Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, hogy sok szénhidrátt...

Normális, hogy sok szénhidráttól ilyen rosszul lettem?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok, alapvetően nagyon kevés szénhidrátot fogyasztok, szinte csak a zöldség és néha kis gyümölcs az, amiből beviszem. Most viszont születésnapom van és ettem tortát, süteményt. Nem mértéktelenül, mégis nagyon felpuffadtam, hányingerem és iszonyú teltségérzetem van, ezen kívül tényleg mindenhol "bedagadtam", feszít a bőröm, eddig lógott a combomon a viselt nadrág, most meg alig férek el benne,nagyon kellemetlen. Olvastam vízvisszatartásról, esetleg lehet ez emiatt? Mit tehetnék, hogy minél hamarabb jobb legyen?
2015. szept. 9. 13:36
 1/8 anonim ***** válasza:

Torta nem csak szénhidrátból áll. Kajakóma, gyengült látás utalhat cukorbetegségre, de a puffadás inkább tejszármazékokra és a szójára jellemzőek.

A pár óra alatti puffadás, ami nemcsak emésztő rendszerre hát, hanem végtagokra is, többnyire szteroidok hatására utalnak, vagy valami súlyos allergiás reakcióra, ami egy torta esetén inkább elképzelhető,mint a túladagolt szteroid.


Ha ez heves, gyors reakció volt, nem árt egy kis kalciumot bevenni az allergiás reakció csökkentésére.

2015. szept. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha csak gyomor, vagy bél puffadás van, leginkább tej érzékenység állhat mögötte, de ez is csak egy lehetőség a sok közül. Puffadás kezelésére köménymag levest ajánlott fogyasztani, ha természetesen gyógymódot keresel, de vannak patikákban gyorsabb, hatékonyanabb tabletták is. Ha valóban rosszul vagy, telefonálj a házi orvosodnak, ő majd megnyugtat.
2015. szept. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól biztosan nem fog a combodon kifeszülni az egyébként lógós nadrág, mert egyszer ettél tortát :S Ilyet se a szénhidrát, se más nem okozhat.

Nem lehet, hogy képzelődsz? Talán túl fanatikus vagy.

Egyébként szénhidrátra is szüksége van a szervezetnek és nem csak zöldségből és gyümölcsből.

Így csak azt éred el, hogy semmi normális kaját sem tudsz majd enni, mert mindentől elszokik a gyomrod.

2015. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Menzesz előtti vizesedésnél tapasztaltam ilyet a hasamon, alig tudtam begombolni a nadrágomat, centikkel nőtt a haskörfogatom. Ezért lehet a combod feszülésének egyik oka a vízvisszatartás, főleg, hogy ilyen gyorsan jelentkezett. Másik, rosszabb ok az érzékenység vagy enyhébb allergia, amit ki kellene vizsgálni, hisz kerülnöd kell majd utána, könnyen rosszabbodhat a válaszreakció.


Milyen gyorsan jelentkezett? Milyen a székleted? Amikor kiderült az érzékenységem pár diófélére, akkor másnapi vizes hasmenésemből lehetett rá következtetni; allergia szinte azonnali hatást váltott volna ki.

2015. szept. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bárcsak kepzelődnék, de sajnos tényleg látszik (más is igazolta). KB 1 órán belül jelentkezett, nemrég voltam etelallergia vizsgálaton, nem mutatott semmit. Laktózra érzékeny vagyok, de ezt teljesen kerülöm és ezekben sem volt..

Én bízom benne, hogy ez csak a hirtelen jött változás miatt van, hogy olyanokat ettem amit az elmúlt két évben már egyáltalán, és elszoktam tőle.

Aki szerint meg nem egészséges ha csak zöldség gyümölcsből viszem be a szénhidrátot: nekem tökéletes így, ezzel az életmóddal vagyok a legenergikusabb, nem vagyok beteges, nincsen semmilyen problémám, és örülök hogy megtalaltam a nekem megfelelőt, sokaknak nem sikerül.

2015. szept. 9. 16:54
 6/8 anonim ***** válasza:

A vastagbélbe kerülő emésztetlen szénhidrátok okozhatnak puffadást, mert a bélbaktériumok kezdik bontani. Mivel nem eszel régóta sok szénhidrátot, így lehet, hogy a hasnyálmirigy enzimtermelése lecsökkent és a szénhidrát emésztés elégtelenek bizonyult ehhez a menyiséghez. A vizesedés lehet a bélbaktériumok bomlástermékei miatt is pl. tejsav.


Csökkentsd vissza a szénhidrátot, fogyassz sok folyadékot, és várj türelemmel, pár nap és elmúlik.

2015. szept. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen tipikus, hogy szénhidrátszegény étrend után akár nagyon rosszul lesz az ember sok szénhidráttól.

Nálam nem ennyire rossz a helyzet, de azért megérzem, ha eszem pár deka zabot vagy rizst vagy egy körtét... Pedig már elég sok hete tart a körteszezon a kertben, tojáshiány is van, rég eszem szénhidrátot, mégsem tudom megszokni, a testem a szénhidrátszegény étrendet szereti, a szénhidrát csak lenyom és éhessé tesz. Tuti a szénhidrát, nem a cukor, nem a laktóz, nem a glutén.

Pedig már rég nincs közöm a ketózishoz, a fiziológiás inzulinrezisztenciám gondolom már a múlté... Mégse jó így.


Sok víz is jön ilyenkor, igen. A glikogénraktárak feltöltődnek és sok vizet megkötnek.


Szülinapon durván szénhidrátszegényen eszem, remek tortákat lehet sütni minimális szénhidráttal. A zöldségekkel szoktam elszállni, ami a szénhidrátot illeti :D Még az esik a legjobban.

2015. szept. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

#3: Gyümölcs sem kell, zöldségből is rengeteg szénhidrátot lehet bevinni, de van, aki zöldséget sem eszik. A test élelmi szénhidrátigénye nulla, így ez sem okoz gondot, ha valaki az a fajta, hogy szeret így élni s megszokta. Hirtelen váltásnál más, de ez mindennel így van, a zöldségtől is rosszul lehet lenni, ha a bélflóránk elszokott tőle.

Nagyon sok ember eszik nagyon kevés szénhidrátot s elvan így. Annyira JÓ így, senki kedvéért nem térnék vissza a szénhidrátdús táplálkozásra, de ennek esélye nincs, most már nem tudok visszaszokni a napi 100g szénhidrátra sem (amit könnyedén túl tudnék haladni zöldségből). Egészséges és kényelmes így élnem, legjobb tudomásom szerint. Jobb étrendet nem ismerek magam számára.

2015. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!