Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egyetemistaként zsírt leadni?...

Egyetemistaként zsírt leadni? Akkor hogyan is?

Figyelt kérdés

185 cm, 96kg vagyok, 20 éves, fiú

Egyetemre járok és kevés időm van magamra, mikor ébren vagyok a napom 80%-át iskolában töltöm, a maradékot a kollégiumban tanulok, rajzolok. Az ételekről annyit hogy gyorsan kell elkészítenem mert nem főzhetek sokáig, mert megy vele az idő. Virslit szoktam általában enni zsemlével, kell hogy elérjen a dugig vagyok érzés. A sulim kb 10 perc séta, keveset mozgok szerintem. Viszont nem tudtam mit tenni mert mindig rohanok.


Próbáltam keresni konditermet a közelben, nincs megfelelő.. drága vagy be kell jelentkezni előre 3 héttel..


Kérlek titeket ajánljatok ötleteket, hogy mégis hogyan lehetne ledobni a kilókat. Mivel tudnám megváltoztatni az életvitelem hogy azzal zsírt vesszek?


2015. dec. 12. 00:37
 1/10 anonim válasza:
100%
Fuss. Egyetemistaként nekem sincs sok időm és még kevesebb a pénzem. Futni viszont eltudok menni, mert ingyenes és akár 10 percet is lehet, akár 1 órát!
2015. dec. 12. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

-nem lehetsz buta ha eljutottál az egyetemig,ezért én neked tömören is leírhatom a lefogyás titkát :

-kevés kaja-kalória menjen le/be a hasadba - ennyi .

2015. dec. 12. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%

1. Gyorsan is lehet normális kajákat enni, nem kell mindig virslit, ami az egyik lehetö legrosszabb választás.


2. Nem kellene, "hogy elérjen a dugig vagyok érzés", más sokkal elöbb abba kellene hagyni az egyes étkezéseket, akkor, amikor a "már nem vagyok éhes" érzés ér el.


3. Sportolni lehet ingyen is, futhatsz, vagy akár a szobádban is tudsz - minden különösebb eszköz nélkül erösíteni. (Itt egy jó link, ki tudod a neked megfelelö módsezrt kesresni: [link] )


4. Ahhoz, hogy zsírt veszíts, kevesebb kalóriát kell bevinni, és többet elhasználni. Azaz kevesebb/jobb összetételü kaja és több mozgás. (Ajánlom a kaloriabazis.hu oldalát, ott tudod kontrollálni, hogy mennyi a beviteled meg a felhasználásod.)


5. Ha napi egy órád nincs magadra, akkor az akaratoddal van baj, nem az idöddel. Egész biztos meg tudod oldani, ha akarod.

2015. dec. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kicsit szánalmasnak èrzem az egyetemista vagyok ès nincs időm semmire című nagyhalált.

ènis egyetemista vagyok, mèrnöki szakon vagyok,tènyleg sok órám van,de azèrt van időm másra is,pedig bejárós vagyok.(ami sok idôt elvesz)

nyilván vannak napok,amikor reggeltol estig órám van,de azèrt van olyan amikor dèltől vagyok estig.akkor reggel simán belefèr a sport.

vagy olyan is van(általában penteken) amikor dèlután vègzek hamar.

na meg szorgalmi időszakban szerintem nincsen olyan aki tényleg minden nap tanulna is.

arra van idő,amire szánsz.

a kaja tekintetèben meg nem kell egyszerre bezabálni,lehet többször,kisebb adagokat is enni. nálunk pl akkor se szólnak ha előadás közben eszel..de gondolom vannak 10 szünetek,vagy lyukas óra amikor lehet enni.

laktató kajának jó lehet a zabpehely is reggelire. utana meg azt eszel napközben, amit viszel.pl csinalsz salatat,mellè meg az otthonról vitt húst megeszed dèl körül. ha dèlután is van órád,akkor meg benyomsz valami gyümölcsöt vagy joghurtot.. èn így szoktam.

jobb mint reggel bezabálni valami gusztustalan virslit,csak hogy ne legyèl èhes.

mozogni meg órák előtt,vagy után.

ha nem vagy motivált,akkor vegyèl fel tesit.nálunk legalabb 50 fèle mozgásforma közül lehet választani..persze vannak fizetősök,de a nagy rèszük ingyenes. így legalabb heti 1x, 1,5 órát mozogsz. jobb mint a semmi.. amúgy is kötelező, akkor legalabb valami izzasztót vegyèl fel

2015. dec. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
menj el hokizni nekem az segített
2015. dec. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az 5 év egyetemi szemét kaja engem is jól felpüffesztett, és még az egészségem is szépen megromlott tőle. Én sajnos csak 30 évesen kapcsoltam, amikor meg a meló mellett már jódolgomban ettem a sok szemetet.

