Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyetemista vagyok, segítene...

Egyetemista vagyok, segítene valaki egy étrendet össze állítani? :-)

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Hétfőn kezdtem az egyetemet,és össze-vissza ettem :/ hétfőn reggel 8 tol este 6 ig bent vagyok,kedden 3 tól este 7ig,szerda,csütörtök szintén 8 tól este 7 ig,pénteken 10 től délig. 15 kg feleslegem van. Új városban lakom,ma találtam meg az edzőtermet,hétfőtől veszek bérletet :)
2015. okt. 8. 09:22
 1/8 anonim válasza:
43%

Nem csak az étrenden múlik a dolog, bár fontos az is, de neki kell kezdeni edzeni, mert 15 kiló akármilyen csoda diétát is kezdesz nem fog könnyen lemenni.


Készülj fel, hogy ez nem egy éjszakás kaland lesz és kezdj el reggel, este edzeni. Én is hajnalban kelek, mert dolgozom, meg minden, nem kell sok - 15 perc - egy gyors tisztálkodás utána és okés. Egy félórával hamarabbra húzod az órát és idővel hozzászoksz. Este pedig fürdés, lefekvés előtt nincs kifogás, hogy miért nem csinálsz valamit.


Egyébként a szokás a kulcsa az egésznek. Hozzá kell szoktatni magad, hogy rendszeresen csináld a gyakorlatokat. Az első jó pár alkalom pokoli lesz, el akarod majd lógni egy idő után, de nem szabad, utána pedig már rááll a szervezeted, sokkal jobban fog esni.


Hogy milyen gyakorlatokat viszel... nézz szét a neten. Rengeteg edzés van, ami pár percet vesz el csak az életedből, de rendszeresen jó eredményeket adnak. Lassan, de tartósan fog lejönni rólad a felesleg.


Étrendhez szólva az első dolog, hogy kenyér, krumpli, édesség, cukor, kóla... mind ki az ablakon. Ha teheted rizst, csirkemellt meg egyebeket. Nézz szét ezzel kapcsolatban is, rengeteg fehérje gazdag és jó dolog van, amik passzolhatnak az edzésprogramodhoz is.


Szóval ez lenne így gyorsan nagy vonalakban összedobva. Tudom pont az étrendről nem mondtam sokat, de szerintem az tényleg csak másodrendű a dologban. Mértékkel és változatosan kell enni, az értelemszerűen kerülendő ételeket kidobni, akkor nem lesz gond.


Sok szerencsét a fogyáshoz!

2015. okt. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%

Egyetemista etrend:


Hetfo: amit hetvegen otthonrol hoztal.

Kedd: Ami maradt meg az otthonrol hozottbol.

Szerda: ami megmaradt meg keddrol es kevesebb resze peneszes mint amennyi nem.

Csutortok: sorosuvegeket visszavinni, venni par zsomlet meg parizert.

Pentek: kibirni estig es irany haza :)

2015. okt. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem Neked is jó lesz.:

[link]


Férfiként én 90-ről (180 cm) 85-re fogytam ezzel és mozgással.

2015. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azzal számolj ha ilyen 1200kalorias csodakat csinalsz, hogy ha a kaloriadeficitednel 4-500kaloriaval kevesebbet viszel be akkor az mar sokat bont le az izmokbol.


Kérdező: Mindent ami cukros, tele van tossz szénhidráttal, dobd ki, mert rzeknek a fogyasztása inzulint szabadit fel a szervezetben ami egy raktarozo hormon, ezért ha kevesebbet is viszel be a kaloriadeficitedbol, az inzulin nem fogja engedni hogy a zsirt elkezdd bontani.


Nemtudjuk mennyből tudsz gazdálkodni, és azt se hogy hány kiló vsgy, így azért kicsit nehezebb, de próbálj meg feherje es szénhidrát szükségletet számolni, ez diétánál szerintem lehet fehérjéből 2,5g/ttkg szénhidrátból pedig olyan 2g/ttkg. Öcsémet most sikerült 12kilotol megszabaditani, 13 hét alatt, még 2-t szeretne, de nem sietünk sehova. Úgy kalkulálj hogy 100gramm csirkemellben 27g feherje van, egy 30grammos tojasban kb 5, túróban pedig.. hát amennyi a dobozra van írva. Szénhidrátot próbáld meg rizsből bevinni, 100gramm rizsben 76gramm szénhidrát van, de rizsfüggő. A legjobb rostforrás a brokkoli, de igazából zöldség mehet mellé minden mennyiségben, csak a rostok miatt, a zoldsegek feherje es szenhidrattartalma nem szamit.

