Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az hogy nem fogyok...

Miért van az hogy nem fogyok alacsony ch mellet sem?

Figyelt kérdés

17/L

167cm és 59kg vagyok, szeretnék 7kg-ot fogyni, de nem tudom fogyni...

nem eszek péksütit, tésztát, krumplit, rizst, zabpelyhet, cukros ücsiket..

tojás, párolt hal-csirke, totu, párolt-nyers zöldségeket fogyasztok, és sok vízet

napi 1000kcal eszek és jól lakok vele. Hetente futok többször is és tornázok, lépcsőzök is elég sokat.

Naponta kb 50g a szénhidrátom azt is a zöldségekből viszem be de nem fogyok.

A pajzsmirigyemmel nincs probléma.


kezdem feladni az egészet elegem van. Nem 2 hete csinálom ezt hanem 3-4 hónapja....nem kamu ez igaz!!!

ma is inkább ettem 6db pogácsát,de nagyon megbántam.


2015. szept. 12. 15:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Az 1000 kalória gyakorlatilag koplalás, a szervezeted valószínűleg megunta és belassult az anyagcseréd. Ez azt eredményezi, hogy nem, vagy csak nagyon lassan tudsz fogyni, valamint hízékonyabb vagy.


A megoldás: fokozatosan növelni a kalóriabevitelt, a végső cél alapanyagcsere+200 kalória legyen. Lehet, hogy átmenetileg hízni fogsz, de ez az áldozat kell ahhoz, hogy helyreálljon az anyagcseréd. Amint ez megtörtént, alapanyagcsere+200 kalórián is vígan fogyni fogsz, és még mindig lesz hova egészségesen csökkenteni, ha megáll a fogyás.

2015. szept. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
előtte 1300kcal ettem és annak sem volt eredménye:((
2015. szept. 12. 15:32
 3/5 A kérdező kommentje:

de azért felemelem remélem lesz valami...

köszi a választ:)))))

2015. szept. 12. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs egészségügyi problémád (jellemzően pajzsmirigy) és azt írtad nincs, és tényleg ennyi szénhidrátot fogyasztasz, valószínűleg átestél a ló túloldalára, túl keveset ettél és a szervezeted a lassabb energia felhasználás miatt lelassította az anyagcserét, hogy tovább húzza a napi 1000kcal-val.


Egy 1600-1700kcal nyugodtan megehetsz, mivel rendszeresen sportolsz ez hozzásegít a kalóriadeficithez. (Régen ettél 1000kcal futottál 1órát az jó szándékkal is 350 megvolt folyamatos közepes intenzitású futásnál.) Egyél továbbra is sok zöldséget, esszenciális zsírsavakat - olajos magvakat is ehetsz, segíthet a kiegyensúlyozott kalóriaszámításban is, nagy kalóriatartalma miatt. Étrended nagyjából rendben van a leírtak alapján, naponta min. 5x egyél, este törekedj a fehérjére.

2015. szept. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Nagyjából hasonlóak a paramétereink, 165 centisen és 60 kilósan 1700 kalórián kezdtem a diétát, fogytam még így is. Pár hónap után belassult a fogyás, ekkor lejjebb vittem, de 1500 alá soha nem kellett mennem, hogy elérjem a célt. Úgyhogy valószínűleg az történt, amit az előző válaszomban leírtam. De 1300 kalória még mindig kevés. Ha már mindenképpen számolgatni akarsz, akkor csináld rendesen, és számold ki jól a szükségleteidet, mert így csak ártasz magadnak és a fogyásodnak.
2015. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!