Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Diéta mellett hány perc futás...

Diéta mellett hány perc futás ajánlott? 14/L

Figyelt kérdés
Átlagosan napi 1000 kcal-t eszem, persze mikor többet, hol kevesebbet. Igyekszem gyümölcsöket, zöldségeket, húsokat enni, vagy ha "egészségtelenebb" ételeket fogyasztok, akkor kevesebbet enni. Naponta sétálok összesen, de nem egyszerre 40 percet. És a kutyámmal 15-30 perc futást szoktam végezni, de előfordul, hogy +ba még csinálok "ezt-azt". Ez így jó, vagy nem?

2015. szept. 28. 18:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Egész jó. A legideálisabb az, ha az összes fontos izomcsoport meg van mozgatva, de amit Te csinálsz, az is elég jó már, főleg sok más emberhez képest, akik alig moccannak meg... Mozogni kell :)

Viszont sokkal többet kellene enned, még mozgás nélkül is. Hacsak nem vagy nagyon apró.

2015. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :) Hát, ma például 875 kcal-t ettem, de valahogy jól vagyok lakva, és nem vagyok éhes... Tudom, hogy ez "kevés", hisz' a jojó effektustól (valami ilyesmi) is nagyon félek, főleg, hogy ezt már megéltem... :/ Kiváncsi vagyok még több válaszra is! De ez is hasznos volt! ^^ Amúgy meg apró vagyok... 14 éves létemre 150 cm... :"D
2015. szept. 28. 20:28
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megint én. Az éhség hiánya nem számít, akkor sem jó koplalni, ha sosem vagy éhes (vannak ilyen emberek, főleg durván szénhidrátszegény étrend mellett). A testednek kell valamennyi üzemanyag, akár jóllakottnak érzed magad, akár nem.

Viszont én megnem mondom, Nálad a minimum mennyi (azért én így is keveslem egy 14 évesnél, némi mozgás mellett az 1000 kcal-t, nemhogy a még kevesebbet. ennyiben a szükséges tápanyagok bevitele is nehezebb). Normál esetben, ha jól működik az anyagcsere s minden, a fogyási ütem jelzi, ha túl extrém a kalóriadeficit, de ha már lelassult az anyagcsere vagy nem jó az étrend, nem feltétlenül okoz nagy fogyást a kevés evés sem.

2015. szept. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem jó koplalni... Tavaly lefogytam (csak koplalással) 8 kg-t, kb. 3 hónap allatt, de olyan 7 hónap alatt vissza is jött... Én rajta vagyok egy oldalon, ahol kiszámolhatom (valójában a gép XD) mennyitt ettem. És aszerint 1637 kcal-t ehetek max. De beírtam, hogy mennyire szeretnék fogyni, és napi 600-at írt ki... :") Szóval azt eléggé hülyeségnek tartottam... Persze odaírják apróbetűvel, hogy min. 1000-1200 kcal-t kell ennem... Úgyhogy logikus. :D És ez alapján akkor beállítottam 1200-at, és + mozgás... De félek enni, mi van, ha 1200 kcal-tól máe hízni fogok? Valahogy én azt soknak érzem, meg a bűntudat is társul olyankorra az evéshez... De a "némi" mozgást igyekszem mindennap végezni.
2015. szept. 29. 06:50
 5/9 A kérdező kommentje:
*már
2015. szept. 29. 06:51
 6/9 valakyyy válasza:

Szia nem vagyok táplálkozási tanácsadó de az ha 800-900 kcalt eszel az nem jó a szervezetednek!!!

A szénhidrát bevitelre figyelj inkább.

És "fogyókúra" alatt is MINIMUM 1200 kcal .. máskülönben nem zsírból fogysz.


A mozgás bármilyen formája nagyon jó ötlet!!!

2015. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 valakyyy válasza:

Az utolsó üzidre válaszolva:


Nem fogsz hízni 1200 tól.. a gép azért dobja ki a 600 kcalt mert irreális idő alatt szeretnél leadni x kgt!

(Pl.: 10 kilo 1-2 hét) AMI NEM JO

Tartsd az 1200 + sport.. :)

2015. okt. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! :) Nem szeretnék gyorsan fogyni amúgy, inkább lassan, csak ne jöjjön vissza... Mostanában 900-1400 kcal között eszem, az 1400-nál nagyon kiakadok (azért az 1300 miatt is szoktam, csak nem annyira, mint az 1400-nál 😂... És az néha szokott lenni. Ha nem futok a kutyámmal 15-30 percet, akkor a kutyámmal 30-45 perceket sétálok +ba. Ma 1200 körül ettem, tegnap kivételesen elengedtem magam, ami több volt a nekem szükséges napi kcal szükségletemnél. De nem falásrohamom volt, csak na. :D Tudatosan tettem, néha kell egy bűnös nap. ;)
2015. okt. 11. 17:32
 9/9 A kérdező kommentje:
Hülyén fogalmaztam, sajnálom... Szóval az 1400 nem gyakran szokott lenni, szóval az alatt. :)
2015. okt. 11. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!