Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Üdv mindenkinek! Kérdésem az...

Üdv mindenkinek! Kérdésem az hogy mit és hányszor kéne táplálkoznom hogy újra vissza áljak a rendes kerék vágásba?

Figyelt kérdés

Én egy 95kg 180cm magas 17 éves fiú vagyok, rendszeresen jártam sportolni (akkor voltam 80kg) és nem figyeltem az étkezésre de kb.1 évet ki hagytam. Elhatároztam hogy 1 honapot intenziven kondizok iskola után aztán este elmegyek futni utána keresek magamnak egy új küzdő sportot.

Ami eddig is megvan:

zabpehely

házi méz

rizs

barna kenyér

2,5l víz

némi zöldség

szeptember elseje óta rendszeres mozgás

Össze tudtok nekem hozni egy egészséges-sportos-fogyókurás étrendet? Bocsánat a rossz helyes írásommért és stílusommért!



2015. szept. 4. 20:33
 1/8 anonim válasza:
Sok információt megosztottál,de ez szerintem nem elég ahhoz,hogy így látatlanban valaki felállítson Neked egy étrendet.Ha teheted,mindenképp keress fel egy személyi edzőt,aki felméri az állapotodat és e mellé táplálkozási tanácsot is ad,esetleg étrendet is.
2015. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2015. szept. 4. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:

Fehérjét miből viszel be?


Az mellékes, hogy napi hányszor eszel, csináld úgy, ahogy jólesik. Illetve természetesen az edzés körül egyél úgy, ahogy kell (előtte szénhidrát, utána fehérje és opcionálisan szénhidrát a tipikus, de inkább nézz utána hozzáértőbbeknél, én teljesen máshogy élek).

2015. szept. 4. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Délután megnéztem pár oldalt de egyik sem írt pontos etrendet illetve egy de azok teljesen megvoltak gyozodve hogy csak sport otallal es protein porral lehet csak egeszsegesen dietazni es sportolni.
2015. szept. 5. 00:59
 5/8 anonim ***** válasza:

A kalória szükségletedet napi 5 étkezéssel kéne bevinned. Az étrendedben nagyon sok a szénhídrát. Pehely = szénhídrát

Méz - 90%-a szénhidrát

Rízs - keményítő alapú szénhidrát

Barna kenyér - Szénhidrát.

Hol van a vitamin és a fehérje?

Nekem a reggelim, Ebédem és vacsorám is tele van zöldséggel. Épp most csináltam ebédet elmondom neked miből áll. Grammra most pontosan nem tudom neked belőni. De kb egy maroknyi brokkoli és maroknyi karfiol, 1 fej paradicsom és 300g -400g csirkemell. A reggelim 1 virsli, 4 tojásfehérje, britamin paprikával. Tízóraim földimogyoró. A többi meg majd kiderül. Ha meg valamit nem szeretsz de mégis jó, akkor meg kell tanulnod szeretned. :)

2015. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5: Szerencsére ami jó, de nem szeretjük, azt többnyire nem kell megennünk, hisz annyi más forrásból is bevihetjük, ami benne van és szükséges. Egyetlen ételcsoport sincs, ami nélkülözhetetlen lenne. Előnyös, hogy mindenevők vagyunk :)

A zöldség pedig szintén jobbára szénhidrát, persze úgy kb. a legjobb forrása s némelyikben nem kevés fehérje is akad, már ha hozzávesszük, hogy a zöldségeket könnyű kilószámra enni. Én is a rendes zöldségfogyasztást támogatom, hasznos, fogyáskor is előnyös, természetesen lehet máshogyan is s a szénhidrát miatt egyeseknek szimpatikusabb lehet a kevés zöldség evése. Sok jó módszer van.

2015. szept. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

shop.builder.hu

Itt olvasgass,nemcsak étrendet hanem hasznos cikkeket is találhatsz :)

2015. szept. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat és segitőkészségeiteket!
2015. szept. 5. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!