Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez a diéta hasznos lehet?

Ez a diéta hasznos lehet?

Figyelt kérdés

Nem várok csodát. :D

Tudom, hogy nem lehet 10 nap alatt -15 kilót, nincs helyi fogyás stb stb.

Elszeretném kezdeni az életmód változtatást és úgy érzem, hogy könnyebb lenne, ha előírt étrendet követnék.

Ez eléggé szimpatikus , de nem tudom, hogy mennyire lenne jó.

Természetesen rendszeres mozgás mellett.

Előre is koszonom a segítséget! :)



2015. dec. 19. 21:48
 1/6 A kérdező kommentje:

1.

Reggeli: egy bögre szójatej, három evőkanál árpapehely, egy marék aszalt alma.
Tízórai: egy bögre sárgarépa-zeller saláta zöldcitromlével.
Ebéd: 15 dkg tengeri hal, egy bögre zöldsaláta, egy evőkanál kókuszolaj.
Uzsonna: egy bögre narancsturmix egy evőkanál zabkorpával.
Vacsora: egy bögre fahéjas barnarizs, 10 dkg ananászkocka.


2. nap

Reggeli: egy bögre grépfrútlé, két szelet pirított lenmagos kenyér, egy kávéskanál kukoricacsíra-olaj, egy paradicsom.
Tízórai: 15 dkg ananász.
Ebéd: egy bögre főtt lencse, fél bögre barnarizs, egy evőkanál szezámmag, 10 dkg cékla.
Uzsonna: egy bögre reszelt alma egy evőkanál citromlével.
Vacsora: egy bögre brokkolival rakott köles, három evőkanál zöldfűszeres joghurtöntet.


3. nap

Reggeli: 10 dkg fűszeres túróval töltött zöldpaprika, egy szelet rozskenyér.
Tízórai: egy bögre sárgarépa-paradicsom saláta.
Ebéd: egy bögre mungóbab, fél bögre főtt árpa, egy bögre zöldsaláta.
Uzsonna: egy bögre zöldségchips.
Vacsora: 10 dkg főtt rák, egy bögre párolt kelbimbó, egy evőkanál földimogyoró-olaj.


4. nap

Reggeli: egy bögre rizstej, három evőkanál natúr müzli, egy marék aszalt sárgabarack.
Tízórai: egy narancs, két puffasztott rizsszelet.
Ebéd: egy bögre zöldségleves, egy bögre chilis feketebab, egy marék búzacsíra.
Uzsonna: egy bögre sárgarépa-cékla saláta köménymaggal.
Vacsora: egy bögre zöldfűszeres halsaláta 15 dkg párolt vegyes zöldséggel.


5. nap

Reggeli: egy bögre mandarin-ananász saláta egy kávéskanál mézzel, egy evőkanál darált dió.
Tízórai: egy sárgarépa, egy marék sótlan mogyoró.
Ebéd: egy bögre gyömbéres barnarizs, egy marék szójakocka.
Uzsonna: 15 dkg fahéjas sült alma.
Vacsora: 10 dkg grillezett rák, egy bögre köles kurkumával, 10 dkg citromos céklasaláta.


6. nap

Reggeli: egy bögre narancslé, két szelet pirított rozskenyér, négy ananászkarika.
Tízórai: fél bögre vaníliás szójatej, két evőkanál zabpehely.
Ebéd: 15 dkg párolt tengeri hal, egy bögre grillezett padlizsán, egy evőkanál kókuszolaj.
Uzsonna: egy bögre alma-mandarin saláta citromlével.
Vacsora: egy bögre fűszeres fehérbab, egy marék retekcsíra, egy paradicsom.


7. nap


Reggeli: egy bögre ánizsos zabkása, egy marék vegyes bogyósgyümölcs.
Tízórai: 10 dkg ananász.
Ebéd: 10 dkg gyömbéres csirkemell, egy bögre petrezselymes barnarizs, 10 dkg párolt sárgarépa.
Uzsonna: egy grépfrút, öt szem dió.
Vacsora: egy bögre sárgaborsós köles, három evőkanál szójaszósz, egy bögre vegyes zöldséglé.

2015. dec. 19. 21:52
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem kínoznám magam vele!

Mégis mekkora bögre? Nekünk többféle is van, egyik több mint kétszer akkora, mint a másik. De beleolvasva így is elég kevés kaja van benne.


Szója se túl egészséges, leginkább a pajzsmirigyre káros.

2015. dec. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kőkemény, fehérjehiányos koplalás.

Ezzel legfőképp izmot fogsz veszteni.

2015. dec. 20. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
A pi...ba a sok hülyeséggel. Reggel jól kajálj be,aztán légy mozgásban. Egésznap ehetsz de csak nagyon keveset.cukrosat,zsírosat kerüld.Fontos hogy mozogj.Lefekvés előtt 3 órával már ne egyél. Írhatsz privibe is,ez a foglalkozásom
2015. dec. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak T.Verát tudom ismételni, mivel nekem ugyanez jött le: fehérjehiányos, szénhidrátra fókuszáló koplalás. Tipikus nőimagazinos butaság, leszámítva, hogy legalább nem kőkeményen zsírfóbiás (bizonyos napokon akár meg is van a minimális zsír, nem számoltam utána).


A bögre rendes mértékegység, bár a különböző országokban eltér a pontos méret, de ez sokszor így van, s pl. a mérföldek rosszabban jártak. 1 bögre kb. 240-250 ml. Bár ezzel együtt nem szeretem a diétákban.

A marék már sokkal kevésbé jó mértékegység, s a "vegyes zöldség" is lehet tartalmasabb és kalóriaszegényebb, bár 15 deka lehet zöldborsó és répa is, az is semmi.

Még az egy paradicsom a legjobb, szezonban én háztól simán tudnék félkilósnál nagyobbat szerezni... De ha normál méretet nézünk, az is lehet 4 dkg vagy 16... Bár ezzel sem érünk sokat, az igaz.


Személy szerint érdekel, hogyan tud valaki ilyesmit betartani, amit még csak nem is ő talált ki. Én a saját terveimet se tudnám, az ember vágyai változóak, az élet alakul meg minden. Bár a testépítőknek erre lenne pár szavuk, tudom is, hogy mi. De teljesen értelmetlenül követni valamit... A lazább szabályok jobbak, hadd válassza már meg a szerencsétlen, hogy brokkoliból vagy karfiolból eszik egy madáradagot... S ha nem akar rákot venni, akkor mi van?

Oké, van ember, akinek előírt dolog kell, no.

2015. dec. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: A zsírosat nem kell kerülni, nem mindenkinek ideális szénhidrátokkal fogyózni s akkor még finom voltam.
2015. dec. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!