Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most már végképp nem értem!?

Most már végképp nem értem!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lenne egy érdekes kérdésem, ami lehet hülyeség lehet nem!

Felvázolom:

Ha naponta kerékpározok 5km-ert reggel és 5 km-ert este (esetleg kicsit többet)és pl melette ma futottam 2 km-ert és tartom a kcal szegény diétát sikerülhet lefogynom? 180 cm és 87 kg vagyok.


A másik ami ezzel kapcsolatban a fejembe van.

Ha naponta megeszek 5-600 vagy még több kcal-t és naponta ugyebár 10km kerékpár és 2 km futás nem visz le ugyan ennyi kcalt, akkor hogyan fogyok egyáltalán? Kicsit bonyolult ez nekem!

:(


2010. márc. 22. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedveském! He ennyit mozogsz és csak ennyi kalóriát viszel be, akkor enyhén össze fogod zavarni a szerveted. Pl. el akarok jutni pécsről pestre, de csak félig tankolok. Miért akarod ennyire drasztikausan csinálni?! Namost ha te ilyen sokszor edzel egy nap és ilyen keveset eszel, akkor a szervezeted az izmaidból veszi el a hiányzó energiát, nem pedig a hurkácskákból. Magyarul ott vagy, ahol a part szakad. Szerintem. Nem írtad mennyit szeretnél fogyni, hogy fiú vagy-e vagy lány.
2010. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát elég hülye kérdés... Úgy gondoltad, hogy csak akkor égetsz kalóriákat mikor bringázol meg futsz? Ahhoz, hogy egyáltalán létezz, felállj, leülj, levegőt vegyél, sétálj vagy akár beszélj, nem kell energia a szervezetnek? :S

5-600 kcal koplalásnak számít, lelassul az anyagcsere, székrekedés, zsírvisszatartás, izomveszteség a végeredmény. És a triplája jön vissza ha elkezdesz enni. Napi 5-6 kis étkezés 2-3 óránként, és számolni kell pontosan, hogy mennyi fehérje, mennyi szénhidrát, mennyi zsír. Nem mindegy, hogy miből, mennyit és mikor. Nem véletlenül az emberek 99%-a nem néz ki sehogy. Nem olyan könnyű ez. Meg kell tanulni, és végig is kell tudni csinálni. Fogyókúra meg nincs. Vagyis van, de annak semmi értelme, hogy valaki X ideig csinál valamit, utána meg visszatér a szemét kajákhoz. Életen át tartó jó minőségű táplálkozás van, és akkor soha nem lesz gond a súlyoddal.

2010. márc. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A mozgás az nagyon jó amit csinálsz...viszont az is fontos, hogyha letekersz 5 km-t akkor utána hazaérve ne zabáld tele magad és punnyadj a tv előtt 4 órát, mondván, hogy te már kimozogtad magad. Mert akkor olyan lesz, mintha nem csinálnál semmit. Nem tudom mennyire vagy számítógép előtt ülő típus vagy tv nézős..de fontos, hogy ilyen apróságokra is figyelj. Étkezésről annyit, hogy szerintem ha megvan a napi 3-4-szeri étkezésed és mellette nem csokikat nassolsz hanem almát akkor nem lesz itt semmi gond. Én 12 kg-ot fogytam egyszer 2 hónap alatt, ez napi 12 km biciglizést jelentett, de ahogy nézem ez a 12 km neked is megvan + odafigyeltem minimálisan, hogy mit eszek...szerintem nem nagyon van értelme a kcal számolgatásoknak..nyilván azért valamilyen zsinten figyelemmel kell kísérni és nem folyton csak csokit meg sütiket enni:)
2010. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

13.51 Olyasmit leírni, hogy "nem nagyon van értelme a kalória számolgatásnak" a legnagyobb butaság :) A legprofibb módon összeállított étrendeknek ez az alapja. A kalóriák mennyisége, ezen belül pedig a tápanyagonkénti megoszlás és minőség.

Azt mondani, hogy ennek nincs értelme, kb olyan, mint azt mondani, hogy nincs értelme tervek alapján házat építeni... Lehet egymásra dobálni a téglákat, van akinek egész jól sikerül is, de azt azért ne mondjuk, hogy egy tökéletes terv nem jobb megoldás.

2010. márc. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"valamilyen zsinten figyelemmel kell kísérni"....:)..de azért az sem normális, ha folyamatosan azzal folalkozunk szerintem..én leadtam 12 kg-ot 2 hónap alatt és nyugodtan ettem bármit...persze nem össze vissza és betartottam a 3-4-szeres étrendet. Én csak a saját tapasztalatomat modntam el :)
2010. márc. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Két hónap alatt 12kg-t fogyni zsírból (hacsak nem 120 kilós vagy annál kövérebb emberről beszélünk) nem lehet. Ennek megvan a matek oldala is, hogy miért, de nem vezetném le.

Az a baj, hogy mindenki összekeveri a fogyást a zsírleadással!!! Egy rossz étrenddel is lehet fogyni, csak lesz benne bőven izom és vízveszteség is. Egy jó étrenddel csak zsírt adunk le.


Az, hogy az ember számolja a kalóriákat, egyáltalán nem jelenti azt, hogy egyfolytában ezzel foglalkozna. Összerakok egy étrendet fél óra alatt, és követem. Kész... egyszer kiszámoltam, többször nem kell. Ha majd megáll a fogyás, akkor kicsit elveszek ebből-abból, és csinálom tovább. Nem olyan nagy ördöngösség ám.

2010. márc. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lány vagyok és kb 10 kg szeretnék leadni.

180 magas vagyok és 88 kg.


Esetleg valami étrendet?Ajánlani tudtok?

2010. márc. 22. 18:35
 8/10 Krisz85 ***** válasza:

írj privit mert látom nagy segÍtség kell, segÍtek, bringázom és futok is versenyszinten, tudok ezt-azt.


üdv

2010. márc. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt gondolom, hogyha megtanulsz először helyesen táplálkozni, értem ez alatt a napi 4-5-szöri evést, ami könnyű ételekből álljon (hal+saláta, joghurt, zabpehely, gyümi, zöldség, de semmiképp ne kopljaj!!!!), és mellette minden másnap sportolsz, de azt is csak módjával, akkor tuti fogsz fogyni. Sok nő elkezd eszeveszettül fogyózni, és nem gondolják végig, hogy később kamatostul visszajön amit lefogytak. Mivel gondolom tartósan szeretnél megszabadulni a kilóktól itt is érvényes az a mondás "Lassan járj tovább érsz". Hidd el nőként mondom, az élet változik és nem fog mindig időd jutni sportolni, később pedig ez megbosszulja magát. :( Én is épp fogyok, de megpróbálom ésszel csinálni. Van egy 8 hónapos kislányom, de nincs és nem is lesz arra időm, se kedvem, hogy minden nap nekiálljak edzegetni. Így mindenből keveset eszem, és péntekenként "böjtölök". Az étrendem a következő: Reggeli-műzli, tízórai: alma/körte, ebéd: leves+ másodikféle (1-1!!! tányér) uzsi: joghurt/zabpehely Körülbelül így néz ki egy napom. És így szépen lassan fogyok. Na jó persze mellette, a háztartás :S a napi 1-2 órás séta a picivel, és csütörtökönként jógázni járok, de mostmár kedden is fogok. Ne tedd magad tönkre! Nagyon sok sikert kívánok. Üdv: Juliee

2010. márc. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor 12 kg-ot fogytam akkor 67 kg-ról indultam...és lefogytam 55-re...csakhogy reagáljak a kommentedre. :-)
2010. márc. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!