Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futással diétával sikeres a...

Futással diétával sikeres a fogyás?

Figyelt kérdés
Egeszséges étkezéssel, napi 1200-1400 kalóriás étrenddel és heti 5x 50-60 perc futással érhetek el eredményt? Jelenleg 75kg vagyok és 168 cm. Célom egy 10kg leadása. Elég izmos vagyok mivel eddig is rengeteget sportoltam de elsősorban erősítő edzéseket illetve súlyzós edzeseket végeztem. Ezt most levaltanám heti 1kondizással amitől eredményt nem sokat varok, de most elsődleges a fogyás. A combom es a labam a legrosszabb mivel az izom mellé zsír is társul. Azt mondják a futás a legjobb erre, persze tudom helyi zsírégetés nincs!:) Ha sikerült leadnom a felesleget szeretnem folytatni a kondizast és formásodni,ezt olyan június elejére tervezem. Mit gondoltok ez így rendben van? Esetleg futással kapcsolatban tapasztalatok? (17/L)
2016. márc. 26. 09:26
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha most átmész kalória deficitbe, és emellett elhagyod/hanyagolod a súlyzós edzést, akkor izmot fogsz veszíteni, ráadásul gyorsan, mivel a mozgás abbahagyása, és a kalóriadeficit külön-külön is ezt a hatást adja.

A futás inkább a keringési rendszeredet/állóképességedet javítja kardió révén.

Az étrendváltás okoz fogyást, nem a mozgás megváltoztatása, ráadásul a futás kevesebb kalóriát éget el, mint a konditermi edzés, a közben leépülő izmok máshol pedig tovább rontják a kalóriamérleget.

2016. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!