Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha gyümölcsből és zöldségből...

Ha gyümölcsből és zöldségből viszek be 200 g szénhidrátot, az gátolja a fogyásomat?

Figyelt kérdés

Szigorú diétát tartok, 1200 kalória, és maximum 150 g szénhidrát naponta.

Holnap reggelire ennék gyümölcsöt, ezután a nap többi részében zöldséget, és ahogy kiszámoltam, majdnem 200 g szénhidrát jött ki.


Nagyon komolyan veszem a diétát, de elgondolkoztam, hogy a zöldségből se lehet ennyit bevinni? Elrontja ez az eddig betartott diétát?


2016. jan. 9. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
A kalóriadeficit a lényeg. Én vegán vagyok, fogyóúra során is 300g szénhidrátot eszek, mégis sokkal vékonyabb vagyok az átlagnál. Úgyhogy csak a zsírra figyelj szerintem.
2016. jan. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, sokaknak eleve kizárólag a deficit számít, de bizonyára van, akinek bekavar a szénhidrát még így is. Elvileg fogynod kell így, de trükkös dolgok ezek, leginkább kitapasztalni lehet, neked mi válik be.


De a sok zöldséget nem tudom rossznak tartani, s ezen a ketogén diétához fűződő pozitív érzéseim sem változtatnak.

2016. jan. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kalóriában 1000 körül van csak.

Vettem egy mangót, úgy megkívántam, erre fél kilós, és nem tudom beilleszteni sehova. A holnapi napomat is az dobja meg:D

2016. jan. 9. 17:20
 4/9 A kérdező kommentje:

De lehet inkább eszek majd kevesebb répát és több karalábét..


Brokkolis mártogatóst szeretnék enni holnap, mártogatni meg répát és karalábét gondoltam. Nyersen nem sok zöldséget szeretek

2016. jan. 9. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:

No igen, végülis az is egy módszer, hogy szénhidrátszegényebb zöldségekre alapozol... Nekem élből azt kell, mert van vagy 25 gramm ch-m zöldségre (azért nem akadok ki, ha túlmegyek a zöldség miatt :) sőt, néha több gyümölcsöt eszem, mint máskor), ami szénhidrátszegényből adhat egy kilót is, ami azért már valami, nyersen főleg.

Fontosak a cukrosabb zöldségek is, de azoknál a mennyiség apróbb, szerencsére pont erősebb ízűek és a kevés is sokat dob az ételeken...

2016. jan. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mire elég zöldséget viszel be ahhoz, hogy meglegyen a kívánt szénhidrátod, addigra már fel fog merülni a mérgezések gyanúja is, ráadásul annyi lenne a rost, hogy az is problémát jelentene, gátolná a vitaminok felszívódását, valamint székelési problémát is okozna.
2016. jan. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, ezt mégis hogy érted?:) 400 g mangó, 600 g sárgarépa, 300 g karalábé, illetve 350 g joghurtot számoltam.

Ez így 166 g ch, de ennék majd 1-2 szelet pirítóst is (brokkolis mártogatóst csinálok).

Különben vegetáriánus vagyok

2016. jan. 9. 18:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Diéta előtt is volt párszor ilyen napom, hogy egész nap nyers zöldségeket mártogattam, és semmi bajom nem volt.
2016. jan. 9. 18:38
 9/9 anonim válasza:
Mibe mártogatod?
2016. máj. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!