Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez elég a fogyáshoz? (lenn)

Ez elég a fogyáshoz? (lenn)

Figyelt kérdés

- naponta 1000-1100 kalóriát eszem (igyekszem egészséges dolgokat,de néha nem jön össze, de ezt a kcal számot legalább tartani tudom)

- heti 1 úszás (többnyire mellúszás, 2 órán át, megállás nélkül, nem túl gyors tempóban, 25 m-es medencében)

- heti 1 zenés kondícionálás kb 60 perc (olyan mint az aerobik, csak nincs táncos koreográfia, ja, és számomra nem könnyű, csak vánszorgok utána, bár nagyon szeretem)

- heti 1 lovaglás (1 óra, haladó vagyok)

- heti 1 otthoni torna (fél óra, de hozzám képest keményen)


De!

Hétvégente a nagyimhoz megyek látogatóba, és nem tudom elkerülni a pörkölteket, meg tésztákat, rántott húsokat stb.

Szóval ennek ellenére még fogok tudni fogyni?



2016. jan. 26. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Mozgás mellett több kalóriára van szükséged. S inkább a kalória boruljon, minthogy pl. fehérjehiányosan egyél.

A pörkölt OK, a rántott hús nekem határeset, a tészta nem célszerű, de a fogyás a kalóriadeficittől függ.

Nem világos, hogy mit jelent az, hogy nem tudod elkerülni ama ételeket. Ha abból viszed be a kalóriát, s a tápanyagbeviteled nem lesz nagyon rossz (fehérje lesz, azt látom, a zsír is megvan, egyél hozzá zöldséget, ne nokedlit), az nem vészes, ha nem is ideális, de el tudom képzelni, hogy a nagyi étele jobb, mint a sajátod (ne vedd a szívedre, semmit nem tudok rólad, de a gyk-n előforduló tiniknek nem sok fogalmuk van a helyes táplálkozásról. nekem sem volt annyi idősen).

Az jó, hogy mozogsz, de ha régen kevesebbet tetted, akkor ez eleve megterhelés a testnek, amivel nincs gond, de különösen fontosnak tartom a megfelelő kalóriabevitelt, 1000 kcal pedig kissé karcsú, még ha alacsony vagy is. Ha nem és a felesleged sem minimális, akkor pedig főleg.

2016. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Sajnos a nagyi nokedlije megkerülhetetlen :) egyszer már próbálkoztam finoman terelgetni a kevésbé szénhidrátos kaják felé, de megsértődöttt :) Tini nem vagyok már. 10 kg + van rajtam. Eddig is mozogtam, csak akkor még mindent összezabáltam, mértéktelenül. Azon,hogy néha nem sikerül betartanom az egészségesebb kaják fogyasztását, azt értem, hogy pl nyáron néhányszor fagyi, névnapi csoki, szülinapi torta, vagy a barátnős mentalitás "Gyere meghívlak egy szelet pizzára! Ne már, megbántasz, ha nem fogadod el."Ja és amúgy aKalóriabázist szoktam nézni, mert bár nem a legjobb, de írja a fehérje+szénhidrát+zsír arányokat.
2016. jan. 26. 18:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Nembaj, a huszonévesek sem tájékozottak :) Általában tinik írnak ide, meg nagyi étele, szóval tippeltem egyet, mindegy.


Egész értelmesen gondolkodsz, kár, hogy engedsz a noszogatásnak. Senki nem kényszeríthet evésre, ha nem akarod (normális körülmények között). Bár azt megértem, hogy a nagyinak nem akarsz simán nemet mondani (én megtenném, NAGYON fontos számomra az étrendem és konkrétan lenyom és éhessé tesz a szénhidrát, egy rokon ne akarjon szinte megbetegíteni... majdnem olyan szinten van ez nálam, mint az allergia), de a barátnővel közölheted, hogy márpedig te ásványvizet fogsz inni, ő nyugodtan pizzázhat. Abszolút semmi köze a táplálkozásodhoz, nem avatkozhat bele. Nem jó hozzáállás, hogy jó, akkor eszem pizzát, eszem csokit, iszom 1-2-12 felest, mert a haverok tukmálják... Érted, valahol határt kell szabni s szerintem a legjobb ott, ahol nem kívánod az adott dolgot, vagy igen, de tudod, hogy meg fogod bánni vagy nem jó a testednek.


De ha jólesik, alkalmilag pizzázhatsz vagy akármi. Ezzel még nem szabotálod a fogyást, ha egyébként megfelelően eszel s mozogsz. Csak ne legyenek folyton ilyen "kifogásaid".

2016. jan. 26. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!