Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csökkentem a szénhidrátot,...

Ha csökkentem a szénhidrátot, akkor fogok fogyni?

Figyelt kérdés

180/78 21

Ha mondjuk 130g alatt tartom a szénhidrátot minden nap, akkor fogok fogyni? Kalóriaszámlálgatás meg bármi nélkül? Alapból sportolok rendszeresen.


2015. okt. 27. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül, ahhoz kalóriadeficitben kell lenned. Én 30 grammal sem fogyok könnyen (igazából extrém nehezen, pedig felesleg még akad jócskán), s nyilván fogok tudni tömegnövelni is ennyivel, ha odakerülök.


Ha kevés zsírt eszel, akkor persze más a helyzet, hiszen akkor egy szint fölött nem tudsz kalóriát bevinni (max. bitang sok fehérjével, ami nem jó, macerás és drága is, nem szokta ez a veszély fenyegetni az embereket).

De hogy kinek mi az, amivel már nem fogy, az igen változó. 130 grammal és szolid zsírbevitellel még elég magas kalóriabevitel összejöhet ahhoz, hogy ne akárki fogyjon így. Bár a Te méreteiddel és sporttal szerintem már fogysz így, de mivel nem tudhatom, mennyit eszel, ez csak tipp.

2015. okt. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet előre megmondani, főleg, hogy vannak olyanok, akik sokkal jobban híznak a zsírtól, mint a CH-tól, ennek már a génjei is megvannak, ahogy a teszt is rá.
2015. okt. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Én magasabb szénhidrátbevitellel gyorsabban fogytam.
2015. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Érdekes dolgokat írtok, de az ember ilyen, van, aki kávé nélkül nem tud elaludni, ugye... Egyesek szervezete fittyet hány a logikának, miszerint a zsír jobban laktat és nem emeli az inzulinszintet, vagyis elvben és sokunknál gyakorlatban is sokkal jobb fogyásra.


Célszerű kitapasztalni, milyen ételekkel lakunk jól egy kellemes mértékű kalóriadeficit mellett (számolni persze nem kell, csak meglennie a deficitnek, amit a fogyáson látunk) s persze a helyes tápanyagbevitel is alapvető. Van, akit pont annyira jól és tartósan laktat a gyors ch, mint a fehérje és a zsír s pontosan a kalóriabevitele alapján fogy, adott aktivitás mellett, másokat kismillió dolog befolyásol. Rá kell jönni, hogy nekünk magunknak mi a jó.

2015. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, eszel-e helyette valami mást. Ha úgy csökkented a szénhidrátot, hogy nem eszel helyette semmit, akkor tulajdonképpen kevesebbet ettél. Így vagy fogyni fogsz, vagy - ha amúgy kalóriatöbbletben vagy - legalábbis kevesebbet fogsz hízni, nem egy nagy rejtély belátni...
2015. okt. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!