Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy azt mondja...

Miért van az, hogy azt mondja mindenki, hogy a szoptatás kb.500 kalóriát éget el, én meg 1200-1400 kcal mellett sem tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Hová tűnik a többlet kalória? Ha nem is 500, de valamennyi biztos, hogy elmegy erre. Akkor hogy lehet az, hogy nem tudok fogyni? 2 éve szoptatok, hónapok óta 1200-1400 kcalt eszem (sok fehérjét, kevesebb ch-t), odafigyelek a mozgásra is, és szinte 1 kiló sem megy le, pedig kb. 20-25 kiló többletem van. Előtte is csináltam már ezt 2-szer szoptatás alatt, de abbahagytam mindig 3-4 hónap után, mert semmi sem ment el, nekem meg ugye elment a kedvem attól, hogy olyannal kínlódjak, ami nem segít. Szóval hová tűnik a kalória, amit a szoptatás vesz el, ha nem tudok fogyni? Kiszámoltam, hogy a szervezetem alapjáraton kb. 1950 kcalt éget el. Még ha nem is szoptatnék, elvileg akkor is fogynom kellene 1400 kcal-os diétával, nem? Ha abbahagyom a szoptatást, be fog indulni a fogyás végre? És azt ne írjátok, hogy ne fogyózzak szoptatás alatt, mert az ilyen vélemények nem érdekelnek. Egészségesen táplálkozom, elég energiát viszek be és rengeteg tejem van. Mindenki a környezetemben mondja, hogy nem értik, hogy miért nem fogyok egy ilyen egészséges életmód mellett. :( Légyszi mondjatok valamit, mert nagyon rossz így! Már 2 éve küszködöm ezzel és semmi eredmény, akármit is csinálok.
2010. márc. 11. 14:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem, mivel maga a szoptatás a legjobb fogyókúra. Az anyatej ugyanis úgy termelődik, hogy zsírt von el a szervezettől, tehát még csak az a veszély sem áll fent, hogy izomból fogysz.

Talán az lehet, hogy az 1200 kcal olyan ételekből áll össze, amiket nehezebben tudsz megemészteni, vagyis amik hízlalnak. Én pl. a hús bármilyen formájától hízok, a szénhidrátokat meg zsákszámra ehetem, egy dekát nem hízok tőle. Edzeni szoktál? Mert a második baba után nekem is csak edzéssel ment le a súlytöbblet (igaz, ő téli baba volt és télen ugye nagyon nehéz fogyni, mert a szervezet olyankor ragaszkodik a zsírpárnákhoz), az elsőnél viszont 2 hónap alatt, nulla mozgással (nem engedték, mert császárral szültem) lement az egész súlytöbblet. Amúgy meg 2 éve ugyanazt a babát szoptatod, vagy először szoptattad az elsőt és aztán jött a második? Mert ugye azt mondják, hogy az anyatej minősége max 1 évig lehet kielégítő, tehát akkor lehet, hogy ez a baj.

2010. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ugyanazt a babát szoptatom 2 éve (1 gyerekem van). Már mindent próbáltam...most amit már hónapok óta csinálok az nagyon-nagyon egészséges életmód, ami zöldségekből, gyümölcsökből áll első sorban plusz egy kis csirkehús (más félét nem eszem). Abszolút nem eszem: tésztát, édességet, lisztes dolgokat (max. teljes kiőrlésűt, de nem minden nap), cukros dolgokat. Csak vizet iszom és teát. Semmi sem megy le. Előzőleg kétszer csináltam mást is: Norbit, amitől a terhességem előtt tudtam 15 kg-t fogyni, most meg kb. 2 kg ment le töle összesen. A másik meg szintén alacsony ch-s diéta volt, de ott vittem be több ch-t, mint most. Egyik sem vált be. Szóval biztos, hogy a szcptatástól van. Mindig voltak gondjaim a lassú metabolizmussal, de akkor is tudtam fogyni. Sőt, még most talán kicsivel gyorsabb az anyagcserém. Szóval lehetetlen, hogy nem fogynék 1400 kcal-lal semmit. És a mozgás sem eredményez semmilyen változást. Próbáltam a callaneticstől kezdve a pilatesig, a szobabiciklin át a tempós sétáig mindent. SEMMI nem megy le. Max. 2-3 kiló és annyi. A súlyom megáll egy ponton (80 kg-nál). Sehogy nem tudok ez alá menni és mindig itt áll meg. A terhesség előtt sem voltam vékony, akkor 70 kg voltam és nagyon örülnék, ha legalább 10 kilót le tudnék adn. Ahogy írtam, az életmódommal biztos, hogy nincs gond. Rengeteget olvastam ezzel a témával kapcsolatban, szóval tudom, hogy mit kell ennem.
2010. márc. 11. 14:46
 3/15 A kérdező kommentje:
És a két első diétám, amiket szintén hünapokig csináltam, a terhességem után 1 éven belül voltak és akkor sem ment le semmi.
2010. márc. 11. 14:47
 4/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, ha vannak elgépelések, olyan betűtípusra váltott át a gép, hogy nem tudom elolvasni.
2010. márc. 11. 14:52
 5/15 anonim ***** válasza:

alapjáraton kb. 500 ég el, akkor egy szoptatással szintén annyi mint alapjáraton? tök jó... :O


így számolj

2010. márc. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Ha abbahagyom a diétát és elkezdek mást is enni, csak annyi, hogy visszahízom, amit addig leadtam (azt a kemény 2 kilót). Szóval összességében a fogyókúrázás meg a nem fogyókúrázás között nincs semmi külöbség nálam.
2010. márc. 11. 14:55
 7/15 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy alapjáraton 500 kcal ég el? Azt írtam, hogy kiszámoltam, hogy 1950 kcal ég el nálam alapjáraton (ezt úgy számoltam, mintha nem is szoptatnék, tehát az a szoptatásos energia még ebben nincs is benne).
2010. márc. 11. 14:57
 8/15 anonim válasza:
100%
Nyugi!!!!!!!! Le fog menni!!!! Terhesség alatt híztam 24 kg-ot, amiből szülés után 1 héttel már le is ment 16. A fellegekben jártam. Aztán a szoptatás alatt szépen lassan jöttek a kilók. Szoptatás alatt(15 hónap) feljött 20-25 kiló. Teljesen kész voltam. Figyeltem én arra, hogy mit eszek, de hiába. Beteg lettem, és abba kellett hagynom a szoptatást. Első héten lement 4 kg. Aztán szépen lassan a több is. Még messze a vége, de már nem vagyok depis, mert látom a végét. Annak idején , amikor abbahagytam a fogamzásgátló szedését szintén híztam, pedig mások fogyni szoktak ilyenkor. Ezek a hormonok már csak ilyenek:)
2010. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
És diétával ment le vagy anélkül? Nagyon el vagyok keseredve, mert biztos, hogy akik nem ismernek, azt hiszik, hogy milyen sokat eszem. Mindenki tudja, hogy fogyózom, de eredményt nem látnak. Biztos, azt hiszik, hogy zugevő vagyok.
2010. márc. 11. 14:59
 10/15 anonim válasza:
100%
A vicc az egészben az, hogy nem diétáztam, hanem teljesen magától indult el a fogyás. Semmit nem csináltam másképp, mint szoptatás alatt.
2010. márc. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!