Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tehetek zabálás ellen?

Mit tehetek zabálás ellen?

Figyelt kérdés

Otthonról dolgozok, közben tanulok szintén itthon. A napom nagy részét a házban töltöm.

Nem unatkozok, mert mindig van mit csinálni, de mindig rám jön egy falásroham és akkor folyamatosan eszek.

A mai nap összesen több mint 3000 kalóriát ettem meg. Reggelente szoktam egy órát sétálni, de ez nem indokolja ezt a mennyiségű kalóriabevitelt (zsír és cukorbevitel is magas). Erősen elhízott vagyok már így is.

Nem egyedül élek, így az nem megoldás, hogy ne legyen itthon kaja. Általában egészséges kaját eszek, csak a mennyiséggel van probléma.

Este és reggel mindig megfogadom, hogy normálisan eszek, ekkor nem is kívánom annyira a kaját. Aztán napközben jön egy 2-3 órás időszak amikor mintha nem is önmagam lennék és elveszítem a józan eszem és csak ennék.



2015. okt. 3. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is itthon vagyok évek óta, szeretek és tudok enni, önsanyargatás a fasorban sem, de azért 20 kiló lement. Fontos az egészségem és életmódot váltottam.

Zsírosan és cukrosan én is annyit ennék, mint Te, mivel éhes lennék alatta. Nagyon sokat számít az étrend.

A zsír maradt, az nálam alap, a szénhidrátot lecsökkentettem. Így nem gond normálisan ennem, jókat is eszem, jobban is érzem magam. Persze nem vagyunk egyformák, lehet, hogy a Te utad más, de úgy látszik, a jelenlegi étrended nem jó, változtatni kell.

2015. okt. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Na látod, erre jó a káposztaleves. Kevés kalóriát tartalmaz sok vízzel. De kiváló a főtt cékla is.
2015. okt. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Akáposztaleves remek, csak nehéz vele jóllakni. Pocsék ám 3 liter leves után ott ülni tele hassal éhesen. S ez a párom bográcsban főtt káposztalevese, zsírosan és krumplisan (most is van egy adag a hűtőben, roppant finom :)).

De tuti sokat segít (ahogy minden zöldségleves, a húslevesek számomra még hasznosabbak lennének, de szinte sosem eszem húst), főleg, ha az ember utána dob pár tojást vagy húst vagy valami más fehérjét, mert az nincs benne sok.

A sok zöldség is segít sokunknak, nem levesként is. Térfogat, élmény, íz...

2015. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a sport segít. Azokon a napokon, amikor sportolok, jobban kibírom, hogy ne egyek annyit. A víz is segít, próbálj ilyenkor egy nagy pohár vizet inni, lehet, hogy szomjas vagy.
2015. okt. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Talán olyan ételeket eszel amelyek gyorsan megdobjàk a vércukorszintet, ezzel csak éhesebb leszel amikor csökken vissza a vèrcukrod.Olyan ételeket egyél amelyeknek alacsony a glikémiás indexe, lassan szívódik fel, így az éhségérzet és a kívànósság is elmarad.
2015. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána a króm hatásának! Ha naponta beveszel krómot az éhségérzetet féken tartja az inzulinszint normalizálásával. Szénhidrátokat érdemes visszafogni. Ha szénhidrátokat falsz, hirtelen megemelkedik az inzulinszint és fölhasználás a szervezetedben, ami azt eredményezi hogy még jobban fogod utána kívánni a még több szénhidrátot. Sokszor a köretekben is csapdák rejtőznek. Krumpli, rizs és egyebek szintén fölnyomják az inzulinfelhasználást, aztán meg csak azt érzed hogy kaja után sóvárog a szervezeted pedig most ettél.
2015. okt. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!