Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A Hamburgerben tulajdonképpen...

A Hamburgerben tulajdonképpen melyik az az összetevő, ami annyira "kegyetlenül" hízlal?

Figyelt kérdés

Ugyebár mindenhonnan hallom, hogy "úristen, mekkorát bűnöztem" amikor valaki hamburgert eszik. De belegondolva, mi az, ami annyira hízlal benne?

A zöldségek? Na azt ugyan nem hinném...

A Hús? Igazából a hús az nagyrész fehérje, nem? Vagy én tudok rosszul valamit, és ha üres sült-oldalast eszem, akkor az botrányosan hízlal?

A szezámmagos zsömle a hibás? Még ha igaz is... De most belegondolva, mennyire hízlal jobban a hamburger szezámmagos zsömléje, mint egy sima zsömle?


A nagy kérdés tehát: Ha egy marhapárizsis szendvicset eszek sok zöldséggel, az mire fel hízlal sokkal kevésbé, mint a hamburger?



2016. márc. 13. 19:42
 1/5 Szabi.L ***** válasza:
64%
A hamburger önmagában nem lenne hizlaló, ha otthon saját készítésű alapanyagokból állítanád elő. De onnantól kezdve, hogy elmész gyorsétterembe, minden alapanyag feldolgozott termék, tehát azt tesznek bele, amit akarnak. Rengeteg só, ízfokozó, zsiradék, egyszerű szénhidrát. Az otthon készített hamburgerben is rengeteg kalória van, mivel van benne minden, ami egyébként hasznos tápanyag. Ha tényleg magadtól készíted, friss alapanyagokból,akkor viszont simán belefér, bár diétában a kalóriatartalma miatt kell hanyagolni.
2016. márc. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A husaba sok a zsir aszem 20 g felett ez tarsul a buci ch javal es inzulin bacsi szepen pakolja be a raktarba ez foleg a mekisre igaz a 1000ft feletiekre mar annyira nem en egyszer csinaltam zsomlevel hus pogacsat kokusz zsirba sutva hogy dietas legyen es meg ugyis kicsit zsirositot nem nagyon de kicsit
2016. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
42%

Kérdés, hol eszed. Ha mekiben, el ne képzeld, hogy valóban tiszta marhahúspogácsát kapsz!

Ha kis hamburgerezőben, ott akkora zsemlét adnak hozzá, hogy igazi szénhidrátbomba! A ketchupban sok a cukor, a sajt mű és zsíros.

Ha otthon csinálod, teljes kiőrlésű zsemléből, igazi hússal, friss zöldségekkel, jó minőségű sajttal, akkor teljesen OK kaja.

2016. márc. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Természetesen nem McDonalds és társai szintű hamburgerekre gondolok, mert az nem hogy hamburgernek, de még tápláléknak se nagyon minősíthető, inkább valami arra távolról is nehezen emlékeztető szintetikus kísérletnek mondanám. Én kézműves, vagy otthon készített hamburgerekre gondoltam.
2016. márc. 13. 20:01
 5/5 Szintis Zoli ***** válasza:
100%

A kalória. Az hizlal benn kegyetlenül.

Ha gyorséttermi hamburgerről beszélünk, kis térfogatban kapsz sok-sok kalóriát, ráadásul többségében üres kalóriát, rost és tápanyag nélkül. Ezért nem telít el különösebben, játszik a vércukor-inzulin szinteddel és az agyaddal (nem vittél be tápanyagot, csak kalóriát, ennek van bizonyos visszacsatolása az éhségérzetre), így nemsokára újra éhes leszel és nap végére jó eséllyel bőven átléped a kalóriakeretedet.

A hamburger sem hizlal jobban, mint akármilyen étel. Nincs is olyan, hogy valami hizlal.

Egyszerűen az van, hogy hamburgerrel könnyű túlenni a napi szükségleted miközben lehet, hogy még jól sem laksz.

Persze ez egyénenként változó.

2016. márc. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!