Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan érhetem el az álomalakot?

Hogyan érhetem el az álomalakot?

Figyelt kérdés

167cm/66kg vagyok tehát a számok alapján már következtethetö hogy van rajtam jelentős súlyfelesleg.

Nem szeretnék drasztikusan fogyókúrázni, mivel nem célom hogy izmot veszítsek (ugye koplaláskor az ember nagyobb részt izomból fogy) hanem zsírt szeretnék leadni/zsírból szeretnék fogyni.

A drasztikus fogyókúra a koromból kifolyólag sem lenne ideállis (16 éves

lány vagyok) .

Arra gondoltam, hogy kb olyan 1000kalória/nap ami nagyrészt zöldségekből, sovány húsokból, gyümölcsökből, és fehérje shakeből állna.

Nagyjából ezeket enném:

-répa



-alma

-körte

-csirkecomb, csirkeszárny (olaj/zsír nélkül sütve)

-whey protein (napi 1 adag)

-zöldbab



-fehérrépa

-túró

-kefír/natur joghurt

-zöldborsó

-kukorica


-petrezselyem

Egyenlőre ezek jutottak eszembe, ezeket az élelmiszereket szoktuk nagyjából megvenni (amik egészségesek).

A kalóriabázis nevű oldalon nyomon követném a bevitt kalóriák és tápanyagokat.



Hetente 5x1 óra kocogás

Hetente 3x90perc has-fenék erősítés

Napi 2 liter víz

Zöld teát is innék napi fél litert.

Kb hány gramm fehérjét, szénhidrátot kéne bevigyek szerintetek hogy azért formásabb is legyek a fogyást követően?

Heti mennyi fogyásra számítsak?

Szerintetek jó lesz ez így?

Ami tőlem telik én megteszem, de a kaja bevásárlásba beleszólásom nincs ezeket az ételeket tudnám fogyasztani:/

Célom olyan 52kg de amit a tükör mutat az fog dönteni.



2015. okt. 2. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Szia


Szerintem ennyi mozgás mellett és mert fejlődő szervezeted van, ezért maradj 1200 kcal-nál, konfortosabban fogod érezni magad. Én nagyon kevés kalóriás étrenddel fogytam, de nem tesz jót, gyakran fáradt voltam. Már nem diétázom, de a napi kajám kb. 1200 kcal, jobb így, a mozgást is jobban bírod. A fehérjére figyelek, igyekszem naponta legalább 75-90 g-ot enni. Ez néha nem jön össze (ha pl. nincs hús az ebédemben), de általában szokott sikerülni. :)

15L

2015. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Inkább így ennék a helyedben:


reggeli: 2 db főtt tojás paradicsommal, uborkával, paprikával, 2 szelet abonettel

tízórai: egy db alma

ebéd: grillezett csirkemellfilé+párolt zöldségköret

uzsi: egy kefír

vacsora: ugyanaz mint ebédre, csak kevesebb

2015. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz koplalni, akkor minimum párszáz kcal-t még dobj rá.

S egyél zsírt is, szükséges. Napi 30-40 grammot szoktam olvasni kötelező minimumként.

Az első hozzászóló fehérjemennyisége szimpatikus, normál (az én szempontból: nem ketogén) étrendnél s főleg nagy kalóriadeficitnél akár többnek is van értelme, nem tudom, ez emberfüggő is, csak azzal nem tudunk számolni, max kipatasztalni, mennyi fehérjebevitelnél mi történik.


A szénhidrát választás kérdése, nem esszenciális tápanyag. Viszont Belőled nem nézem ki a zsíros étkezést, az ételeid alapján :) Úgyhogy a szénhidrát annyi legyen, hogy a minimális zsír és a megfelelő fehérje mellett a kívánt kalóriabevitelt adja. Ez lesz az energiaforrásod. Ha nagyon aktívan sportolnál, egész magasra is mehetne, mégis fogynál. A kalóriadeficit szokott lenni az aduász, az étrend viszont megkönnyíti s persze egészségesen is akarunk fogyni, a testünknek megadni, amit kell.

2015. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval én is szimpatizálok. Az izom megtartáshoz magas fehérjebevitel kell + erősítő edzés, pl a guggolást és a fekvőtámaszt azt beiktatnám pluszba. A fehérjebevitelt azt minimum 90-100 grammon tartanám és a kalóriát is megemelném 1200-1300-ig. Ch is mehet 140g/nap Zsír is mehet 40g/nap


A tejsavó fehérjéből ha csak napi egyszer akarsz turmixot azt mindig közvetlenül edzés utánra tartogasd (gyors felszívódású fehérje) 25-30-ot. A túró mehet estére lassú felszívódású fehérje. A kukoricát meg a borsót az nem erőltetném. gyümölcsből 1 alma a bőven elég. Legyen tojás is az étrendbe. Olívaolaj ha van esetleg az is jó.

2015. okt. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. :)

Ami még szerintem fontos, hogy azt az 1200-1400 kcal-t öt étkezésre oszd el. Délelőtt szoktam kicsit több szénhidrátot enni, mert kell az energia az edzéshez és a napi teendőkhöz is. Edzés után, délután nagyobb mennyiségű fehérjét veszek magamhoz, de kis szénhidráttal persze ez is kiegészülhet.

Vacsorára pl. jó választás lehet kis mennyiségű barnakenyér (3-5 dkg), 4-5 dkg csirkemellsonkával, esetleg natúr tonhallal (ebből belefér 8-10 dkg) és persze sok finom zöldség. Ezt gyakran sovány túróval is kiegészítem még. Máskor salátával, párolt zöldséggel fogyasztok húsfélét, de pl. plusz fehérje, ha natúr cottagechese-t keversz a párolt zöldséghez. Úgy nagyon finom. :) Ami a napi kalóriaelosztást illeti, én ezt tartom jónak:

Reggeli: kb. 300 kcal

Tízórai: kb. 150 kcal

Ebéd: kb. 400 kcal

Uzsonna: kb. 150 kcal

Vacsora: kb. 200 kcal

2015. okt. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló ezt ügyesen összeraktad :) Dobtam egy zöld kezet. Jah meg a többieknek is :)

Kellemes hétvégét.!

2015. okt. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszi. :)
2015. okt. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat sokat segített! :)

Szép hétvégét nektek !:)

2015. okt. 3. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:

Okos legyel, nem faj az!!!!


A tested kaloriaigenye 1514 kaloria per nap.

Ennyit eget el a tested akkor ha egesz nap SEMMIT nem csinalsz csak fekszel!!!


Gondolom nem csak fekszel egesz nap, ha felkelsz, mosdasz, iskola, tanulas, hazemesz, jatszol, mosdasz, lefekszel stb akkor SOKKAL tobbet fog elegetni.


Te meg akarsz neki adni napi ezer kaloriat? Uristen, ugy szetbarmolnad a tested, hogy 20 eves korodban nem ertened miert van cukorbetegsege/pajzsmirigy rendellenesseged/menstruacios zavarod/stb... folytassam?


Ezt barki hasznalhatja, ingyen van!

[link]


Tovabba van egy csavo, sasafitnes a neve, keress ra, nem irom a linket mert ez itt nem reklam, de o mar nagyon sokszor leirta a tutti, felesleges ismetelni. Olvasd el az irasait es rajossz, hogy mirol van szo es elfelejted ezeket az ostobasagokat, hogy heti 5x 1 ora kocogas meg napi ezer kaloria...

2015. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!