Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le szeretnék fogyni. Segítség!...

Le szeretnék fogyni. Segítség!? 14L

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok..Nyárra mindenképp leszeretnék fogyni..

Magasságom:165-170cm

Súlyom:75-80 kg

Reggeli:1-1,5 szendvics

Ebéd:mindig más,de csak a csirke húst vagyok hajlandó megenni.

Vacsi:azt néha elhagyom néha 1-2 szendvics

Sportolásra nincs lehetőségem,esetleg van itthon egy szobabiciklim.

Olyan drasztikus diétát sem szeretnék,hogy pl nem reggelizek mert abba tuti belehalnék.

A vacsit elbírnám hagyni teljesen.

Esetleg a csokit leváltanám műzliszeletre,az üdítőket pedig ásványvízre vagy sima vízre.

Segítsetek.Mit egyek és mennyit,hogy lemenjen a kb 10-15 kg súlyfeleslegem?

Jövőre középisolába bárhova megyek,nem szeretném megkapni újra a "dagi" becenevet.

Javaslatokat várnék,előre is köszönöm.:)


2010. márc. 16. 23:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!!! En is 14 evesen keztem fogyozni..ahm most 15 vagyok....Ahm en azt csinaltam...hogy reggel a suliban reggeliztem a tobbiekkel a reggelit azt soha ne hagyd ki...ha az meg van a tobbi kaja alkalommal kevesebbet fogsz fogyasztani..ahm en 2 szendvicste edtem reggelire..ha akarod gyumolcs melle johet..Ahm amikor haza ertem kb 14-15.00 kor akkor ebedeltem amit a szuleim foztek..ha nagyon tocsogos kajat csinaltak akkor mint pl: nokedli meg toltott paprika..akkor inkabb gabonapelyhet ettem vagy gyumoolcsot..Ebed utan egybol letornaztam az 1.30 percemet (Cindy Crawford workout) kessobb amikor lattam hogy fogyok csokkentettem 1. 20 percre Nekem mindig volt otthon...puffasztott rizs..meg joghurt meg gabonapehely..ha be vadulnek :P:P akkor ne csokit egyek hanem gyumolcssot joghurtot vagy puffasztott rizst.. Tehat reggeli johet ebed johet utana torna..utana mar nem eszel csak joghurt..meg tudod ilyen konnyu kajakat...Nekem sikerult lefogynom 7 kilot azt hiszem 3 honap alatt hidd ek tobb nem is jo mert a borod bannya meg a ro***t narancsborrel...Sok viz mindig barhova mesz legyen a kezedben viz az a kis uveges es aprankent ha nem birod egyszerre kortyolgass..mindig legyen a kezedben...Nekem igy sikerult..Jah es otthon sem ultem le torna utan felhivtam a baratnomet hogy setaljuk ameddig birunk...utana 18.00 kor haza ertem es lam nem ettet mert kb vege lett a tornamnak 16.00 kor es utana egybol mentem setalni amikor haza ertem meg valami konnyut tudod..ennyi volt a hazimunkat mindig te vegezd...segits a szuleidnek...hidd el ez jo fogyaszt..mert nrm ulsz...es a szuleid is ..elegedettek lesznek veled...Mellozd az ulest ne ulj en csak suliban ultem...:) Nekem ezzel az egesszel a kozerzetem..Tokeletes lett...Es jegyezd meg soha ne koplalj mert gyorsan lemegy igaz..de utana ha normalisan eszel nem is sokat csak egy dologgal tobbet akkor...mar is a duplajat hizod visszaa..Nem szabad..TORNA TORNA SPORT... bocs tul hosszura sikerult..remelem segitettem bye
2010. márc. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Azzal kezdeném, hogy a dolognak van egy pszichológiai és egy a gyakorlati oldala.

A gyakorlati oldal az, hogy mit kell tenned, vagy abbahagynod a cél érdekében. Szerintem a mozgás a kulcsa a fogyásnak, magamról tudom. Lehetőség sportolásra mindig van. Én egy pl pi..ányi panelszobában lakom, mert a lakás többi részét a családom kisajátította, ezért itt nyomom a fekvőket és a felüléseket, a legfontosabb viszont a futás. Ha kell, menj le az utcára, és fuss ott. A futás a legjobb fogyásrecept, növeli az állóképességet, az önbizalmat és szép formás idomaid lesznek tőle.


