Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az étrendemen szeretnék...

Az étrendemen szeretnék változtatni. Mit hogyan készítetek el? Mit szoktatok enni?

Figyelt kérdés

Elsősorban bevált receptekre vagyok kíváncsi és a ti étrendetekre!

Egyetemista vagyok Budapesten, kevés pénzből kell megoldanom az étkezést. 170 cm-hez 68-69 kg vagyok. Régen táncoltam, de azok az izmok mióta egyetemre járok, kezdenek eltűnni teljesen. Feszes testet szeretnék, amit nem kell szégyellnem a strandon sem! A feljött hájrétegem nagy részét szeretném elveszíteni!


Részletek:

Készételt nagyon ritkán veszek, ha veszek is, akkor csak gyrost (utoljára talán októberben ettem). Félkészet soha nem veszek. Igazság szerint drágának és egészségtelennek tartom ezeket az ételeket.

Ami nagy fejtörést okoz, az a reggeli. Szendvicset szoktam enni. Gondolkoztam, hogy tojást is ehetnék, de az egy idő után unalmas lenne. Zabpelyheket nem szeretem, szóval azt sem tudok enni. Egy szendvicstől egész délelőtt nem vagyok éhes. Olyan reggeli kéne, amivel szintén kibírom a nap első felét.

Ebéd kérdés: 2 nap van, amikor reggeltől estig bent vagyok (laborom is van) és egész nap rohanok, mert minden órám máshol van a városban. Ilyenkor nincs idő normális ételt enni, a másik meg az, hogy nem tudom hol megmelegíteni (kivétel, ha utazok összesen 1 órát, de akkor meg elkések az órámról), mert a büfékben csak az ott kiadott ételeket melegítik meg. A többi épületben, ahol vannak az óráim meg se büfé, se mikró. Na most ezért én salátákra gondoltam, amiket hidegen is tudok fogyasztani, csak ezzel az a baj, hogy kevés a tápanyagtartalma a zöldségeknek (javítsatok ki, ha bármit is rosszul írok, más szót kell használni, vagy rosszul gondolok!), és egy 5 órás labor közben valószínűleg éhezni fogok (egyébként gilbertes vagyok). Ha éhezek, nem tudok koncentrálni. Ha nem tudok koncentrálni, akkor még a cianidot véletlen rossz helyre öntöm és megmérgezek 20 embert... ebédre ilyenkor megint csak a jól bevált szendvicsemet szoktam enni gyümölccsel. Egyik nap este 8-ra érek haza éhesen, előtte tesim van.

Ilyenkor mit egyek? Ha éhes vagyok, nem tudok aludni, szóval valamit muszáj!


Akkori a további dilemmám: Főzelékekbe a rántást liszttel csinálom. Tudom, hogy a lisztet el kéne hagyni, de ilyen esetekben mit csináljak? Nyomjam össze egy részét a zöldségnek?


Nem akarok húst hússal enni, szeretnék a héten pár húsmentes napot tartani. Tudnátok esetleg ilyen ebédeket mondani, amik egészségesek? A tésztában is liszt van, szóval akkor ezek az ételek kiesnek ezeken a napokon.


Kristálycukrot ritkán használok édesítésre. Kávét is inkább mézzel iszom, a napi 1 liter teát is mézzel készítem. Cukros üdítőket nagyon ritkán iszok (heti egyszer), csokit, chipset is ritkán eszek(kb havi egyszer-kétszer).

Minden nap bicajjal megyek a vonatig és haza, általában este már fáradt vagyok a tornához. Kondira nincs pénzem. Heti egyszer van tesim (alakformáló torna igazából). Még ma elkezdek zumbázni itthon! Amint kevesebb eső fog esni és a földesutak járhatók lesznek, eljárok rendszeresen biciklizni! Tehát a sporttal nem lesz gond.


Tudom, hogy sok lett, de így talán minden világos lesz! Remélem, valaki tud majd segíteni! 20/L



2016. febr. 20. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Mivel én is időhiányban szenvedek,csak olyat főzök ami melett nem kell ott állni,illetve hamar kész .

Ha fogyni szeretnél mindenképp kell időt fordítani az ételre,de elég este ,és másnapra megvan a kajád.

Reggelire én rántottát eszek,szalonnával,és sok zöldséggel. Legalább 3 tojást egyél meg . Zöldségek közül szezonálisakat veszek,vagy mirelitet .

Ebédre /vacsira is jó : sütőzacskóba rakom a húst,vagy belsőségeket is lehet ha szereted ,csirkeszárny,csirkecomb,karaj,sertéscomb .. Mellé édesburgonyát,brokkolit,karfiolt,répát,hagymát szoktam sütni de akármit lehet vagy friss zöldségekkel is eheted.

Ha főzelék,akkor a saját anyagával sűrítheted liszt helyett . Chilisbab is jó kaja,ha nem vagy rosszul a babtól . Serpenyőben sült zöldségek ,főtt tojás,sült hal (tengeri halfilé a lidliben sokszor akciós ,800/kiló.

Jó kaja még a banán,narancs,mandarin,ezek most még olcsóbbak .

zöldségfasírtot is szoktam ,tonhalsalit ,húslevest .


Én gabonákat és tejet nem fogyasztok,helyette zöldséget eszem köretként mindig. De abból sokat . Ha este van több időd,egyél akkor többet,legyen akkor a nagy étkezésed,teljesen jó az is . Húst én sem eszek minden nap ,a tojás egy jó alternatíva ,egyébként is jó kaja .


