Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen érzés vékonynak lenni?...

Milyen érzés vékonynak lenni? Úgy a mindennapokban miben más mint egy kövér test?

Figyelt kérdés
Tudom fura kérdés, de nekem fogalmam sincs, úgymond "kövéren születtem". Ovóda óta, mióta emlékeim vannak, végig duci gyerek voltam, aztán a súlyom arányosan nőtt velem együtt hogy kövér tinédzser legyek. 14 éves koromban megállt, azóta 163 cm és 74-76 kg vagyok, már 10 éve. Persze pár fogyókúrás próbálkozáson túl vagyok ami visszajött, de 68 kg volt a rekordom azt nem tudtam átlépni, szóval még akkoris kövér voltam. Egyszerűen nem tudom elképzelni magam vékony testtel, emiatt kicsit motiválatlan is vagyok, mert nincs mire emlékeznem hogy milyen voltam, és azután vágyódni. Aki volt mindkét oldalon ő elmondaná, hogy miben más a kettő? Mennyivel könnyebb a séta, egy túrázás, vagy egy lépcsőzés? Hatalmas a különbség vagy inkább attól is függ milyen kondiban van az ember? És még ami fura kérdés, hogy nem nyomnak a csontok? Tehát ha strandon kemény talajon fekszetek, vagy ha kemény széken kell ülni sokáig? Hideg időben nem fáztok jobban? A szex miben változik például?
2015. szept. 12. 09:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk egy 169/56 nem vékony, hanem normális súly (most már ennyit nyomok):

- sport sokkal könnyebb, főleg, ha rendszeresen mozogsz (nincs nehézlégzés, pulzus normális, lélegzet szintúgy) - de főleg edzettség kérdése, mert az első hónapban majd' összeestem én is :)

- nem, mert van rajtunk annyi hús/izom, hogy ne a csontok érintkezzenek

- fázás sem - nyilván, nem fogok pólóban rohangálni télen, de pont jó (meg ez is emberfüggő, van kövér ismerősöm, aki nyáron is pulcsizik, mert fázik)


Viszont egy betegség miatt voltam 39 kg is, na az más volt:

- sokszor az ágyból kikelés is nehezen ment, az ötperces zuhanykor majdnem elájultam (sport, túra, séta szóba sem jöhetett)

- fájt minden tagom, mindig, a puha matracon is

- nagyon fáztam, 3 pulcsi is kevés volt ősszel (pedig csak 18 fok volt)

2015. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Erre en is nagyon mivancsi vagyok hogy milyen erzes lehet! Beszelgessunk priviben ha van kedved! 13 eves lany vagyok es en is ugymond koveren szulettem 120 kg vagyok
2015. szept. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%

Már maga az érzés, ami számomra a legtöbbet számít. A mai világban mindig a vékony embert nézik meg a túlsúlyos pedig rosszul érezheti magát a médiának köszönhetően. Na mindegy én 188/66/22f vagyok igaz, hogy edzek szóval formás de azért elég vékony. :D A sport leginkább az edzettségen múlik, de azért a súly is nagyot nyom a latba. Én el sem tudnám magam képzelni túlsúlyosként, elnézést de szerintem igénytelenség a nagy túlsúly és ezzel nem akarok megbántani senkit ez az én saját véleményem. Főleg akkor jön elő, amikor egy túlsúlyos ember megszól egy vékonyt, hogy "milyen vékony ajj nem eszel eleget?" mintha nem az lenne a szégyenítőbb, hogy túlsúlyos. Pedig inkább kussban maradnék, mert ha lenéz a pö.ét nem látja és kritizálja a másikat. Na mindegy vannak ilyen suttyók.

