Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi történne ha nagyon lecsökke...

Mi történne ha nagyon lecsökkenteném a szénhidrátot?

Figyelt kérdés
Nem a zöldségek ch tartalmára gondoltam, hanem pl naponta 40g barna rizs. Emellett persze rengeteg zöldség.

2016. febr. 24. 19:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem pótolod más káros dolgokkal (cserébe csoki, kácé, cigi, stb) akkor leadnál pár kilót (ha van rajtad).
2016. febr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Létezik a glükoneogenezis nevű biokémiai folyamat, amely fehérjéből szintetizál szénhidrátot.
2016. febr. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
igazából már mincs rajtam plusz ( max 1kg), csak arra voltam kíváncsi lesz-e valami káros hatása.
2016. febr. 24. 19:23
 4/4 anonim ***** válasza:

Káros hatása nemigen lesz, hacsak nem vagy olyan fajta, aki rosszul van ennyi szénhidráttól. Nagyon változó, hogy ki mennyivel érzi magát jól, bár a test éppenséggel elvan akármennyivel, hisz nem esszenciális tápanyag. De túlélni és optimálisan ellenni az nem ugyanaz.


Amikor hirtelen 80 gramm alá vittem a szénhidrátot, nálam nem történt semmi, kivéve, hogy kicsit jobban éreztem magam és nagy odafigyeléssel végre elkezdtem lassan fogyni (25 kg feleslegem volt). Egy ideig fogytam is így. Van, aki könnyebben fogy, van, aki nehezebben s a szénhidrátmennyiség még mit sem mond a kalóriaegyenlegről, ugye.


A durván szénhidrátszegény étrend már más, de olyat nem tervezel. Amúgy rengeteg zöldséggel többszáz gramm ch is bevihető, én hajlamos voltam rá annak idején. Persze van, akinek a rengeteg zöldség fogalmát 1 vagy akár fél kiló karfiol is kimeríti...

2016. febr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!