Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Brutálisan meghíztam a kedélyj...

Brutálisan meghíztam a kedélyjavítómtól! Segítség hogyan fogyhatnék?

Figyelt kérdés

Sajnos tavaly december legeleje óta kedélyjavítót kell szednem a szorongásos panaszaimra névszerint Brintellix nevű antidepresszívumot. Ennek "köszönhetően" a tavaly decemberi 67 kilogrammos súlyomról mostanra 76 kilogram lettem tehát kilenc kilót híztam pár hónap leforgása alatt.


A hangulatom kiváló, szorongásaim szinte teljesen oldódtak viszont ilyen mellékhatás jött rám. Folyamatosan éhes vagyok, napközben hűtőből eszek tortát, krémes és habos süteményeket. Emellett szendvicseket eszek kolbásszal és szalonnával. Magas zsírtartalmú tejet iszok mert azt szeretem vaíniliás cukorral. Egy napi étrendem kb: reggeli: 1 bögre kakó vagy vaníliás tej. Szendvics, mellé joghurt. Tízórai felvágott rozsos kenyérrel. Ebéd: gyros, hamburger meg amit találok munkahelyem környékén. Délután szendvics, kóla inni és kávé sok cukorral. Vacsora: omlett, tükör tojás, spagetti szószokkal (carbonara, bolognai változó) vagy mirelit kaja.


Ez így nem hangzik soknak de mellé még csipegetek meg eszek sokszor. Van hogy kolegáim ételét eszem meg mert megkívánom. Ők szívesen odaadják.


Igaz hogy férfi vagyok és majdnem harminc éves de akkor is zavaró egy kicsit hogy híztam. Másik is észrevették a pár plussz kilót. Ha érdekes 175 cm vagyok és most 76 kiló. Nem akarok tovább hízni mit tegyek hogy fogyjak? Újra 67 kiló környékén akarok lenni! Válaszokat előre is köszi



2016. márc. 26. 21:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja meg elfeljtettem leírni az édességet. Ugye ilyen krémeseket imádom. De sokszor veszek a penyben somlói galuskát kb hetente párszor és azt is megeszem. Emellett egy tábla csokoládét kb kétnaponta, meg ami van raktáron merci, after eight, tofife, raffaello, kinder bueno. Naponta kb fél tábla csoki meg egy szelet csoki így átlagba. Ez nem sok én azt gondolom ettől nem lehet hízni 9 kilót pár hónap alatt.
2016. márc. 26. 21:50
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát egy férfi egyáltalán nem vonzó látvány ha sovány. Te meg férfi létedre a magasságodhoz képest még a 76 kiló sem sok. Bár nekem nőként sokkal vonzóbb egy testes ember mint egy gebe pipaszár lábú legényke, de ha te mindenáron sovány akarsz lenni, akkor annyi a dolgod, hogy nemet mondasz ezeknek az ételeknek amiket leírták. Ne Zabálj ész nélkül, ne egyél édességeket, és ne egyél pocsék mirelit kajákat. Egyél egészségesen, sportolj.
2016. márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Olvasva a további megjegyzéseidet most már biztos vagyok benne, hogy trollkodsz. Ha nem akkor nézzél már utána, hogy amit megeszel annak mennyi a kalóriaértéke. Rengeteg. Igen lehet hízni ennél többet is ilyen pocsék kajákkal.
2016. márc. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Legalább elolvastad volna a kérdés kiírása előtt a mellékhatásokat, csak úgy a hitelesség kedvéért!

-hányinger

- hasmenés, székrekedés, hányás

- szédülés

- testszerte jelentkező viszketés

- étvágycsökkenés

- kóros álmok

- kipirulás

- éjszakai izzadás

2016. márc. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem kellene ilyen mocskokat szedni szorongásos problémákra + normális étrend kellene.

Jártam már ebben a cipőben (antidepresszáns) tehát tudom miről beszélek.

2016. márc. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mocskokat szedni??!! Hát nem tudom majd ha te is depressziós szorongásos beteg leszel akkor megtudod hogy mit kellene szedni. Ez nem mocsok hanem gyógyszer olyan mint egy aspirin meg a társai csak ez a szorongásaimat óldja!


76 kiló még sovány? Hát én a hasamat nagynak látom nagyon.

