Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor a legjobb gyümölcsöt enni?

Mikor a legjobb gyümölcsöt enni?

Figyelt kérdés
Aki nem olyan fanatikusan diétázik, hogy még gyümölcsöt se egyen, mikor eszi? én eddig úgy tudtam, hogy reggel ajánlatos, nem este, mivel szénhidrát. Így általában reggel szoktam enni 1-2 barackot, nektarint vagy idéntről függően valamilyen gyümölcsöt. Egyszer írtam ezt itt és azt írta nekem valaki, hogy a reggeli gyümölcsöt azonnal felejtsem el. Most nem értem, miért kéne elfelejteni? Mikor kéne enni, ha nem reggel? Vagy úgy értette, hogy ne egyek gyümölcsöt egyáltalán?
2015. aug. 6. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor edd, amikor jólesik. Ugyanis nem az számít, hogy MIKOR eszel valamit, hanem hogy MENNYIT!
2015. aug. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kicsit túl van misztifikálva ez a mikor mit és mennyit dolog. Nagyon okos elméletek vannak erről, csak bizonyítani nemigen sikerült még senkinek ezeket.
2015. aug. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A reggeli gyümölcs nagyon megdobja a vércukorszintet, és eszméletlen hamar éhes leszel tőle.

Edd a gyümölcsöt tízóraira, ebédhez vagy uzsonnára.

2015. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor eszem, amikor kívánom, s olyat, amilyet kívánok (ez többnyire málna, banán, illetve mostanában körte, mert az érik a kertben. szeretem a mazsolát is, de az nem gyümölcs, hanem sütibe való cucc számomra és azzal azért óvatosan bánok, mivel alapból ketogénezek).


Reggel rossz az inzulinérzékenység, úgyhogy akkor vigyázva a szénhidráttal (speciel egy kevés gyümölcsben nincs sok s annak egy része amúgyis fruktóz),úgy tudom, akkor elvileg zsírt kell enni az epeürítés miatt. Én nem eszem olyankor egyiket sem, mert nem esne jól :) Mégiscsak az az aduász, hogy mitől hogyan érzem magam... Sokféle az ember, nem mindenkinek ugyanaz a jó.


Nem én vagyok az egyetlen ketogénező, aki gyümölcsöt eszik gyümölcsszezonban.Aki szerint csak felesleges cukor, az ne egye, én fogom, az tuti. Részben azért vettem meg egy totálisan átépítendő kis nyaralót, mert sok gyümölcs terem a kertben, ez nekem fontos :P

A gyümölcsök csábítóak, szépek, viszonylag természetesek (tudom, hogy nemesítés megminden, de a mai világban ez még szolid), sokak tapasztalata alapján nagyobb mnennyiségben sem mérgező :D Nyilván eszem őket.


Ma kivételesen reggel ettem körtét, normál étel (palacsinta) után. Tipikusan este eszem gyümölcsöt s mindenféle nasst és az édességeim egy részét is, az este már csak ilyen nálam, akkor kívánom ezeket. Nagy inzulinterhelést nem jelent, úgyhogy a lelkiismeretem tiszta (amúgyis az lenne, persze) :)

De pár gyümölcsöt szerintem bármikor ehetsz. Elvileg evés után előnytelen, de ha kívánod, én nem állítalak meg, magamat se szoktam. Nem jó a túlparázás és az egész ártatlan élvezetektől való megfosztás, az is egészségtelen ám.

2015. aug. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3: Nem mindenkinél s nem minden gyümölcs, de sokak tapassztalata ez, igen. De az miért baj, ha éhes lesz tőle az ember? Eszik és kész, a legtöbbeknek nem gond a reggeli.

Vagy úgy érted, hogy reggelizik, gyümölcsösen és kevés kalóriában, mégis hamar megéhezik utána, míg jobb étellel ugyanannyi kalóriában nem? Biztos van ilyen ember, igen, ez logikus, na nekik nem célszerű a reggeli gyümölcs.

Azt nem hiszem,hogy némi gyümölcs olyan veszettül meg tudná dobni az inzulint. Érzékeny vagyok az inzulin megdobására (éhes leszek tőle, nagyon), de tudok gyümölcsöt enni ilyen hatás nélkül, fajta és mennyiség kérdése. Számomra logikus, hogy egy kicsi mennyiségű glükóz nem tud nagy inzulinválaszt produkálni. (Több cikket kéne olvasnom, de a nulla kémiahátteremmel lassan megyek előre.)

2015. aug. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
en vacsorara eszema grefruitot miutan megettem a husit
2015. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!