Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalás után ha elkezdek...

Koplalás után ha elkezdek enni? ( többi lent )

Figyelt kérdés
1-2 hét koplalás után ha elkezdenék enni visszajönne? Nem zabálnék, csak falatokat ennék ( 1-2 falatokat ) 1-2 hét alatt nem ennék semmit. De ha nagyon nem bírnám bekapnék pár falat ennivalót, már attól is híznék? Tudom, tudom a koplalás hülyeség, mert amit lefogysz az vissza is jön, rossz esetben a duplája jön vissza. De én ezt szeretném elkerülni. Mindenféleképpen koplalni szeretnék és fogok is, csak azt nem tudom hogy ha 1-2 hét után ennék pár falatot akkor mi történne. Ha nem kezdek el zabálni, csak lassan, pár falatot ennék attól is hízok? Vagy ha esetleg répát, almát, krumplit ennék?

2016. márc. 15. 18:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Hosszútávon tehetsz bármit, hízékonnyá válsz, mivel a tested felkészül majd a következő tápanyagszegény időszakra. Maradandóan változik az anyagcseréd, szépen visszakúszik minden zsírban. Egész hátralévő életedben éheztetni akarod magad?
2016. márc. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja hizol tole mert a szervezet raktaroz evolucios oral szex hogy ne legyek vulgaris
2016. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
akkor ha pl csak répát ennék attól is híznék? ha csak zöldségeket ennék hosszú távú koplalás után attól is híznék?
2016. márc. 15. 18:40
 4/10 anonim ***** válasza:
1 rèpától nem fogsz hízni, mert abból a szervezeted nem zud sokmibdent raltározni, de majd ha normálisan elkezdesz újra ètkezni akkor mindem falatkát raktátozni fog kis zsírpárnácskákba . De 1-2 szem rèpát nyugodtan megehetsz
2016. márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Ha óvatosan állsz vissza, akkor nem hízol, mert nem lesz kalóriatöbbleted. A répa ugyanúgy durva koplalás, jóval többet kell enned, hogy hízz. A test kicsit le tudja lassítani az anyagcserét, de drasztikusan azért nem.
2016. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Több követéses vizsgálatból is az jött le, hogy koplalós fogyás után a delikvens 1-2 év múlva már kövérebb, zsírosabb, mint volt. Több táplálkozásügyi szakember is mondta, hogy a kövérek háromnegyede a koplalós önsanyargatások miatt lett a normál vagy enyhén túlsúlyosból kövér.


De ez a te döntésed, ha nem akarsz más kárából tanulni, kövesd csak el ugyanazokat a hibákat.

2016. márc. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ok, akkor mesélek... :)

Anno ebbe beleestem én is. Koplalással 4 hét alatt fogytam le 82 kg-ról 69-re. Rengetegen mondták, milyen jól nézek ki - ruhában!

Amit senki nem tudott: ruha nélkül rondább voltam, mint előtte. Ugyanis a koplalás miatt nemcsak zsírt vesztettem, hanem a zsír nagy része megmaradt, az izmom meg leépült. Ma már tudom, a szervezetem abból pótolta a hiányzó fehérjebevitelt, és így oldotta meg, hogy ezeket az izmokat ne kelljen táplálnia.


Tehát vékonyabb voltam, de zsírosabb. A bőröm nem tudta követni a fogyás mértékét, kb úgy lógott, mint a shar pei kutyák bőre.

Gyakorlatilag nyár közepén nemcsak fürdőruhát nem vehettem fel, de csak hosszúujjú felsőben és hosszúnadrágban mertem kimenni az utcára.


Persze a szervezetem is bosszút állt - gyomorhurut. Az orvosom ordított velem, hogy hogy lehettem ilyen hülye, több hét volt, mire kikezelt. és bár csak falatokat ettem, mégis a másfélszerese jött vissza. Ráadásul az elvesztett izom helyett zsír! Gondolhatod...


Pedig én is falatokat ettem. A dokim elmagyarázta: a szervezetem emlékszik rá, hogy koplalt. Így lelassította az anyagcserét, és az így bevitt "extra" mennyiséget őrült módon elkezdte raktározni.


Mire helyretett, már 90 kg voltam. Utána terhesség, szülés, 94 kg.


Újabb csodadiéták, fogytam, és mindig több jött vissza. Végül elfogadtam magam.


42 évesen azon kaptam magam, hogy 107 kg vagyok. Reggelente minden porcikám sajgott, egy emeletnyit nem tudtam lépcsőzni kifulladás nélkül. Életmódot váltottam. Szálkásító diéta egyénre szabva + sport.


Nem csodamódszer, nem két hónap alatt adtam le vele 23 kilót, hanem fél év alatt, és továbbra is tart.

Most lassabban haladok, de végre véglegesen! Megszerettem az új étrendemet, az új kajáimat, imádok sportolni, tehát nem fogok a cél elérése után sem visszaállni. Jövő hónapban ünneplem újjászületésem első évfordulóját.


És verem a fejem a falba, hogy nem akkor gondolkoztam, amikor 20 éves voltam.

2016. márc. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Pedig elvileg a test nem tudja extrém módon lelassítani az anyagcserét, emlősök vagyunk, sok energiát igénylünk, akármi is van... A kísérletek szerint sem csökken le az energiaigény valami sokat, de a tapasztalatok mást mondanak, bár azokat éppúgy nem tudom ellenőrizni, mint a tudósok kísérleteit... Én pedig csak kétszer koplaltam életemben, egyik esetben sem fogyási céllal (1. rövid böjt kíváncsiságból, 2. extrém szegénység, ráadásul 8 fokban laktam. érdekesek voltak s szerencsére nem voltam éhes) s nem lettem kövérebb, én nem vagyok olyan. Olyat ismerek, aki sikeresen lefogyott koplalással (nem maradhatott sok izma, de én nem ismertem akkor még. szerencsére az elvesztett izmot nem olyan nehéz visszaépíteni, bár ezzel együtt is ragaszkodom a sajátjaimhoz :) kicsit paranoid vagyok, ha a fehérjéről van szó), visszatért a régi étrendjére (ez nehéz volt, mert oda kellett figyelnie kicsit a mennyiségre egy ideig) és közel 20 éve nem hízott vissza, bár néha feljött pár kiló zsír, de le is ment hamar, izom viszont sokkal több jött pusztán az élettel (nem sok, mert sosem edzett). Úgyhogy kilóban sokkal több, mint a fogyása után, de nem kövérebb. Mások sztorijai alapján ő egy szerencsés fajta lehet, de akárhogyan is van ez, magam is az életmódváltást támogatom. Miért ne fogyjunk egészségesen és egész könnyen, ha úgy is lehet? Bár nekem ez az 5. évem, ő pedig 7 hét alatt lett kövérből karcsú... Nem baj :D Eleve nem vagyunk egyformák, én jól stagnálok (hízni is csak csigatempóban tudok), ő gyorsan fogy és hízik. De míg neki az éhkoppot kell tűrnie este a fogyáshoz, nekem nem. Az még az egészhez tartozik, hogy nem semmin élt. Az egy sokkal durvább dolog, mint keveset enni és sokat égetni...
2016. márc. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan kezdesz el tobbet enni,akkor nem jon vissza.
2016. márc. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

7-es ez nagyon jo okitas!

Csak igy tovabb az eletmodvaltashoz!!:)

2016. márc. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!