zöldségek, rizs, de a hüvelyesek ár/kalória aránya is remek s tápanyag szempontjából se rosszak. Némi olcsóbb hús is bejöhet, de ahhoz nem értek, mi nem szoktunk húst enni. Sokszor jól jön valami nem nagyon olcsó, de kis mennyiségben használt alapanyag, ami feldobja az ételt...

Nem tudom, a párodnak mi az étel, ha a tojás és a hús sem az...

2015. júl. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!