Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni. Ez így jó?...

Szeretnék fogyni. Ez így jó? Részletek lent.

Figyelt kérdés

13/L/67kg/163cm

A suliban mindennapos tesi, heti 2x egy óra kézilabda, biciklivel közlekedem. A kalóriabázis.hut használom.

Evés:

Reggeli: zabkása vagy joghurt

Tízórai: (kb 8-du3ig ennyit eszek) puffasztott rizs,müzliszelet, gyümölcs pl alma vagy banán

Ebéd: ( ez sajnos hétköznap leghamarabb fél három-három körül)

Amit nagymamám főz, kis adagban.

Uzsonna: gyümölcs

Vacsora: ebéd maradék mégkissebbb adagban vagy szendvics(egy szelet kenyér, rama, 1szelet gépsonka vagy sajt).

Ez így jó?

Elhatároztam hogy lefogyok, mert nemrég találtam nagynénénmről egy képet amin pont ugyanúgy néz ki mint most én. Nem szeretnék olyan lenni felnőttkoromra mint ő( értsd: erősen kövér). Egyik nagymamám két éve halt meg testsúlya és cukorbaja miatt. Apukám oldaláról szinte mindenki ilyen, nem akarom így végezni, ezen most kell változtatnom. Kérlek írjátok meg tanácsaitokat, véleményeiteket! Előre is köszi!



2016. márc. 29. 18:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Szóval kis adag ismeretlen étel hordozza a fehérjebeviteled terhét? Nem lesz elég.

Nekem nincs bajom azzal, ha egy étkezésed nemes egyszerűséggel egyszerű cukor, de fogyási céloknál ezt érdemes átgondolni, főleg, ha a többi ételt sem veti fel a tápanyag.

2016. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Első: köszi a gyors választ de kifejtenéd bővebben? Hogyan lehetne a fehérjét és a tápanyagokat növelni?
2016. márc. 29. 19:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Rosszul építed fel szerintem.

Reggelre jó a zabkása, esetleg egy kis szelet teljes kiőrlésű kenyér sok zöldséggel, minőségi hússal.

Tízóraira okés lehet a gyümölcs, de müzliszeletet nem ennék, szemét + cukor az egész.

Az ebédedről semmit nem tudunk. Legjobb lenne fehérje, pl csirkemell zöldséggel, tojás, párolt cuccok. Attól nem lesz jobb, hogy kis adagot eszel pl sajtos-tejfölös tésztából, vacsorára pedig ugyanezt.

Vacsorát én szintén főleg fehérjéből hoznám ki, túró (krém), tojás, esetleg valamilyen saláta ha ezeket nem szereted. Sok mindenből lehet választani.

2016. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi:)

A tejtermékek okés, de csirkehúst elvi okokból nem eszem (tojást is csak azért mert vannak tyúkjaink és tőlük származik). Az ebédről annyit: ma például ezt ettem: borsóleves, krumplifőzelék, főtt tojás.

2016. ápr. 1. 14:55
 5/7 anonim válasza:

krumplit nem ennék a helyedben :/

+a borsóban is van rendesen szénhidrát, bár borsó levest én is szoktam enni és én is diétázom :) nekem havonta 1x-2x bele fér

2016. ápr. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Gyümölcsnek nem igazán javallott banánt enni, nagyon sok benne az olyan anyag, ami nem segít rá a diétára :)
2016. ápr. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Teljesen emberfüggő, jó-e a banán fogyáskor. Nekem nem segít, de jólesik, így nyilván eszem néha, nincs azzal gond. Van, aki napi 3 banánnal vígan fogy... Miért ne? Kalóriadeficite simán lehet s nem mindenkinek kavar be a cukor.


Kérdező, az nem baj, hogy nem eszel csirkét, én sem eszem semmilyen húst. A tojás még értékesebb, főleg, hogy saját. Én is megbízható helyről veszem. Viszont ha tojásra alapozol, akkor nem fog férni sok szénhidrát, kivéve, ha aktív vagy. De ott vannak a növényi fehérjék is, csak azokból kicsit több kell, picit nehezebben hasznosulnak, s persze ne legyenek egyoldalúak, hisz nem komplettek, de ha eszel hüvelyest és gabonát, s persze állati fehérjét is, akkor már elég nehéz elrontani.

2016. ápr. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!