Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen fogyókúrás ételeket...

Milyen fogyókúrás ételeket vigyek a suliba?

Figyelt kérdés
Mármint ha 8 órám van, akkor oda nem igazán elég 2 alma, és minden nap ugyanazt enni elég monoton, szóval tudtok valamit ami kevésbé hízlal, többnyire a büfében, vagy kisboltokban kapható?:) Ti miket vittetek enni amikor fogyóztatok?

2015. nov. 4. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Csirke rizs
2015. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A büfé és a kisbolt nem az igazi, bár vész esetén lehet venni pl. pörkölt kesut vagy valamit.

Sok ember húst, rizst, zöldséget visz. A párom ugyan nem iskolás, de 8 órás fizikai munkába + biciklizés rizst és rántottát, zabkását s hasonlókat visz (ugyanazzal az étrenddel fogyózik, amivel súlyt tart, csak kevesebbszer eszik).

Nem tudom, miket eszel, de nyilván annak a szállíthatóbb s hidegen is jó részét vidd.

Azt nem mondom, hogy én mit vinnék, mert én "kissé" speciálisan étkezem. De a tojás zöldségekkel nálam is bejátszana, valamint az olajos magvak is. Túrázásra is azt viszek, jó kis étel vészhelyzetre.

2015. nov. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

"Csirke rizs"

Általában egyetértek a válaszaiddal, de azért a rizs a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető fogyókúrás ételnek!

Pláne, hogy az emberek 90%-nak a főtt, fehér rizst jelent a "rizs".

A 100 gramm/ 130 kcal sem a legjobb érték, de a 87-es glikémiás index kifejezetten pocsék!


Legyen csirke párolt zöldséggel, salátával, árpával, főtt burgonyával ( 100 gramm/ 77 kcal, és 58 GI!), bulgurral, kuszkusszal, borsópűrével...

2015. nov. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#3: Mennyiség kérdése, hogy fogy-e vele az ember. A főtt rizs alapvetően laktató cucc, miközben nem is valami kalóriadús a térfogatához képest, hisz tele van vízzel (bár ez változó). Krumplival sok ember nehezebben lakik jól.

A GI-vel és a szénhidráttal persze igazad van, ez ellene szól, de nem mindenkinek gond ez fogyáskor. Nekem igen, úgyhogy én zsírt vinnék rizs helyett (majdnem a fordítottja, csak az í hosszú :D), de nem mindenkinek tetszik eme ötlet, ezt meg is tudom érteni.

Némi zsír azért lassít a szénhidrát felszívódásán, a rost is, ha jól tudom...

2015. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Puffasztott búza, sárgarépa, banán, diabetikus keksz.
2015. nov. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem olyan munkám van, hogy nem tudok elmenni az ebédlőbe, hogy bármit megmelegítsek, bizonyos szempontból a suli is ilyen. Én szendvicseket szoktam vinni. Teljes kiőrlésű kenyér, margarin, jó minőségű füstölt sonka, sajt, paprika, vagy uborka van benne.
2015. nov. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Rizset meg egyáltalán nem eszek, nálam a krumplival együtt tiltólistás, a glikémiás indexe miatt.
2015. nov. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"#3: Mennyiség kérdése, hogy fogy-e vele az ember. "

- Ez gyakorlatilag minden ételre igaz.

3. voltam.

2015. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A rizsbe 100g ba 350kcal van és diétában is ezt eszem tömegelésbe is
2015. nov. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"A rizsbe 100g ba 350kcal van és diétában is ezt eszem tömegelésbe is" - Igaz, a nyersben. Számomra evidens volt, hogy nem nyers, hanem főtt rizst veszem alapul, hiszen feltehetően azt visz magával.

Azért a te "tömegelésed" és az ő iskolai napja nem igazán összehasonlítható!

2015. nov. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!