A pszichológiai rész: sok ember azért duci, mert idegességében, vagy pótcselekvésként végzi az evést, sőt rossz idegállapotban minimális kajától is meghízik. Nálad ez nem tudom mennyire igaz, de feltételezem, hogy nem vagy teljesen kiegyensúlyozott. Fontos tudni, hogy az idegesség oka nem biztos, hogy csak a duciság. Gondolj végig az életedben mindent, hogy mi miatt vagy feszült, és mivel lehetne orvosolni. Ne hagyd magad feltartani ostoba sztereotípiáktól, mondjuk, hogy mert erre nincs időm, vagy most másra kell figyelnem. Ha VALÓBAN fontos a célod, meg fogod találni a módját. Ha kell, a nullából készíts új napirendet.


Nem kötelező, Te tudod, hogy a változás mennyire fontos. Ja, és semmiképp ne higgyj el olyan hülyeségeket, hogy aki kövér volt az az is marad - hazugság.


Egy plusz: képzeld el magad olyannak, amilyen lenni szeretnél. Gondolatban bújj bele a bőrébe, éld át az érzést. Fantasztikus lesz! Látni fogod, hogy érdemes tenni érte.

Ja és még egy: az emberek manapság nagyon tisztelik azokat, akik egy fogyókúrát sikeresen végrehajtanak. A fiúk végkép: élmény ránézni egy olyan lányra, akit láttam tavaly 90 kilósan, most pedig mondjuk 50-60. A teljesítmény felértékel.


F25

2010. márc. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
15%
Szia, én egy 14-15,5 éves l-f vagyok, kb 140-165 magas, kb 65-85kg.
2010. márc. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A 2:55-ös hozzászólónak igaza van.

Nem elég fizikailag tenni érte, hogy változtass, hanem lelkileg is rá kell készüljél. Ez azért is fontos, hogy ne ess abba a hibába, hogy már lefogytál 20 kilót, mégis ducinak érzed/látod magad, s nem bírod abbahagyni.

A futáson kívül én kihasználnám, hogy van egy szobabicajod, mert az már egy lehetőség a sportra. Lift helyett lépcsőzz, szállj le egy megállóval hamarabb a buszról és sétálj. (Az egyik ismerősöm futott és bicajozott, olyan idősen kezdte a fogyást, mint te és ma is tartja az elnyert alakot. Mondjuk ő elég drasztikusan csinálja, s ő maga megmondta, hogy nem jó módszer)


Nálam az aranyszabály az étkezésre:


Reggelizz, mint egy király, ebédelj mint egy polgár, vacsorázz, mint egy koldus.

Illetve többször egyél, keveset. (Többször=napi 5-szöri étkezés) Tápláló legyen amit eszel (csoki, chips stb. kizárva) Kerülni kell a cukros - lisztes dolgokat. (Csak ritkán iszok coca-colát, pedig függő voltam, s kenyeret csak délelőtt eszem.)


Sok sikert és kitartást. Nem fog egyik percről a másikra menni.

2010. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Azta mindenit te aztán puhos vagy xD
2010. márc. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Olyan drasztikus diétát sem szeretnék,hogy pl nem reggelizek mert abba tuti belehalnék."-ezt nagyon jól írtad!!!! :) Reggelizni kötelező! Reggel mindenképp be kell indulnia az anyagcserének, különben a fogyás nagyon nehézkesen fog menni. Egyél napi 5X, de keveset!