Te még időben kapcsoltál. Virsli helyett süss valami soványabb húst, és főzz hozzá rizst, kölest, krumplit, és egyél mellé valami párolt vagy friss zöldséget. Vagy bepácolod a csirkét, és evés előtt 10 perc alatt megcsinálod, vagy két naponta rászánsz egy órát, és megfőzöl a következő napokra.

Sportnak ott a futás, de tempós gyaloglással is jól lehet zsírt égetni, vagy ott vannak a HIIT edzések, amiket fél óra alatt le lehet zavarni. Időhiányban talán az hangzik a legjobbnak.

2015. dec. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Engem is kissé felbosszant, hogy az egyetemista létet kifogásként használod.. én is a legtöbb napot benn töltöm, reggeltől késő délutánig, ha nem, akkor pedig dolgozom, és hát a követelmény se semmi.

Ettől függetlenül nekem van időm lemenni heti minimum háromszor konditerembe, azért, mert inkább felkelek azzal a másfél órával előbb, vagy később fekszem. Oké, ha nincs pénz konditeremre, az teljesen érthető, a bejelentkezős kifogást nem értem, hát jelentkezz, és 3 hétig csinálj mást, utána majd jársz oda. Addig fuss, kocogj, sétálj sokat.


Az étrendre a többiek már adtak tippet, egyszer rászánsz több időt és megfőzöl előre, lefagyasztod, aztán azt viszed a suliba később.

Amíg kifogásokat keresel, nem fog sikerülni. Tedd félre a kényelmedet, és lépj ki a komfortzónádból. Ha igazán le akarsz fogyni, változtass. Nem lesz könnyű, sőt, de ha sikerül, hidd el, nagyon büszke lehetsz majd magadra!

2015. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Vannak azért gyors ételek, egyes húsoknak pár perc elég, a tojásnak akár annyi sem kell, a rizs kb. magától megfő...


A fogyáshoz leginkább kalóriadeficit kell, de persze kicsit sem mindegy, mit eszel, nemcsak a fogyás, de főleg az egészséged miatt.

Voltam egyetemista én is, amikor egy nap 12 órám volt plusz bejárás, akkor is jutott időm másra (mondjuk nem mozgásra, bár gyaloglás is volt a bejárás kapcsán). S azért nem mindennap van 12 órája az embernek... Hétvégéd is van...

Bizonyos mértékig eléggé igaznak tűnik számomra az a mondás, hogy arra van időd, amire szakítasz. Az egészséged elég fontos ahhoz, hogy áldozz rá egy kicsikét, nem kell rengeteg... Némi mozgás, gyors, egyszerű ételek főzése... Sokan jóval elfoglaltabbak az átlag egyetemistánál, mégis edzenek...

2015. dec. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, a heten nekem is 2 vizsgam lesz, de megis oda tudok figyelni az egeszseges, kiegyensulyozott taplalkozasra. Csak azert, mert kell az agynak az energia, meg nem kell teletomni magad mindenfele hulladekkal, gondolok itt tartositoszeres, tomeny cukros gyors szenhidratokra peldaul.

Tanulas kozben kell a szunet. Ezalatt elmehetsz futni, de egyebkent a kolikban is szokott lenni kondi en ugy tudom.


Vannak gyorsan elkeszitheto egeszseges etelek. Ha kenyeret akarsz enni, vegyel teljes kiorlesut, nem sokkal dragabb. Mennyiseget ugyanugy korlatozd le minimalisra, en a helyedben csak delelott ennek ilyesmit. De vehetsz akar zabpelyhet is, nagy kiszerelesben es nem draga. Rengeteg mindenhez jo. Nekem a zabkasa a kedvencem, vizzel szoktam fozni es szeletelek bele gyumolcsoket, par szem mandulat vagy diot. Eleg rovid ido alatt kesz, akar mikroban is,


Egyel gyumolcsot mertekkel, tojast, csirket, halat, akar jo minosegu voros hust is, ha szereted, de ha lehet, csak zoldseggel, neha rizzsel.

Ha annyira nincs mas csak virsli, azt is megeheted, ha van hozza gusztusod, de akkor paprikat, paradicsomot egyel hozza es ne zsemlet.


Egyebkent olvasgass a temaban, konnyebb raszokni a mertekletes, egeszseges etkezeshez, mint gondolnad

2015. dec. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Nem is vagy kover...

Ettol fuggetlenul jo tanacsokat adtak az elottem szolok, hogy hogyan elj egeszsegesen:)

2016. ápr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!