Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Testképzavar fogyás után?...

Testképzavar fogyás után? Hogyan lehetne változtatni ezen?

Figyelt kérdés

24 éves lány vagyok, az elmúlt 2 évben több, mint 40 kg-t fogytam, és még egy hasplasztikán is túl vagyok (muszáj volt). Most sem vagyok sovány (65 kg), de teljesen átlagos méretű ruhákat hordok, sok bókot kapok, ismerősök elmennek mellettem az utcán stb.. de valahogy még mindig ugyanolyan bálnának látom magam, mint ezelőtt, illetve ha néha kicsit többet mutat a mérleg, totál kiakadok.


Én sem szeretem az 1-1 kilón hisztiző lányokat, őszintén nem, és most én is olyan lettem, teljesen megmagyarázhatatlan. Önbizalmam nulla, pedig állítólag tényleg csinos lettem. Barátnőm rámtukmált egy farmerszoknyát, mert szerinte baromira jól áll, és csak ilyet kéne hordanom. Mikor kimentem az utcára, olyan érzésem volt, mintha mindenki azt nézné, hogy még van narancsbőr a lábamon, pedig a térdem fölött végződött csak kicsit a szoknya, és tudom, tudom, hogy ez beteges.


Valaki volt már hasonló helyzetben? Mikor múlt el? Mit csináljak?


2015. szept. 10. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alakod változott meg, nem a személyiséged, lelked. Nyilván te belül ugyanaz vagy, aki voltál. Mivel x évet úgy éltél le, arra a testre kaptad a visszajelzéseket a külvilágtól, ezért most még nehéz magadat úgy látni, mint amilyen valójában vagy.

De azért remélem, a tükörben a valós alakodat látod. Ha igen, akkor nincs gond. Majd a külső visszajelzések alapján a belsőd is elhiszi.

Ja és ilyen kis parái, hogy jaj most engem néznek, meg vajon elég jó-e rajtam ez vagy az, mindenkinek vannak, annak is, aki mindig vékony volt :)

2015. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Arra nem tudok mit mondani, hogy mit csinálj ezzel az érzéssel, kívánom, hogy sikerüljön, de a 40 kilóhoz nagyon nagyon gratulálok!!!!:)
2015. szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen fordulj ismerőshöz/szakemberhez,akivel megtudod beszélni ezt a problémát,mert nyilvánvaló,hogy ilyen nagy teljesítmény elérés után 65 kilóval büszkének kellene magadra lenni. Gondolj arra,hogy senki sem tökéletes,te sem vagy az,viszont mindenki úgy jó ahogy van. Fontos,hogy odafigyeljünk magunkra,sportoljunk,de hallgassunk is az ösztöneinkre és ha kell pihenjünk. Úgy gondolom,hogy mindenkinek vannak pozitív tulajdonságai és igenis ezt látni kellene magunkon is. Nem azt mondom,hogy legyünk beképzeltek,de tiszteljük amink van és ne nézzük le magunkat. Ne feledd,hogy valakinek például az sem adatik meg,hogy kikeljen az ágyból vagy hogy a 24 évet megélje,szóval becsüld meg jobban az életet és próbálj pozitívabb lenni. Ez nem fog egyik napról a másikra sikerülni,de próbálkozni kell és nem szabad feladni!
2015. szept. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!