Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » SOS! Mit rontok el mindig?...

SOS! Mit rontok el mindig? Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

Leírom röviden a történetemet.

20 éves lány vagyok.

Nem voltam soha kövér, inkább normál alkatom van.

Jó adottságokkal rendelkezem, szóval tényleg tökéletesre tudnám faragni a testem...

És itt jön a probléma.

Mindig mozogtam valamit, vagy itthon tornáztam vagy kondiba jártam.

Volt egy időszakom amikor felszaladt rám plusz 3-4 kiló.


Kb. 1 éve rendszeresen elkezdtem magammal foglalkozni.

Heti legalább 2-3 torna, és kb. 4 hónapja heti 2-3 futás is betársult. :)


Tornából próbáltam Péntek Enikő tornáit, Insanity max 30-at 2-szer is megcsináltam, de semmi változást nem vettem észre, pedig attól elvileg leolvad rólad a zsír... Nálam nem.

Jelenleg kettlebellezek itthon (7,5 kg-val).

A tornák általában 20-30 percesek.

Futást meg kétféleképpen csinálom.

Vagy 5-6 km-t szoktam futni egyenletes tempóban (nem állok meg közben ez kb. 40 perc)

Vagy 4-4,5 km-t akkor viszont váltakozó intenzitással futok (kb. 20-25 perc itt sem pihenek meg).


Most jön az evés...

Fél évig nagyon odafigyeltem mit, mennyit eszem.

Teljesen elhagytam a cukrot, fehér lisztet stb.

Persze mellette ment a mozgás, és SEMMI változás nem volt.

Nem eszem sokat.


Mit rontok el?

Mit csináljak?

Mások miért fogynak már ettől?


2016. márc. 19. 18:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd meg, mennyit eszel, a "nem sok" az nem informatív, ki tudja, neked az mennyi? Nekem sem sok az, amit eszem súlytartáskor, de jócskán fogynom kéne...

Az életmódváltás az OK, de úgy látszik, még nincs kalóriadeficit... Hogy ez lassú anyagcsere vagy mégiscsak sok evés, azt nem tudhatom.

2016. márc. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sargakapszula.hu a hosszu futas nem kell helyette aerob a rovidet meg ugy kene hogy 15 sec futsz ahogy birsz 45 sec seta es ez 20x a sprinterek igy edzenek es idovel noveld a futast 5 secenkent
2016. márc. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szabi.L ***** válasza:
Az étrended is írd le olyan részletesen, mint az edzésed. Attól még, hogy nem eszel cukrot és fehér lisztet nem biztos a fogyás. Ha nem eszel sokat, akkor lehet, hogy épp ez a baj. Koplalással nem lehet fogyni. Szóval írd le részletesen mit és mikor eszel általában.
2016. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Reggeli: 1-2 tojás, 1 kis szelet teljes kiőrlésű kenyér.

Tízórai: 1 db alma/körte/narancs (vmi gyümölcs) fél doboz natúr joghurttal leöntve és túróval megszórva

Ebéd: barna rizs/saláta/ bulgur ehhez mindig csirkemell 5-6 db kis kocka.

Uzsonna: 1-2 db házi zabkeksz (cukor nélkül)

Vacsora: Vagy fehérjeturmix vagy az ami ebédre.

2016. márc. 19. 19:37
 5/7 Szabi.L ***** válasza:

Valószínűleg túl sok a szénhidrát.


Gyümölcsöt hagyd el teljesen, zab kekszet magában ne egyed, de amúgy is felesleges és vacsorára főképp ne egyél szénhidrátot.


Reggeli:z jó,de valami zöldséget egyél hozzá

tízórai: zsírszegény túró+natúr joghurt, esetleg valamilyen cukormentes lekvárral( [link]

ebéd: jó,de a bulgur elhagyható

uzsonna: ugyan az, mint az ebéd

vacsora: fehérje shake

2016. márc. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szabi.L ***** válasza:
Péntek Enikő nagyszerű edzéseket tart, de ezek nem zsírégető jellegűek, hanem leginkább szénhidrátokat használnak fel. A zsírégetéshez teljesen más jellegű aktivitás kell, amit ki is fejtettem pár napja, ha érdekel elküldhetem.
2016. márc. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elkezdtem már olvasni a könyvet ;)

Igen érdekel :)

2016. márc. 19. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!