Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Gyors és működő fogyókúrás...

Gyors és működő fogyókúrás módszereket tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok 168 cm 73 kg. Ez szerintem nem normális dolog

Sokat szeretnék fogyni legalább 65 kg-ra. Mit tudnátok ajánlani? :(



2015. aug. 24. 20:44
1 2
 1/12 anonim válasza:
61%

A kevesebb kalóriát viszel be, mint amennyit elhasználsz "módszer" az egyetlen, ezen felül túlgondolkodni kár.


Annyi, hogy túl gyors fogyást ezer (egészség, csikok a hason stb.) ok miatt sem szabad beütemezni...


Érdemes sportolni, de a kaján van a lényeg. Igazából napi 30-45 perc laza séta is teljesen elég kiegészítésnek (esetleg kerékpár). Az úszást is tudom ajánlani, nagyon jól "eszi" a zsírt (ha nem nagyon tudsz úszni az sem baj... igazából ha bénább a technika akkor csak több energia megy el :) ).


A kalóriák követésére pedig pl.: [link]

(itt az ütemezést illetően is vannak tanácsok)


A paleo stb. diéta szerintem kamu és egyébként is csak nagyon fegyelmezetten lenne fenntartható.

2015. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyél ami jól esik, kivétel kenyérfélék, és tészták. Én ezzel a módszerrel 20 kg-ot adtam le 3 hónap alatt.
2015. aug. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hát, most kegyetlen leszek, ne haragudj: a hízás sem egy két hét alatt jött össze.

Nincs gyors módszer, nincs csodadiéta, csodabogyó.

Nekem az jött be, hogy megkérdeztem magamtól: tényleg ennyi kajára van szükségem? Tényleg kell még egy rántotthús, tényleg szükségem van desszertre?

Most pont szezonja van az almának. Ha rád tör a Nasi, akkor rágj be egyet.

Emellett sétálj nagyokat, keress olyan sportot, amit közel érzel magadhoz.

Ha okos vagy, szépen kikupálódik a tested.

2015. aug. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitok! ezek a "praktikák" tetszenek habár eddig is ismertem őket. :)

Ha egyfolytában éhes vagyok az ellen mit tudok tenni? Sokszor mondják hogy kis étkezések többször de szerintem attól csak többet szednék fel.

Mellesleg egészen eddig a 68 kg-ot tartottam csak a nyárra a nagymamámhoz költöztem és nem volt szinte semmi mozgásom és így állandóan ettem :( ekkor híztam meg ennyire..

2015. aug. 24. 22:56
 5/12 anonim ***** válasza:

A legjobb praktika az akaraterő.

A gyomrodnak vissza kell szűkülni "alapállásba".

Sajnos tapasztalat, egyszer egy nyár alatt húsz kilót szedtem fel (szintén nagyi :))

Amikor gyötörni kezd az éhség, egyél egy almát. Nem kell az alma? naugye, nem is vagy éhes? :)

Az első 4-5 hét a legkeményebb, utána már beáll a normál étkezés, illetve hozzászoksz a mozgáshoz.

Okosan kell csinálni.

2015. aug. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Egyél valamit, amiben nincs sok kalória, de elnyomja az éhség érzetét...

Pl.: 1-2 szelet (nem csomag :)) puffasztott rizs + sok víz


Az is segít, ha magaddal versenyzel, kicsit "bekattansz", megpróbálod élvezni a helyzetet stb. Sőt ha éhes vagy, annak direkt örülj inkább, fogd fel úgy, hogy ezt kívánod, ez a cél, örülj, hogy elérted.


Najó mindezt határok között, az egészség az első! A nagy önszugerálásban ne válts át anorexiásba :D


A sporthoz még pár saját tapasztalat:


Szobabiciklire soha ne költs pénzt. Elvileg kényelmes lehet sok szempontból, de túl monoton, kiveszi az akaraterőt akárkiből. Rendes kerékpárral 100-200 km-es túrákat is szoktam menni, szobabiciklin meg fél óra után már az életem megunom. Összességében is a változatosságot tudom ajánlani. Egy kis súlyzós edzés is jól jöhet (ha lány vagy, akkor is; több izom több kalóriát éget, még használaton kívül is), illetve a konditerem a legjobb hely, szól a zene, mások is mozognak, motivál...

Gondolj arra, hogy egész hátralévő életben kell valami edzened, rendszeresen! Szóval találj olyat, amit aránylag szívesen csinálsz, mert ha már most utálod, akkor mi fogsz csinálni 10-20 év múlva?


Szerintem kb. ezek az ételek kerülendő/korlátozandók (a rosszabbak elől):

1) mű édes/cukros (csoki, édesség); 2) édes gyümölcs (helyette inkább zöldség, kevésbé édes gyümölcsök, lehetőleg eredetiben, ne lét stb.); 3) kenyér/tészta; 4) tejtermékek


kenyér helyett pl. a zabpehely jó lehet


Ja és még valami, aludj sokat! Az alvás egyfajta böjt is, hosszú órákig 0 kalóriabevitel. Pár 10-11 órás alvással is le lehet dobni egy kilót.


Fogyás közben (is) érdemes a fehérjebevitelre figyelni, azért, hogy főleg zsírból veszíts, ne izomból.


Na sok mindent lehetne még mondani, de szerintem ezek a legfontosabbak.

2015. aug. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Evésben nem mértéket kell tartani hanem minőséget!

Ha tartod a minőséget akkor akaratlanul is fogod tartani a mennyiséget, mivel a szervezet megkapja a megfelelő tápanyagokat és nem fog evés után nem sokkal éhség érzettel jelezni!

A szervezetnek többfajta tápanyagra van szüksége -szénhidrát,zsírok,fehérje,vitaminok,ásványi anyagok,rostok-

És ha mondjuk az ember bevisz a rossz tápáldozásával csak szénhidrátot akkor a szervezet nemsokára jelez éhség érzettel hogy azért másra is szükség van!

És ha ezt megint szénhidrát próbája csillapítani akkor azzal a szervezet nem tud mit kezdeni és elraktározza vagyis hízik.

2015. aug. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hú ezek mind nagyon jók :D köszönöm szépen! Ritkán tudok egészségesen enni mivel azt eszem amit itthon főznek ami persze miért is lenne valami egészséges kaja -.-

így elég nehezen tudok hozzájutni a zöldségekhez pedig nagyon szeretem őket :( anyám ritkán csinál olyan kajákat mivel utálja a zöldségeket -.- már mióta mondogatom neki hogy legyen már valami saláta vagy bármi zöldséges dolog, erre tegnap is sütötte a rántotthúsokat...

és mivel így nem tudok zöldségeket enni alapvetően azt kell ennem amit csinálnak.

Erre még valamit ki kell majd találnom :)

2015. aug. 25. 10:31
 9/12 anonim ***** válasza:
Húst az alap azt nem is szabd hanyagolni mivel abban van az értékes fehérje csak az készítési módja nem mindegy!
2015. aug. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Mindenkinek hálásan köszönöm hogy segített!!! :D
2015. aug. 25. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!