Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Aki fogyni szeretne, miért...

Aki fogyni szeretne, miért nem veszi igénybe dietetikus segítségét?

Figyelt kérdés
Miért egyszerűbb próbálkozni a sok bugyuta, értelmetlen diéták és fogyasztószerek garmadájával? Akár az egészség is rámehet egy-egy "csodaszerre"! Ráadásul ez egy szakma... Úgy értem, ha tetőt akarok fedni, ácsot hívok, ha betörnek a lakásba, rendőrt hívok... Miért mellőzik a dietetikusokat a fogyni vágyók?
2010. márc. 8. 18:02
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
19.21 lelkiismeretlenek mindenhol vannak... nekik nincs hosszú életük ebben a szakmában.
2010. márc. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

19.04

"de nekem nem hiteles egy dietetikus +20-30 kg-os "


Ezzel egyet tudok érteni ( én is dietetikus vagyok) De azért gondolj bele,hogy nem mindenki tehet a plusz kg-ról. Van egy kollégám aki + 30 kg-val rendelkezik és nincs rá írva, ohgy azért mert Non Hodgkin limfómás.

Szóval ne ítélj a látszat alapján.

2010. márc. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

20:27-es teljesen igazad van, mondom nem ez (nem csak ez) volt a fő baj vele, hanem az, hogy nem vette komolyan a munkáját, azért pár perc alatt nem lehet letudni gondolom a pácienst főleg nem első alkalommal és akkor még igen csak gyerek voltam kb 13-14 éves.

Most 20-ra nőtt be a fejem lágya a fogyás tekintetében, van még most is minimum +30 kg rajtam, úgy hogy 15-től megszabadultam. De ha nagyon nem fog majd menni a dolog és a házi dokim nem tud segíteni, lehetséges hogy felkeresek egy szakembert, de csak is akkor.

2010. márc. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
60%

Tudod egy 13-14 éves gyerek ítélőképességén keresztül megítélni egy szakmát. Egyébként meg miért nem kerestél mást. S hol találkoztál dietetikussal? Kórházban? Akkor lehet nem volt rád több ideje. Ugyanis egy kórházban egy dietetikusnak kb 50-601 beteg van egyszerre. Szóval elég egyoldalúan látod a dolgot.

S a házi orvosod mit javasolt mivel fogyjál? Nem valami divatos diétát?

Ugyanis én tudom,mert dietetikus vagyok, ohgy az orvosin ahol a házi orvosod tanult táplálkozást tudományt kóklerek módjára oktatnak egy az az egy egész félévig. Az alatt nem lehet megtanulni amit én és kedves kérdező tanult 4 évig. Jah és gyakorolni sem.

2010. márc. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Nem kórházban találkoztam, hanem félig meddig magán rendelésen.

A háziorvosom mit javasolt? Kcal és ch számolást. Ez szerintem nem buta sztár diéta. Jól gondolom? :D

2010. márc. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

S mennyi kcal-r és ch-t enged egy nap elfogyasztani?

S milyen mozgás formákat és hetente hányszor javasolt?


alapjában véve nem mondott rosszat, de azért illik ismerni hozzá pl az alapanyagcserédet és,hogy mit fogyasztasz el 1 hét alatt. Illetve tudni kell a napi anyagcsere bevitel kiszámításához,hogy milyen tevékenységeket végzel és ezek szorzó faktorát, hogy kiszámítható legyen a napi energia szükségleted. S ehhez és az lapanyagcserédhez mérten kell megállapítani a kcal-bevitelt a ch- és a zsírt.

Csak ennyi mindent kell figyelembe venni,hogy kiegyensúlyozott és egészséges fogyást érj el,úgy,ohgy azt meg is tartsd és ne hízz vissza ha végeztél a diétával.

2010. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
70%

Csatlakoznék a 22.34-es kollégámhoz... A kcal-t számolni édeskevés... Először is meg kell tanulni, hogy kinek mennyi kcal-ra van szüksége. Utána azt kell megtanulni, hogy mire valók a fehérjék, a szénhidrátok és a zsírok, milyen fajták léteznek, és mikor melyiket együk, hogy egy adott eredményt elérjünk! És akkor még nem beszéltünk ásványi anyag és nyomelem bevitelről, folyadékmennyiségről, mozgásról.

Hiába számolod a kalóriákat, ha mondjuk 1500-ra van szükséged, és azt egyszerű szénhidrátokból és telített zsírokból viszed be...

Sokan ott tévednek, hogy a mérleget nézik, nem a tükröt... pedig utóbbi fontosabb! Ha valaki kimeríti mondjuk a glikogén raktárait, meg veszít mondjuk egy liter folyadékot, akkor lehet, hogy 2-3 kg-mal is kevesebbet mutat a mérleg, a testzsírszázalék semmit nem csökkent! Sőt a testösszetétel még rosszabb, mint előtte!

Azt nem értem, amikor emberek azt kérdezik, hogy hogyan fogyjanak le X idő alatt X kilót!?

Én ilyenkor visszakérdezek, hogy "Drága asszonyom, dolgozni is így szokott? Megnézi mennyi idő alatt lehet megkeresni az új TV árát, dolgozik, mint a meszes, aztán ha megvan hátradől? Ugye nem, mert akkor nem tud majd kifizetni mást!" Na a táplálkozás ugyanilyen! Vagy életmódváltással megoldja valaki egy életre a súlyproblémáit, vagy jojózni fog örökkön-örökké :)


Egy dietetikus személyi edző

2010. márc. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

off: Ti aztán nagyon lelkiismeretesek lehettek, ha még ilyenkor is ezzel foglalkoztok! Ez nagyon pozitív csalódás volt számomra! :)


Kiszámolta az alapanyagcserémet, megegyeztünk mit fogok mozogni és hányszor és elmondta, hogy miket ehetek kb, de én elég rossz vagyok ilyen szempontból, húsból csak csirkét vagyok hajlandó enni, halat nagyon ritkán, oliva olajat használhatok és sok zöldség illetve gyümölcs, teljes kiőrlésű pékárú, semmi cukor és fehér liszt.

Vitaminokat szedet velem, de ezeket nem csak ezért, hanem mert az immun rendszerem úgy rossz ahogy van, na de ez más tészta.

Napi 5x kajálok, kb 3 óránként, este pedig lefekvés előtt 3 órával eszek utoljára. Ja és napi 3L víz kötelező, először nehéz volt megszokni, de most már megy.

2010. márc. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem,hogy mit értettél félig meddig magánrendelésen mikor arról írtál hol találkoztál dietetikussal?

Egyáltalán az volt? Bocs gyanakszom,hogy átvertek.

2010. márc. 9. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
A budaörsi egészségügyi központban találkoztam dietetikussal.
2010. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!