Magvakat,aszalt gyümit is lehet,de csak kiegészítésképp. Arra figyelj,hogyha elhagyod a kenyeret és a rizst ,akkor zsírosabban kell étkezni .


tészta helyett jó alternatíva (számomra) : cukkiniből vagy céklából hosszú csíkokat húzok ,erre rakom a szószt :) ,apropó a cékla is jó és olcsó .

2016. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

jaj kihagytam,reggelizni én utálok,ezért ha a tojás sem megy le gyümölcsturmixot csinálok ,2 banán,2 alma,mirelit bogyós gyümik,kiwi .. a banán elég combos ,ezért ha te többet igényelsz reggelente abból rakjál többet . Ez simán lecsúszik,de van benne energia .


Palacsinta :2 kisebb tojás+egy banán összetörve villával+ édesítőszer . Meglepő,de nagyon finom,nincs tojásos íze . Erre szórhatsz magot,keserűcsoki+ kókuszolajból lehet rá csokiszószt,vagy gyümölcsöt .

2016. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem jók, amiket az előző leírt, de én nem javasolnám az esti bekajálást. Lefekvés előtt 3-4 órával ha eszel, az még oké, de akkor már semmiképp ne szénhidrátosat. Sali, csirkemell, hal, zöldség, gyümölcs legyen. A gyümölcs többsége, mint pl a banán, nagyon sok szénhidrátot tartalmaz, ezért azt inkább akkor edd, amikor még sok órád van, nagyon kell koncentrálni. Este kerüld a banánt!

Igyál nagyon sok folyadékot, 3 liter mehet. Ennek nagyja legyen víz, de napközben lehet mézzel ízesített tea (mert a szénhidrát ugyebár az agynak kell, segít a koncentrálásban) :)

Ha reggel van időd rá, éhgyomorra igyál meg 0.5-1 l vizet. Ez nagyon jól beindítja az anyagcserét, akár 30%-kal gyorsítja! Után várj fél-1 órát, hogy kiürüljön a gyomrodból és utána ehetsz. Én úgy csinálom, hogy addig feltöltözöm, intézem a reggeli dolgaim.

Sok sikert és kitartást! :))

2016. febr. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat! A gilbert miatt zsírosan nem ehetek, ha esetleg sikerül is akkor rosszul vagyok. A rendes tejet (max az 1,5%-ostól még nincs bajom), tejfölt nem bírom sajnos. Viszont a sajtokat igen, ami salátákhoz is jó lehet.

Összeírok majd egy listát, hogy milyen ételeket ehetek és abból fogok válogatni! :)

2016. febr. 20. 18:22
 5/9 A kérdező kommentje:
Mostanság jobban odafigyelek, hogy mennyi vizet iszok, de sajnos csak 2,5 liter jön össze.
2016. febr. 20. 18:25
 6/9 anonim ***** válasza:

2,5 liter jól hangzik, ráadásul az ételeidben is van víz... Van, aki napi olykor több liter vizet visz be az ételekkel s ilyen napjain alig iszik, nincs rá szüksége.


Én is a sajtot akartam ajánlani a salátákba, jó, ha azt bírod :) Amúgy fehérje is mehet közé, sült tojásfehérje, húsféle, pár órát kibírnak ezek is. Némi öntet, tartalmasabb zöldségek, akár főtt formában (kevés lencse pl.)...

A legtöbb ötletem igen zsíros, így nehéz :D De ha szükséged van energiára, vihetsz édesebb gyümölcsöket is pluszban, nincs azzal sem gond.


A főzelékek önmagával sűrítése nekem meg se fordul a fejemben, mivel akkor brutálisan kalóriaszegény lenne az ételem, minek dolgozok vele, ha fél fogamra se elég egy fél lábossal (mivel én szénhidrátszegény zöldségeket használok)? :D Bár nem azzal lakom jól, de mégis. Plusz az ízének is kell a rántás s főleg a zsír. Nos, én darált szezámot pirítok zsiradékban, az a rántásom és igen finom. De akinek bejön az önmagával sűrítés vagy kis keményítő (az étrendjének megfelelően, a paleóban pl. tápiókakeményítő használható, ez gluténmentes és az inzulint sem dobja meg nagyon - nem mintha egyetlen kanál liszt a világ végét hozná el, de oly könnyű pótolni minden szempontból jobbal, akkor miért ne? OK, picit drágább, de biztos meghat, hogy 8 forint a liszt az ételben 2 helyett), az használja azt.

2016. febr. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Még valami. A méz is tömény cukor, szerintem is jobbféle, de attól még az. Nyilván mértékkel fogyasztandó.
2016. febr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Valóban lehet "alternatív" rántást készíteni,de mivel én nem csináltam még soha,ezért írtam az önmagával sűrítést :) Lisztet nem eszek, annyira pedig nem izgatott a dolog,hogy utánajárjak mivel tudnám pótolni :D De ez a darált szezámmag igen jó ötlet :)
2016. febr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos sokaknak beválik az önmagával sűrítés is ám, hisz rengetegen alkalmazzák s ajánlják :) Én szeretem a zsírt és ha már főzök, akkor fontos, hogy kalóriadús legyen az étel. Más ember, más szempontok :) Az tuti, hogy nekem hiányozna a zsír és a pirult szezám, finomak.
2016. febr. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!