24/L

2010. márc. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

figyi...nemtom hogy akarod,mert csak úg hogy kijelented,hogy fogyni szeretnél nyárra,NEM FOGSZ!!mitől,vagy kitől várod a segítséget??csak magadra számíthatsz és a kitartásodra!!sport nélkül semmit nem ér semmi!!:)hiába csinálsz minden szar fogyókúrákat v ilyesmi ha nem kozogsz szarra se mész!!e



ez kb.aa 40.kérdés!!ne egyél szar kajákat,cukros löttyöket,édességeket és este 6 után csak gyümölcsöt!!és tv.gép,és ahelyett hogy ide írogatnál menj el futni!!én is ezt csináltam!! na így valamit elérhetsz! nem várni,hogy majd a sültglamb....


14/L voltam....

2010. ápr. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Életmódváltás...

Apró trükkök is segítenek, de néhány dolgot tartanod kell:

- nincs édesség

-nincs fehér kenyér, cukrozott üdítők

-minden étkezésnél felét egyed, mint eddig

- ne kezdj neki koplalni, azzal, hogy egy nap semmit nem eszel kényszeríted a szervezeted, hogy raktározza a zsírt, amikor épp kajálsz

- vacsizni 6-kor vacsizz


Trükkök:

-Minél kevesebb üzleti kaja, vagyis ami tartósítószert, sok E-t tartalmaz. Ezeket a szervezet méregként kezeli, aminek a lebontásához több kalóriára van szükség, és ezért folyton éhes leszel

- cukrot NE helyettesítsd édesítőszerrel, mert a szervezet érzi, hogy kapott kalóriát, de nem kap annyit, amennyit elvár, ezért is éhségérzeted lesz

- Light termékekkel ugyanez a szitu

- egyél sok káposztát, mínusz kalóriás kaja, ez azt jelenti, hogy minél többet eszel belőle, annál inkább fogysz, mert több kalória kell a feldolgozásához, mint amennyit beviszel, ha nagyon éhes vagy, egyél ezt

-étkezés előtt igyál meg egy kis cukor nélküli citromos vizet, a gyomorsav jobban emészt így

-zöld tea

- rágj meg alaposan minden falatot. Az agynak 20 percre van szüksége ahhoz, hogy a jóllakottságérzet eljusson, minél lassabban eszel, annál kevesebbet fogyasztasz amíg jól laksz

- cetli a hűtőre: "A jó alakom és köztem áll a nasi"



75 kgről lefogytam tartósan 50-re, ezekkel az apróságokkal, de ezeket tartani is kell. Nem egyszerű vékonynak maradni úgy, hogy ne tedd tönkre a szervezeted.

2010. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

hát én úgy szoktam (mert én is fogyozók) reggelire eszek valami gyümölcsöt (általába narancsot) vagy joghurtot, vagy egy szelet barna kenyeret szezám maggal,meg egy csésze teát, ebédre valami levest (amibe van zöldség) meg utána még valami könnyűt (amibe van csirkehús vagy valami szárnyas)és sok-sok ásványvizet mellé, vacsira először egy kisebb gyümit aztán egy szelet barnakenyeret szezámmaggal:) este szoktam fél órát szobabicajozni meg még ha van erőm akkor tornázok (felülések, kitörés, hasprés, kétoldali hasprés, lábemelgetés, guggolás ilyenek...) néha súlyzózok is de azt nagyon ritkán. hétvégén el szoktam menni futni, szerdán megyek úszni és hétfőn-pénteken táncom van.. azért én édességet is szoktam enni max. hetente:P de anélkül hát nemtom.. de így is már fogytam 5 kilót!! Ja és ha van szabadidőm akkor mindig megyek csavarogni délután a barátnőmmel vagy szünetekbe szoktuk túrázni is.. Meg sokat segít hogyha állsz valahol vagy unatkozol akkor egy kicsit átmozgatod magad (karlendítés, hajolgatás, hullahoppkarika) sokat segít! és próbálj mélyen aludni (ne Tv-re aludj el, hanem kapcsolj ki mindent és minden lámpát és csak feküdj ne gondolj semire) és hatásos az is ha reggeli mellé megiszol egy ohár limonádét (ásványvíz, frissen facsart citromlé, méz) a mézet elhagyhatod ... lényeg hogy egyél sokszor keveset, igyál rengeteg folyadékot, próbálj nem nassolni, mozogj sokat és akkor menni fog! :)

13/L

2010. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!