Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van erre valami magyarázat?...

Van erre valami magyarázat? (Hosszú lesz. :D)

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok és évekig elégedetlen voltam a testemmel. Mindig kicsit husisabb voltam, mint az átlag, de testtömegindexem mindig a normál kategóriába esett még, meg egyszer voltam testzsírszázalék mérésen. Az is még éppen a normálba esett. Nagyjából eloszlik rajtam a felesleg, hasamon van kicsit több, de mivel keskeny/fiús csípőm van és elég pici mellem, ezért a hasammal soha nem voltam elégedett.

Ráadásul annak ellenére, hogy egészségesen és kiegyensúlyozott ettem és hetente többször sportoltam, nagyon lassú volt az anyagcserém, mióta az eszemet tudom. Körülbelül 3-4 naponta volt székletem, nagyon vastag volt, mindig arra gondoltam, hogy "Jesszusom, akkorát kakilok, mint egy megtermett pasi..."

Mivel ez mindig így volt, nem mentem vele orvoshoz, tudtam h lassú az anyagcserém, sokan működnek így...azért persze igyekeztem rostokkal javítani, sok folyadékal stb, de SEMMI nem változott. Minden tavasszal a bikiniszezon miatti rettegés fogott el, kipróbáltam valami ésszerű fogyókúrát, diétát. Semmit nem javítottak. Koplalni nem koplaltam, mert anyukám észrevette volna és nem akartam ciki helyzetbe kerülni :D

Szóval mindig az volt, hogy ha a hasi zsírból le is ment valami (nem mertem drasztikusan fogyózni, mert kicsi a mellem és nem akartam h az lássa kárát), a hasam akkor is kidudorodott, mert nagyon lassan emésztek.

AZTÁN MOST márciusban ez teljesen megváltozott. Tudni kell, hogy alapvetően 170 centi vagyok és 60 kg. Tél végén kíváncsiságból ráálltam a mérlegre és elszörnyedve tapasztaltam, hogy 66 kg vagyok. Nem a hasamra ment, hanem teljesen eloszlott rajtam, egy melltartómat is kinőttem kicsit, ami nem fordult még elő velem sajnos, pedig 14 éves korom óta hordok. Úgy voltam vele, hogy basszus még husisabb lettem, nem gáz már elfogadtam h ez van...szóval nem változtattam semmit, ugyanúgy mentem sportolni mint eddig,ugyanúgy egészségesen ettem.

Eltelt a március és fura dolgokat tapasztalok. Már csak 64 kilót mutat a mérleg, sokkal több energiám van (bár ez lehet a tavasz és a napfény miatt is, ezek jó hatással szoktak lenni rám)

A legfurcsább, hogy életemben először tapasztalom (lassan hetek óta), hogy napi szinten, minden reggel ki kell mennem, normális állagú, nem olyan rémesen vastag és kemény székletem van, mint régen 4 naponta, hogy idegen helyen szó szerint féltem lehúzni, mert szabályosan rettegtem, hogy dugulást okozok.

Utánanéztem, hogy a vékony széklet az elzáródásra utal, meg ilyesmi, dehát az enyém az nem vékony, hanem végre először normális. És a hasam is hihetetlenül lapos magamhoz képest, a pici felesleg van már csak rajta, de nem az van h látom, hiába dolgoznám le, ugyanúgy dudorodna.

Na már most az a kérdésem, hogy helyrerázódhat a szar anyagcserém, ami beárnyékolta a kamaszkoromat (fellengzős patetikus kijelentések :D) csak így???

Évekig próbáltam sok rostot fogyasztani, zöld teát inni, sportolni mindez hiába, semmi nem változott...

MOST MEG EGYSZERCSAK FELKELEK FITTEN TELE ENERGIÁVAL, LAPOS HASSAL JÓKEDVŰEN, MELLEMBŐL NEM FOGYOK, GYORSULT AZ ANYAGCSERÉM stb.

Bocsi, hogy elnyújtottam, de kissé ki vagyok akadva, hogy évekig próbálkoztam mindhiába, aztán egyszercsak varázsütésre minden oké a testemmel... és persze felmerült bennem, hogy nem fog-e a dolog ugyanígy eltűnni egyszercsak...


2016. ápr. 1. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
2 kiló fogyás után ez elég indokolatlannak hangzik.
2016. ápr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem a két kiló volt a központban, hanem hogy jobban érzem magam, gyorsabb az anyagcserém,egyébként egy hónap alatt két kilónál több nem is lenne egészséges
2016. ápr. 1. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Az anyagcsere sejtszinten zajlik, s nem tévesztendő össze az emésztési sebességgel.
2016. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igaz, akkor így kellett volna kérdezzem, hogy az emésztésem megváltozhat csak így magától? Már elkönyveltem, hogy gyenge a vastagbelem meg pangásom lesz, rákban fogok meghalni satöbbi a testem meg rámcáfol?
2016. ápr. 1. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!