2015. okt. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A helyesírási hibákért elnezest kérek, buszon vagyok, és telefonon amúgyse megy annyira mint laptopon :)
2015. okt. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amikor én egyetemista voltam, akkor nem igazán tudtam főzni, rendelni is eléggé csóró voltam, így gondolom te is költséghatékonyan és időhatékonyan akarsz főzni.

Csirkemellfilét kockázd fel, kevés olivaolajon hagymát kell pirítani, rá a csirkemellkoncák, amiket sózol, borsozol fűszerezel előtte. Én ezt összekevertem párolt zöldséggel és rizzsel , és kitartott elég sokáig, mert nagy adagot csináltam, kiadagoltam magamnak napokra előre.


Reggelinek tojás, zöldségek, esetleg zabpehely. Reggelizni tudsz még 8 előtt.

Tízórainak pl egy alma.

Ebéd: Haza tudsz menni ebédelni a koliba, albérletbe?

Ha igen, akkor adott a dolog, főtt, egészséges kaja.


Én mindig hazamentem lyukasórákban, így egész nap jöttem-mentem, ez is jót tesz a fogyókúra alatt :)

De ha nem tudsz hazamenni, akkor menzára fizess be és ott egyél vmi diétás kaját, pl zöldséglevest, párolt zöldséget és húst...stb.

Uzsi egy natúr joghurt

Vacsora: NAGYON KIS ADAG kaja, pl az előbb említett zöldséges csirkemellfilés kaja, kevesebb rizs, több zöldség és hús!


Továbbá mozogj amikor csak tudsz, járj el tesiórákra, nálunk kötelező is volt felvenni vmit, meg volt ingyen aerobic is minden este, volt ingyenesen vagy jelképes összegért kondi is. Legyél kreatív!


Hétvégén pedig használd ki az időt és akkor is járj el edzeni, sétálni.

2015. okt. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

Én is idén kezdtem az egyetemet, ezen a héten költöztem albérletbe és már én is nagyon tervezem hogyan oldjam meg a kajákat.

Hétvégenként tuti előre fogok főzni 3 napra (hús+saláta/rizs/update tészta/édesburgonya, esetleg főzelékek liszt nélkül(!)) Utana meg az ebédet megvenném valahol, de csak akkor is az előbb említettek közül valamit. Nálunk például a menzán csomó lehetőség van.

Reggelire én sokszor zabkását csinálok, minden nap úgy variálhatod gyümölcsökkel/magvakkal/kókuszreszelékkel/cukrozatlan kakaóporral ahogy kedved van. Meg még csinálhatsz rántottát, pufirizsből szendvicset.

Vacsira meg valami fehérjedús legyen, ha van lehetőséged sali+husi, ha nincs akkor túró (zsírszegény) meg én szoktam tonhalsalit csinálni vagy csak sima zöldségsalátát. Mehet tojás is...

2015. okt. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

El ne hidd ezeket az egyél keveset szinten megragadt fogyókúra baromságokat, mivel ha éhezteted magad akkor mindenből fogyni fogsz csak zsírból nem, a tested szépen elkezdi leépíteni az imokat, a másik baromság hogy gyümölcs, zöldség és joghurt zabálással próbálsz fogyni, ennek lehet az például hogy a fehérjeszükségleted nem lesz meg, mivel valljuk be, a növényi fehérje, már amennyi van benne nem egy elsőrendű fehérje, a zöldséget régen az ásványi anyagok és vitaminok bevitelére használták főleg, de manapság a tömegtermelés miatt a vitaminok száma megtizedelődött a zöldségekbe és gyümölcsökben, ezért főleg rost bevitele miatt fogyasztják őket. 6 óra után is egyél nyugodtan, persze ne egy nagy tál pacalpörköltre és két kiadós cupákra gondolj, hanem ezek helyett válassz valami alternatívát, zabot, tojást, rántottát, görög joghurtot, túrót. Attól hogy nem mozgunk, az emésztésünk ugyan úgy működik este is.


De kérdező, könnyebb dolgunk lenne ha megadnál egy napi keretet, mennyiből tudnál gazdálkodni. :)

2015. okt. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!