Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért kell folyton csesztetni...

Miért kell folyton csesztetni azt, aki valamilyen speciális étrendet követ?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy valaki orvosi okokból -- pl. ételérzékenység --, a fogyása vagy csak saját jó közérzete érdekében követ valamilyen, a hétköznapitól eltérő étrendet, és az is mindegy, hogy milyet, a környezete rögtön elkezdi b****gatni. Én legalábbis ezt tapasztalom. Rögtön jönnek a beszólások, hogy "egy kis csirkemelltől nem lesz semmi bajod" (egy vegetáriánusnak), vagy nagymama teletömi a lisztérzékeny gyereket házi kenyérrel, mert az az igazi, nem a bolti, és "nem tudja, mi a jó"; vagy ha valaki egy diétát követ, akkor rögtön fölényesen letámadják, hogy miért nem a másikat, XY-nak is az sokkal jobban bevált (nem mintha nem lenne teljesen egyedi, hogy kinek mi válik be a legjobban); és sokszor még a tényleg orvos által előírt diétákat is hisztinek, finnyázásnak meg úri hóbortnak minősítik. És rögtön elkezdenek "aggódni" a diétázó egészsége miatt, holott amíg az illető addig esetleg valóban egészségtelenül táplálkozott, addig nem aggódtak érte.

És az ilyenekre semmivel, írd és mondd, semmivel nem lehet hatni. Semmilyen értelmes érvvel. Ha orvosi utasítás a diéta, akkor "ugyan már, az orvosok se tudnak mindent, annyiszor tévednek", meg "ennyitől nem lesz bajod", "néha azért kicsit bűnözhetsz" (aztán ezeknek lehet mondani, hogy ez nem így működik, meg igenis egy kevéstől is bajom lesz). De ha szimplán csak jobban érzem magam tőle, netán fogytam is, na, az pláne nem érv.

Megjegyzem, az ilyen emberek jellemzően elhízottak, cukrosak, magas vérnyomás, koleszterin, cigi stb., mozgás meg ugye nem; és hiába szenvednek a következményektől, ezt ugyanígy nem fogják fel.


Természetesen azért írtam ki a kérdést, mert engem is érint, de nagyon azt látom, hogy szinte minden diétázónak hasonlóan erős ellenszélben kell küzdenie ezzel. Legalábbis akiket személyesen ismerek, azok között nagyon kevés kivétel van, ahol elfogadja a családjuk a helyzetet, sőt még segítik is őt ebben, de elég egy pillantást vetni a diétás blogokra is, ahol a posztok egy igen jó része szól még mindig a magyarázásról, magyarázkodásról, meg a -- nincs rá jobb szó -- hülye kérdések megválaszolásáról.

És az a legrosszabb, hogy mondott rokonaimmal, ismerőseimmel már rég nincs is más téma, én pedig már halálosan unom, néha szeretnék másról is beszélgetni, de nem tudok. Ha próbálok témát váltani, csak visszakanyarodunk mindig ide, és érzem, hogy valami óriási feszültség van bennük.


De miért van ez?


2016. jan. 22. 08:57
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

luciferko, kvázi mindenki tisztában van a C-vitamin fontosságával és szinte mindenki szedi is. Én speciel mindent ételből szeretek bevinni, így e téren is megteszem, amit tudok.

A múltkor sem volt semmi köze az írásodnak a kérdező problémájához, mivel szerintem senki nem írt fehérjeszegény étrendről. Attól még oktató célzattal leírhattad, persze, nem gond az. Azt még hozzátenném, hogy 9 esszenciális aminosav van, ezeket kell táplálékkal bevinni, ez mind állati, mind növényi fehérjékből lehetséges, csak az előbbiekből sokkal egyszerűbb a megfelelő arány biztosítása.

2016. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Látom, némileg eltértek a válaszok a tárgytól, és már megint vita alakult ki, hogy melyik a jobb diéta, melyik nem. De egyébként nem pontoztam le senkit, a hasznos és értelmes válaszokat pedig köszönöm.


Amúgy a helyzet az, hogy gyerekkorunkban mindig szigorúan voltunk fogva evés terén, utána néhány nehéz évig szó szerint éheztem. Azóta nem bírtam abbahagyni az evést, és ennek megfelelően el is híztam. Ezt én nagyon szégyellem, ezért, meg persze a következmények miatt is határoztam el, hogy le akarok fogyni. Emiatt kell most diétáznom.

Na azóta van ez a végeérhetetlen b****gatás. A barátaimmal ugyan nincs gond, de sajnos ez jobbára a családom meg családi ismerősök részéről jön, márpedig a szüleit és a testvéreit nem válogathatja meg az ember. És hát ugye nem gyakran, de rendszeresen ott vannak a családi összejövetelek, ahol van evés is...

Ennyi.

Egy idő után azért bele lehet fáradni.

Halványan nincs szó arról, amit itt egyesek máris roppant jóindulatúan feltételeztek rólam, hogy én is ész nélkül követnék, vagy ami még rosszabb, rá akarnék erőszakolni bárkire bármilyen diétát. Egyszerűen csak szeretném megvívni ezt a küzdelmet, de így ez nehezebb, mint én.

2016. jan. 23. 18:26
 23/24 anonim ***** válasza:
Ha éheztetek, szűkös volt az étel ne is csodálkozz, hogy a családod rossz szemmel nézi a diétát, számukra nehéz lehet az a tudat, hogy volt, amikor nem volt most pedig, amikor van nem kell. Ez valahol érthető. Ne haragudj rájuk ezért.
2016. jan. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Ők nem éheztek, csak én voltam nehezen, egy időre elmentem messzire. Nemrég már azt találtam nekik mondani, hogy ha nem segítenek, legalább ne akadályozzanak már, magyarul: ne legyen ez téma, ez volna a legnagyobb segítség. Gondolod, felfogták?...
2016. jan. 23. 19:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!