Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sétálással lehet fogyni? Jó a...

Sétálással lehet fogyni? Jó a diéta mellé?

Figyelt kérdés

1 órás sétákra mennék el, közepes tempóban.

Persze diéta is van mellette!


2015. szept. 13. 20:22
 1/8 anonim válasza:
100%
A diéta a legfontosabb ha fogyni akarnál arra figyelj a legjobban, amúgy az 1 óra séta az tökéletes.
2015. szept. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi plusz kiló van rajtad. Ha túl sok, akkor kezdetnek jó a séta, amúgy meg szerintem semmit nem ér. Neten meg tudod nézni, hogy melyik sporttal mennyi kalóriát égetsz el, akkor láthatod, hogy mennyit ér a séta.
2015. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is így fogytam le annak idején. Figyeltem a táplálkozásra és rengeteget sétáltam, azon kívül semmit nem mozogtam. Most már sajnos nincs időm ilyen nagy sétákat tenni, így úszom. :)
2015. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
16%
1 óra nem sok, legalább 2-3 kellene, esetleg több részletben.
2015. szept. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Séta helyet inkább ajánlok 20-30 perc folyamatos kocogást, szerintem sokkal többre mész vele, mint a sétával!

A séta szerintem, csak szinten tart, de mivel a séta nem nagy intenzitású mozgás, sokra nem mész vele, fogyni nem fogsz, csak megmozgatod a tagjaidat.


Keress a neten tornavideókat, tornázz velük együtt, végezz aerob és kardió edzéseket min 30 percet.

2015. szept. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A semminél jobb s amúgy is roppant hasznos, bár nem feltétlenül fogyási szempontból :)

Nyilván csak sétától nem fogy az ember, nekem napi 3 óra sem okozott semmit, viszont kalóriadeficitben mozgás nélkül is fogyok, nincs ebben semmi meglepő.

Ha van 1 órád, hasznosabb valami teljes testes, intenzívebb mozgást végezni (ha inkább csak gyalogolni szeretsz, ott a power walking, az intenzívebb és súlyzózni is lehet közben), de ha csak sétára tudod rávenni magad vagy úgyis menned kell valahova, akkor újfent leírom, hogy a semminél jobb. De nem sok kalóriát éget. Egy egész napos teljesítménytúra a fagyban már inkább, de egy óra séta elég szolid.

Szerintem az egészség szempontjából érdemes minden fontos izomcsoportot megmozgatni. A séta mellé legalább egy rövid, de intenzív tornát iktass be legalább olykor.

2015. szept. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ne csak sétálj, GYALOGOLJ!!! Intenzív testmozgás legyen!!

Mindig csak egy picivel többet, egy picivel gyorsabban annál, ami éppen kényelmes lenne!!!

Én is úgy kezdtem, először csak rövid ideig bírtam, rövid távon az "intenzív gyaloglást", gyorsan meg kellett állnom pihenni, és utána már valóban csak a séta maradt... de mindig megnéztem az órámat, és bizony-bizony napról-napra sikerült nyújtani a távot is, és az időt is... Persze, amennyiben akár a korod, akár más egyéb egészségügyi problémák miatt csak az a lehetőséged van, csináld, az is jó... sokkal jobb, mint a semmi!!!

2015. szept. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45-50 perc folyamatos megállás nélküli séta jó kardió edzés.
2015. szept. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!