Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék fogyni részletek...

Hogyan tudnék fogyni részletek lent?

Figyelt kérdés
2 éve abbahagytam a sportolást, és pocakot eresztettem, meg melleket, ezeket szeretném leadni, és az izomzatomat visszanyerni. Nekem a kondi túl bent van és "büdös", szeretek a szabadban lenni. Valami sportot szeretnék tőletek hallani, agy valami jó kis, fogyókúrát. Nos?

2014. máj. 3. 21:25
 1/2 anonim válasza:

Saját tapasztalatú tanácsot tudok adni: sok fogyókúrát kipróbáltam, volt amit feladtam, volt ami nem segített, volt ami segített, de utána gyorsan visszajött. Viszont most ott tartok, hogy kb 30 kilót fogytam le különösebb fogyókúra nélkül és nem jött vissza semmi, ezért merem ajánlani, de előre mondom, nem lesz meglepetés:


Ha több kalóriát égetsz el, mint amit beviszel, fogyni fogsz!


Alapvetően ennyi. Én nem szeretem az olyan fogyókúrákat, amiknek "nevük van", de ha nagyon rá kéne aggatni valamit, akkor a szénhidrátszegény és a kalóriaszámlálós között félúton valahol.

A fogyás 70%-ban az evésen múlik. Regisztrálj a www.kaloriabazis.hu oldalon (én is itt, a gyakorikérdéseken kaptam ezt a tippet), vegyél egy gramm pontos mérleget (~3000 Ft és jól jön a konyhában is) és kezd el mérni és írni amit eszel. Meg fogsz lepődni, hogy mennyi fölösleges kalóriát visz be az ember egy-egy falat ezzel-azzal. Meglátod, hogy két karika szalámiban annyi kalória van, mint 10 deka sonkában. Vagy hogy egy fél marék mogyoróban több van, mint ha csokit ennél. Stb. Két-három hét után már szinte magadtól is fogod tudni, hogy mi fér bele és mi nem.

Emellett ha lehet, mozogj valamit. Nekem jelentős túlsúllyal a gyorsgyaloglás, majd később a kocogás vált be, de majd meglátod te is a kalóriabázison, hogy mi mennyit éget. De ez csak 30%, fejben és a konyhában dől el a többi.

Igyál legalább napi 2-3 liter vizet (nem kávét, nem üdítőt)

Ezek a dolgok egy idő után beállnak, nem fogsz koplalni, nem fognak hiányozni bizonyos kaják, a kilók szépen lemennek, te izmosodsz. Azt hiszem, hogy ezt nevezik egészséges életmódnak.

A magam részéről a 30 kiló alatt soha nem koplaltam, nem éheztettem magam. Ha pedig le kellett mondanom valami kajáról (pl vendégségben süti), kárpótolt a büszkeség, hogy igen, ezt is meg tudtam csinálni.

Hát, azt hiszem ennyi, nekem csak ez sikerült, neked is sok sikert kívánok!

2014. máj. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2014. máj. 4. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!