Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A tánccal lehet fogyni,...

A tánccal lehet fogyni, mármint ha intenzíven fél órát táncolok minden nap, de csak otthon magamnak?

Figyelt kérdés
Szóval. 13 éves, 173 cm, és 80 kg. Tudom, hogy kva sok, és ezért is akarok lefogyni. Minimum 10 kilót. De leehtne többet is. Szerintem amúgy nálam ez genetikai dolog, anyu apu mind2-en kövérek, és akkor én is az. Jó tudom nem foghatom rájuk, de ez is állhat a dolgok mögött. Mert nem eszek sokat. És nem szeretem az édességeket, a nagy cupákokat, a csipszet, semmit. Tök egészséegesn eszek, mégis ez van. És még mozgok is. Minden nap gyalog megyek suliba(1,5 km) hétvégn biciklizek, vagy körbejárjuk a város bnőmmel, és mégis. Na m1. Már elfogadtam. De most látványosan le akarok fogyni. És hogy ha itthon ugrálok, meg táncolok, ökörködök vagy fél órát, hogy utánna alig kapok levegőt, olyan mint amikor futok, akkor szerintetek ez használni fog? vagy ha nem, mit tegyek?
2010. márc. 17. 20:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ui.: am nem látszik meg rajtam nagyon, főleg hogy 173 sm vagyok
2010. márc. 17. 20:41
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, főleg ha olyan intenzitással csinálod, ahogy írtad. Uhh, de ha kom ilyen egészségesen élsz, akkor tényleg nagy szerepe lehet benne a genetikának :S Drukkolok :)
2010. márc. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21:20 vok, még hozzáfűznivaló, hogy azért előtte melegíts be, és utána nyújts. (és zárójelben, hogy akkor mégsem annyira fogadtad el, ha látványosan akarsz fogyni) meg látványosan nem is jó, mert hamar visszaszeded, plusz lógni fog a bőröd, meg csíkok, stb. ha fokozatosan fogysz, akkor nem nagyon :P
2010. márc. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Na először is... nincs genetikailag kövér ember... Olyan van, hogy valaki több zsírsejttel születik, esetleg lassúbb az anyagcseréje. Ha örökbe adtak volna egy sportoló házaspárnak kiskorodban, nem lennél ekkora, megnyugtatlak :)

Egészségtelen életmódot, na azt lehet örökölni... vagyis inkább megtanulni. Azt meg ne mondd, hogy jól táplálkozol, mert az kizárt. Ez matek. Ha valaki pörgeti az anyagcseréjét napi 5-6 kis étkezéssel, és csak jó kajákat eszik, jó fehérjéket, jó szénhidrátokat, és jó zsírokat, akkor soha nem lesz kövér... Hacsak nem beteg. De az emberek 99%-a nem az. A táncikálás nulla, fél óra alatt elég kb. 2-300 kcal és akkor sokat mondtam. Ennyi kalória 5dkg sajtban van, szóval a kaján múlik minden. Meg kell tanulni táplálkozni, és alkalmazni egy életen át.


Ja és magadat átverheted ha akarod, mert nekünk mindegy, de még senki nem válaszolt, te már mentegetőzöl, hogy amúgy nem is látszik, hogy 80 kiló vagy, mert 173 a magasságod... Mindketten tudjuk, hogy a 80 legalább 20-szal több, mint ami egészséges lenne. Ezt még az első mondatban le is írtad, de két perccel később már magyarázkodsz. Ha nem hagysz fel a mellédumálással, akkor egy életen át hazudhatsz magadnak, hogy milyen jól érzed magad. Tudod a kövérek 99%-a előadja a hülye dumáját, hogy ő így boldog, meg jaj a kövérek mind vidámak, és mennyire jól érzi így magát... Aha... strandra meg egyik sem szeret járni, biztos nem szeretik a napot, meg a vizet... Khmmmmmm


Szóval hajrá, tanuld meg mi, hogyan működik, mozogj sokat, egyél sokszor keveset, és pontosan annyit és azt, amit kell. Ez egy folyamat, és egy életen át tart. Csak így lesz tartós eredmény.

2010. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szijja

Én 172cm/86 kg voltam.Most 74kg vagyok.Nálam annyi volt az egész h este 6 után nem ettem,max. almát és MINDEN NAP futottam.Az elején nehezen ment,nem is futottam sokat,fokozatosan növeltem a távot,és nem áltam meg maxx 1szer-2szer.Most megint el fogom kezdeni még 10 kg van hátra:)

minden nap megyek futni(néha rubint rékázom+ boxolok.)

Evés

reggeli:alma vagy müzli vagy semmi

suliba:alma

suli után/3-4kor:leves+ főétel fele annak amit eddig ettem

5-6kor: vmi könnyű:hús,sali,(sajt).

Minden nap 3 liter víz+ zöld tea(nekem bevált)

Azt hiszem ennyi,bármilyen kérdésed van szivesen válaszolok:)

2010. márc. 17. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Valamennyit számít a genetika, de ez a későbbiekben nem igazán befolyásolja a testalkatot. Nálunk a családban csak a nővéremen kívül mindenki normál alkatú, csak ő túlsúlyos. Szerinted miért? :D

A tánc is fogyaszt és a legszebb mozgásforma. Csak így tovább! ;)

24/L

2010. márc. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

na szóval: én nem magyarázkodtam. Mert igenis tudom hogy kövér vagyok. De csak azt mondtam, hogy nem folydogálok össze vissza, hanem tök átlagosan nézek ki, csak mindenhol több van. De nem hurkák meg narancsbőr. ilyenek nincsenek. Csak egyszerűen vastagabb a fenekem, a lábam, a vállaim. Ennyi. És nem beszélem be magamnak, hogy szeretk így élni, mert igenis utálok, szerinted akkor miért kezdetm fogyózni? (ezt annak üzenem, aki az az anektodát írta)

a többieknek meg köszi a választ!

2010. márc. 18. 14:20
 8/11 anonim válasza:
100%

2010-03-17 21:41 Neked írni akartam de inkább nem teszem mert örökre és még továbbra kitiltanának innen és nem érdemelsz több szót.


Számít a fél óra tánc!!! Azelőtt még egészséges voltam szépen lefogytam tavaszonként kemény koplalás nélkül viszonylag rövid idő alatt 20-25 perc aktív tánccal amire ha vigyáztam ki is tartott. Szinte elég volt 2 évente megismételni és 5-6 kg kevesebb mint egy hónap alatt lement.


Ismerek olyanokat akiknek a génjeik rosszak, lassabb az anyagcseréjük vagy több a zsírsejtjük. Nem is ritka. Nem minden telt ember eszik többet mint a sovány társaik.

De tánccal szépen formálható az alak, még telteknél is előnyös. Untig elég a fél óra kezdetnek, de még később is.

Ha valaki rögtön túlhajtja magát csak elmegy a kedve. vagy nagyon kifárad első nap és ha hetet pihenni kell izomláz miatt azzal sokkal többet árt mintha eleinte csak keveset 10-15 perccel próbálkozik akár lassabb tempóban is. később lehet gyorsabban és többet.

2013. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia! Sikerült fogyni vele?
2013. okt. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

sikerült igen. Nagyon átformálta az alakomat, és heti pár futással már sokkal csinosabb vagyok. Mindenki azzal jön, hogy mennyit fogytam.

Plusz, minden táncolás élvezetes, és jó szórakozás.

2013. okt. 20. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!