Második hozzászoló: Mirelit kaját zabálni? Tudod két műszakban dolgozom nincs mindig időm ételt főzni pláne nem ilyen sok idejűeket. Asszonyom nincs egyedül élek akkor ez van marad a mirelit. Ja igen és édességet szeretem ez nagyon egyedi eset lehet xD


Harmadik válaszoló: Képzeld lehet jobban ismerem a gyógyszert mint TE mert ezt szedem hónapok óta és kb ÉN TAPASZTALOM A MELLÉKHATÁSOKAT NEM TE!!! Ja és a betegtájékoztató se mindig írja le az összes mellékhatást. Nézz utána külföldi oldalakon drugs.com stb véleményeknél hogy mekkora hízást okoz a brintellix (weight gain) sokaknál 20-30 fontot is!

2016. márc. 27. 08:41
 7/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem továbbra is az lenne hogyan fogyhatok vagy ne hízzak. Mert félek ha ilyen ütemben haladok a zabálással kövér leszek!
2016. márc. 27. 08:41
 8/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__76..


Ahelyett, hogy 20x kiirnád ugyanazt és zabálnál inkább huzzál el sportolni és fogd vissza magad. 28 éves férfi vagy bäzmeg, annyi igényed nincsen, hogy normálisan nézz ki? Az előző kérdésed 3 hetes, látom azóta sikeresen változtattál a nagy büdös semmin. Az hogy zabálsz nem a gyógyszertől van, hanem a moslékoktól amiket tömsz magadnak, cukros szarok, persze hogy megéhezel, hirtelen felugrik az inzulin szinted aztán lezuhan. De még ha nem is amiatt lenne, akkor is, majd 30 éves vagy és nem tudsz magadnak stoppot parancsolni?

2016. márc. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Írass fel másik gyógyszert!

Az én orvosom kiemelten figyelt nálam, hogy véletlenül se adjon olyat amitôl hízhatok.

Ha átálltál egy normálisra, válts életmódot.

2016. márc. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

'Mocskokat szedni??!! Hát nem tudom majd ha te is depressziós szorongásos beteg leszel akkor megtudod hogy mit kellene szedni' - súlyos pánikbeteg vagyok, poszttraumás stressz szindrómában is szenvedek, enyhe szomatoform zavarral megfűszerezve. gyakorlatilag szinte állandóan küzdök a szorongással.

E mellett pszichológiát tanulok. Szedtem én is több féle antidepresszánst és nyugtatót egy ideig.

Ezért írtam, hogy tudom miről beszélek. A szervezeted teljes működését elcs esző gyógyszer helyett inkább kereshetnél végleges megoldást a problémáidra (pszichoterapeuta) és az életmódod is rendezhetnéd.

És nem, nem olyanok ezek a gyógyszerek mint az Aspirin és a mentális problémák se olyanok, mint egy fejfájás. Az antidepresszánsok hatásmechanizmusa ismeretlen, nem is bizonyított, mellékhatásuk viszont rengeteg van. Azért alkalmazzák őket mert jelenleg ennyi telik az orvostudománytól mivel a pszichiátria még mindig gyerekcipőben jár viszonylag. Nincs jobb.

Az pedig sajnos trenddé vált, hogy szorongásos, depressziós problémákra is felírják amiket a legtöbb esetben lehetne kezelni pszichoterápiával és megfelelő életmóddal.

Én csak segíteni szeretnék, nem kell támadni és kioktatni. Az antidepresszánsra esetedben némileg helytálló a mocsok minősítés mivel láthatóan felbolygatta a hormonális működésed, hosszú távon az egészséged a tét. Mindezt úgy h nem vszínű, h megéri.

Csak ugye könnyebb bevenni a gyógyszert mint a hegyeket is megmozdítani tudó energiákat mozgósítani a tartós gyógyulás érdekében, ami nem csak a tünetek elnyomása. Vagy ha nem is teljes gyógyulás akkor legalább azt meg lehet tanulni h hogyan viszonyulj a problémáidhoz helyesen és hogyan tartsd féken őket.


A mit csinálj h lefogyj kérdésre milyen választ vársz miután részletezted, hogy miket zabálsz össze? Ne zabálj annyit és sportolj! Kerüld a fehér lisztet, finomított cukrot, kezdj el diétázni. 2,5-3g/ttkg fehérje (sovány húsok, tojás, sovány túró, hal, tejsavófehérje), 1-1,5g/ttkg szénhidrát (ilyen forrásokból: zab, rizs, köles, édesburgonya, krumpli, kuszkusz, tk kenyér, tk tészta, durumtészta), + sok zöldség, kevéske gyümölcs, kevés telített zsír; mindez napi 5-6 étkezésre elosztva. A mozgás pedig: heti 2-3 súlyzós edzés és 3-4 aerob.

Nagy vonalakban ennyi. Lényegesen könnyebb lenne, ha letennéd a bogyót vagy legalább váltanál ha az előbbire nem vagy hajlandó.

2016. márc. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!