Amikor bele ülök hülyeségből valaki ölébe akkor néha megjegyzik, hogy milyen csontos a seggem... :D De inkább esztétikára más. D: A genetika sokat jelent... :D És a legfontosabb sokkal egészségesebb ugyanis nincs magas vérnyomás, cukor, koleszterin, fájó végtagok stb. :D

2015. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha megszabadulsz a súlytól (én most 10kg-tól kb),valahogy jobban érzed magad, nem tudom elmondani, könnyebbnek érzed magad. Jó érzés.
2015. szept. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%
Én amikor 175cm és 60kg voltam, mindig azt éreztem, hogy mások bámulnak engem, hogy milyen kövér vagyok... Miután lefogytam, megszerettem a testem, szépnek látom magam, és mostmár jó érzés, amikor látom, hogy mások esetleg néznek. A csontjaim néha nyomnak, ha a suliban sokat ülök, de megéri. Nem lennék zsírdisznó csak azért, hogy a párnácskáimon kényelmesen csücsükéljek.
2015. szept. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

manapság sokkal elfogadottabb a túl vékonyakat bántani, mint a kövéreket, pedig ugyan úgy nem tetszenek a másik nemnek meg maguknak sem

a média inkább azt sugallja, hogy a kövéreket ne bántsuk, de a vékonyakat nyugodtan lehet vegzálni, hiszen csak többet kéne enniük... a dagadtabbaknak meg csak kevesebbet aztán mindenki elveszti a fejét ha valaki ilyet merne mondani...


én meg túl vékonynak születtem a súlyom mindig a magasságom -120 volt szóval 150 centisen 30 kiló 160nál 40 aztán most 185 magasan vagyok 65


szex... :DD az meg mi?

2015. szept. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
szia. Én 165 centi és 48kiló vagyok. Soványka... Azért szeretem az alkatom mert ruhát könnyű venni, nem vagyok fáradékony, mivel nem próbálok sem hízni, sem fogyni az anyag cserém is stabil. A családban egyedül nagymamám és én vagyunk soványak. Nővérem is alacsony de több vagy 10 kilóval. Miután felszedte azt a pár kilót, mondta hogy annyi a zavaró hogy a combja között mindig kikopnak a nadragjai és szűkebb ruhákban úgy érzi hogy megfullad. Nem tetszik neki, fogyókúrába kezd.
2015. szept. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
100%
Szexről pedig annyi hogy jó formában vagyok és a barátom is jobban szereti a feszes, izmosabb fenekem. #7 19\l
2015. szept. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Bármilyen ruhát felvehetsz, jól fog állni...akkora önbizalmat ad csinosnak lenni, így belépni egy helyiségbe...ezt szerintem mindenkinek meg kellene élnie. Hogy az egészségügyi előnyöket ne is említsem.


Azt a szánalmas önmosdatást meg, hogy "kövérnek születtem", felejtsétek már el, ilyen nincs, a kövérség nem genetika, hanem döntés. Akaraterővel BÁRKI le tud fogyni. Bárki. Tehát innentől nem arról van szó, hogy te kövérnek születtél, hanem hogy nem akarsz kilépni a langyos fosból, marad az önsajnálat, hogy te már örökre kövér maradsz (ami ezzel a hozzáállással kétségtelen), és lehet irigykedni a vékony nőkre (ők sem így születnek ám), meg szánalmas kérdéseket feltenni a gyakorin, ahelyett, hogy inkább megélnéd a dolgot. Hát gratula.

2015. szept. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
89%

Milyen érzés kövérnek lenni? Én óvodás korom óta vékony vagyok, elképzelni is nehéz, hogy milyen lenne 180/60 helyett mondjuk 90-100 kilóval létezni.


Egyébként nyilván az aktuális erőnlétedtől is függ, hogy mennyivel könnyebb a mozgás, ha inkább izom van rajtad és nem zsír, valószínűleg nem okoz akkora problémát a fizikai megerőltetés. De van olyan egyértelműen túlsúlyos ismerősöm, aki pl. sokkal jobban bírja nálam a hosszabb távú futást, kerékpározást, túrázást, pedig én is aktívan sportolok.


A csontok nem nyomnak (nem, szex közben sem, hiába vékony a barátnőm is), télen sem kell jobban felöltöznöm, mint a nagyobb darab ismerőseimnek, viszont nyáron róluk folyik a víz, én meg tök jól elvagyok 30 fok fölött is (de ez lehet, hogy megint csak egyéni dolog). És ha már szex, könnyebb ember könnyebben mozog, kevésbé fárasztó, meg gondolom jobban oda lehet férni bizonyos részekhez, mint ha hájhurkákkal kell küzdeni :D

2015. szept. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!