Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki fogyni szeretne, miért...

Aki fogyni szeretne, miért nem veszi igénybe dietetikus segítségét?

Figyelt kérdés
Miért egyszerűbb próbálkozni a sok bugyuta, értelmetlen diéták és fogyasztószerek garmadájával? Akár az egészség is rámehet egy-egy "csodaszerre"! Ráadásul ez egy szakma... Úgy értem, ha tetőt akarok fedni, ácsot hívok, ha betörnek a lakásba, rendőrt hívok... Miért mellőzik a dietetikusokat a fogyni vágyók?
2010. márc. 8. 18:02
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Talán mert nem mindenkinek futja több ezret kiperkálni a dietetikusnak :)
2010. márc. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
66%
Ohh! Csak erre van pénzem,mellesleg olyan helyen lakom,hogy szerintem még a környéken sem ismerik ezt a szakmát... -.-" Ezért mellözöm csupán!
2010. márc. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
22%
Hol laksz utolsó? Valami putriban?
2010. márc. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
93%
Semmi ilyet nem használok,és nem vagyok lusta disznó!! Dietetikus nélkül is tudok egészségesen enni,és ezáltal fogyni. Mozgok is. Kösz a megitélést,és nem putri ahol lakom,egy gyönyörű hely,fákkal,sok növénnyel,pesti füst nélkül!
2010. márc. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
100%

Mert vannak olyanok akiknek megfelelo az intelligenciaszintje, és tudjak hogyan étkezzenek, mozogjanak hogy fogyjanak.Ha ezek ellenére nem sikerul, akkor igénybe veszik a dietetikus segitségét.

Ez most olyan mint pl ...(tudom, hulye példa) mint az otthoni hajfestés...Ha egyszer sikerul, tovabbra is magadnak csinalod, minden gond nélkul..Ha elsore nem jon ossze, elmész a fodraszhoz, aki tippeket ad, masodjara osszejon :) Hasonlo ez is :)

2010. márc. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
43%
Az utolsó hozzászólásból is látszik, ebben az országban van 10 millió ember, aki mindenhez ért :)
2010. márc. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Én elmentem egy dietetikushoz még egy jó pár éve, akkor még ingyenesen ment, mert új dolog volt a köztudatban.

Elmondta, hogy egyek 1200 kcal-t naponta és kerüljem a cukrot, valamint heti 3x mozogjak. Az hagyján, hogy ezt magamtól is tudtam, de nekem nem hiteles egy dietetikus +20-30 kg-os súlyfelesleggel.

Értem én, hogy mindenhol vannak a szakmájukban jó és kevésbé jó egyének, de én dietetikushoz többet nem megyek. A házi orvosommal konzultálok, ha valami nem megy ja és nem szedek semmi gyógyszert, normálisan eszem és -15 kg-nál tartok. Heti 1 kg megy le, kemény diétával és mozgással, ennyi, nincs csodaszer!

Én majd személyi edzőhöz fogok elmenni, amikor már úgy látom szükségem lesz rá.

2010. márc. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
19.04 És ha a háziorvos dohányzik, de azt mondja ne tedd mert egészségtelen akkor majd ő is hiteltelen lesz? :) Én dietetikus vagyok... meg személyi edző is... mondjuk nekem kockás a hasam... :)
2010. márc. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:

19:12-nek.

Nem csak az volt a baj, hogy volt súlyfeleslege, hanem hogy magasról szart mindenre, kaptam egy kcal táblázatos tájékoztatót, meg azt mondta, amit leírtam az előbb, és ennyi volt, összesen 2 percet tartózkodtam nála. Na meg annyi, hogy -10 kg-nál jelentkezzek, előbb meg se lásson. (Aha kapja be az ilyen orvos már bocsánat.)

A dohányzásos példa pedig eléggé sarkalatos szerintem...

2010. márc. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 maundrel ***** válasza:
én értem mit akar mondani a kérdező. nem azokról beszél akikek van annyi eszük hogy egészségesen táplálkozzanak, hanem azokról akik itt újra és újra teszik fel a kérdéseiket, a káposztaleves leves/ csokidiétától meg egyéb szarságokról. Ja és persze ki ne felejtsem a rázogatóöveket és társaikat. Nekik akik a nők lapjából próbálnak meg diétázni (mert hát ugye lehiszik amit olvasnak), nekik nem ártana egy dietetikus. Utána tuti nem tennének fel több hülye kérdést. Most hogy írta vki hogy Ő nem menne dietetikushoz, mert egyszer csalódott, hát ennyi. Én is csalódtam már fodrászban mikor fele hajamat elégette, akkor én se menjek soha többet??
2010. márc. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!